Jaka konkurence k VM Audio II-S?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 21. 10. 2016 23:06

Snazil jsem se najit nejake recenze na produkty VM Audio a konkretne VM Audio II-S, ale nikde nic.
Je v dane cenove urovni 30 tis. Kc lepsi reseni?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 21. 10. 2016 23:09

Na to odpověď není, vnímání hudby je čistě subjektivní věc.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 21. 10. 2016 23:26

VMaudio III
BVaudio Slim3D
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 21. 10. 2016 23:57

Nedávno tu někdo dával odkaz na Monitor audio Silver 8 v akci
https://www.htpshop.cz/sloupove/monitor-audio-silver-8/

Z bazarových se mi zdály jednoznačně lepší Jamo Concert 11, třeba je někde ulovíš.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Marpa11 22. 10. 2016 15:42

A nevite o nejakych recenzich na vyrobky VM Audio?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 17:21

Já ti zrecenzuju VMA II SL. Zvukově velmi dobré, bohužel i přes 10" je problém s malým objemem basu, pokavaď je umístíš do větší místnosti cca 30m2 s kobercem. VMA II S jsou na tom ještě hůře pokud se podíváš na to měření, tak od nějakých 100 Hz jdou dolu. čili pokud máš místnost 20m2 a víc s kobercem, tak ti budou chybět basy. pokud se podíváš na ty Monitor audio Silver 8, tak tam začíná výraznější pokles až kolem 40-50 Hz. Plus jsou podle mne mohem hezčí, ale to je věc názoru.

http://www.stereophile.com/content/moni ... oudspeaker

jasně, že ty MA S8 nejsou tak předpisově rovné, jako je má naměřené Vitvar. Na druhou stranu je otázka jak moc to uslyšíš a navíc je to měření výrobce vs. měření jednoho z nejrespektovanějších časopisů na světě. Čili tady nechci nikomu nic podsouvat, ale přecijen měření výrobce bývá často lepší, než v reálu na stereophile.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod check 4. 11. 2016 20:26

platprd: Ty jsi u mě byl, že to můžeš takhle zrecenzovat? Ještě jsem neslyšel zákazníka, který by u mě pociťoval nedostatek basů.

Jestli to luštíš z grafů, tak tě zklamu. Je to smutné, ale ostatní výrobci pěkně kecají v parametrech jak fr. rozsahu, tak citlivosti. Není problém naměřit citlivost u komerce o 5dB nižší, než píšou na štítku na bednách a basů hrají míň na první poslech.

Na Monitor Audio Silver 8 mají sice asi nejlepší databázi změřených beden i vybavení mají dobré, bohužel ho neumí používat, což je velká škoda. Té charce na base od nich bych moc nevěřil. Skládají to z několika měření a nedělají to správně.

Dva 150mm basáčky v Monitor Audio Silver 8 - tento průměr ti nikdy správně nezabasuje (mám-li na mysli sloupovou bednu a pořádné basy), i kdyby to jakože dohnali výhybkou nebo ozvučnicí, tak to nebude pořádně zahrané, rychlé, přesné, přesto masivní basy, co tě kopnou do hrudi. Nebudou, bohužel. Ze dvou 150mm to nejde, ani ze speciálních měničů k tomu určených takové basy jako z větší membrány nedostaneš. A takové velmi pochybuji, že používají, protože jsou drahé jako prase.
check
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 4. 11. 2016 20:49

platprdov zazracny koberec :D
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 4. 11. 2016 22:09

check píše:platprd: Ty jsi u mě byl, že to můžeš takhle zrecenzovat? Ještě jsem neslyšel zákazníka, který by u mě pociťoval nedostatek basů.

Jestli to luštíš z grafů, tak tě zklamu. Je to smutné, ale ostatní výrobci pěkně kecají v parametrech jak fr. rozsahu, tak citlivosti. Není problém naměřit citlivost u komerce o 5dB nižší, než píšou na štítku na bednách a basů hrají míň na první poslech.

Na Monitor Audio Silver 8 mají sice asi nejlepší databázi změřených beden i vybavení mají dobré, bohužel ho neumí používat, což je velká škoda. Té charce na base od nich bych moc nevěřil. Skládají to z několika měření a nedělají to správně.

Dva 150mm basáčky v Monitor Audio Silver 8 - tento průměr ti nikdy správně nezabasuje (mám-li na mysli sloupovou bednu a pořádné basy), i kdyby to jakože dohnali výhybkou nebo ozvučnicí, tak to nebude pořádně zahrané, rychlé, přesné, přesto masivní basy, co tě kopnou do hrudi. Nebudou, bohužel. Ze dvou 150mm to nejde, ani ze speciálních měničů k tomu určených takové basy jako z větší membrány nedostaneš. A takové velmi pochybuji, že používají, protože jsou drahé jako prase.

Poslouchal jsem je u kamaráda.

Jinak 2x 150mm membrána má naprosto srovnatelnou plochu, jako ten tvůj osmipalec, vlastně větší, protože reálně ty repráky mají průměr, který se běžně označuje jako 6,5" akorát oni to udávají striktně. Navíc jak jistě sám dobře víš, tak plocha membrány není to nejdůležitější. Důležitá je taky tuhost měniče a zdvih a další parametry. Takže v reálu ti může klidně jeden 6,5" hrát víc do basů než 8", pravděpodobně akrorát s nizší citlivostí, kterou ale u HiFi podle mne nemá smysl řešit.

