Sony bravia + DVD Player + reproduktory - nejde zvuk

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hekro 4. 5. 2016 20:56

Zdravím Vás,
potřeboval bych radu ohledně zprovoznění výstupního zvuku ze Sony Bravia W70C 48" přez DVD přehrávač Evolve DX-580 na který je připojený aktivní subwoofer Creative Inspire T5400 a 2x sloupové repro + centrální Pure Acoustic. Jedná se mi o to, že když normálně pustím audio/video médium na dvd přehrávači, tak zvuk se line externími reproduktory normálně, ale pokud bych chtěl, aby mi tyto externí reproduktory hrály, když mám puštěnou TV Sony Bravia, tak to nejde. Propojení mezi TV a DVD playerem mám přez optický kabel a HDMI 1.4. Nastavení jak na DVD playeru tak TV je správné, ale přesto se mi stále nedaří zprovoznit zvuk. Zapojení: Zadní strana dvd playeru: optický kabel, HDMI - do TV. Cinch FL + FR, CEN, SW do subwooferu jack 3,5. Zadní strana subwooferu: Připojené externí reproduktory přez cinch. Případně dodám foto. Předem děkuji za Vaše rady. (Je mi jasné, že někdo napíše, ať si koupím AV receiver/zesilovač. Chci to ale zkusit zprovoznit tímto způsobem, pokud to je možné.)
Hekro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matelko 2 4. 5. 2016 23:32

Chápu dobře? Ty máš propojenou TV s tím přehrávačem HDMI kabelem a ještě Optikou? A doufáš, že po té Optice ti jde signál z TV do přehrávače a chceš ho přes ten přehrávač přeposlat do toho aktivního subwooferu?

Obávám se, že to neprojde. Je to jenom přehrávač a nemá vstupy pouze výstupy. Nepočítám tedy USB a čtečku na karty.
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hekro 4. 5. 2016 23:37

Díky zodpověď. Ano, pochopil jsi to správně. Myslel jsem, že přes optický kabel zvuk dostanu ven. Takže bez AV receiveru se tedy na konec stejně neobejdu?
Hekro
Kolemjdoucí