Jinak hodnocení, že ty měříš lépe než stereophile si nech pro někoho jiného. Každý měří, jinak a že ty zrovna měříš správně je jenom tvůj názor, ale rozhodně ne objektivní pravda. Když seš přesvědčen, že ti tak skvěle basují, tak jim je pošli do Ameriky, třeba ti je ve stereophile taky zrecenzují. :-)

Nedávno jsem viděl inzerát, když někdo prodával VMA II S a psal tam, že jsou vhodné do 15 až 20 metrů čtverečních a že má větší místnsot a tedy jde do větších beden, tak to asi není ojedinělý názor.

Pro zajímavost, takové Jamo Concert 11 mají basák 6,5" a na basech VMA I SL rozdrtily na celé čáře, a ty mají 10" takže asi tohlik k průměru membrány.

Tady jsem k nim našel nějaké měření, a poslechově měli hlubokých basů mnohem více, ale opravdu
razantně.
Obrázek
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starší 5. 11. 2016 04:59

Hmm, dávnejšie som počul MA Silver 8 /keď to bola novinka/ u kamaráta v panelákovom byte cca.3,5 x 5,5 m reprá pri dlhšej stene, parkety bez koberca, oproti reprám sedačka a na stene velký obraz, silič PRIMARE i 32, CD asi DENON al. DVD SONY a ten zvuk mňa /ani kamoša/ ničím, ale že fakt ničím nezaujal, no snáď len tým, že bol taký nezaujímavý :-) , pre niekoho možno ideál, ale jedno viem určite, že to moc basov nehralo, či to spôsoboval ten trochu basovo štíhlejší PRIMARE alebo CD DENON neviem, ale viem že MA RX 6 hrali ovela zaujímavejšie a basovo razantnejšie /tiež s PR.i32 a to bolo v zatlmenom štúdiu, reprá ďaleko od stien/ a čo som čítal recenziu asi vo WHAT HIFI tak RX 8-ky hrali v malých priestoroch už až moc basovo.

P.S. MA RX6 a RX8 sú modely pred MA SILVER 6 a SILVER 8
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod check 5. 11. 2016 17:24

platprd: Jamo Concert 11 stály vedle VMA-I SL ve stejné místnosti? Jak ta místnost vypadala? Koberec, TV, a pohovka?

Každopádně když chce někdo více basů tak jsou pro něj určeny VMA-I EVO, které mají jinak ozvučnici, upravený basák a jsou nastavená na více basů.

Plocha membrány je dost rozhodující, Xmax, další parametry. Víc basů - otázka jakých basů. Otázka naladění výhybky. Když ti stáhnu středy a výšky, tak samozřejmě vylezou basy, ale správně to není.

Však já k bednám udávám doporučené rozměry místnosti, protože jsou na to ty repro naladěné, tak aby bylo správné množství basů a nedunělo to. Souvisí to mimojiné i se vzdáleností od stěn.

Že měřím lépe je můj názor, tak jsem to napsal. Vím, že to není sranda to udělat správně, u některýh beden mají vyloženě velké chyby. Mají nějak nastavenou metodiku, která ale počítá s nějakým provedením bedny - úzce s tím souvisí a když je bedna udělaná jinak, tak to pak změří blbě. Metoda, kterou používají se musí přizpůsobit konkrétní bedně, aby to dávalo smysl - musí se u toho více přemýšlet pro správný výsledek.
Naposledy upravil check dne 5. 11. 2016 18:36, celkově upraveno 1
check
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 5. 11. 2016 18:36

Ano místnost cca 35m2 s hustým kobercem, jinak žádné speciální vytlumení.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod check 5. 11. 2016 18:37

No ale koberec sežere akorát výšky, jinak jako kdyby tam nic nebylo. Takže akustika bude mít velký dozvuk na středech, bez detalů v hudbě bude to dost řvát. V takové místnosti budou asi přebasované bedny lepší. Ale to vyjde líp na ekvalizéru ty středy u správně nastavených beden stáhnout. A nebo pořádně udělat akustiku místnosti, aby v ní dobré bedny hrály dobře.
check
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 5. 11. 2016 22:51

Jak jsi přišel na to, že jsou Jamo Concert 11 přebasované? Jinak moc nechápu tvou logiku, když koberec sežere výšky, tak já slyším úbytek basů? To nedává žádný smysl. Podle téhle logiky by stačilo přidat na ekvalizéru přidat výšky a přbyly by mi basy, což je uplná blbost.

Navíc se to chovalo přesně tak, jako když máš úbytek basů třeba u regálů, ne výšek, když se to okotilo hodně nahlas tak už těch basů bylo dost, ale já nejsem fanoušek obřích SPL.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod check 5. 11. 2016 23:36

Ne. V normální slušně zabydlené místnosti odpovídajích rozměrů mají VMA-I SL basů dost. Poklud jiná bedna basuje v té dané místnosti víc, tak v místnosti s dobrou akustikou bude patrně basovat moc - bude to zahuhlané. Toť vše.
Proto udávám u beden doporučený rozměr místnosti a prosto nabízím více modelů, které jsou nastaveny na basech různě podle rozměru místnosti.
check
Junior

Další stránka