Magnat motion 110 - vhodná dvojlinka

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Street 29. 11. 2016 09:13

Dobrý den, mám prosbu jestli by jste mi mohli poradit vhodnou dvojlinku (její průřez, stíněná/nestíněná) pro repro MAGNAT motion 110 (viz. foto), budou připojeny k receiver Panasonic SA-HE7.

Jsem neználý v tomto oboru proto, děkuji za odpověď.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Dr.Street
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 29. 11. 2016 10:30

tady do těch pérovek toho moc nenacpeš, stínění není u repro kabelu potřeba. Můžeš koupit jakoukoli dvoulinku 2x1,5mm2 to by tam mělo vlézt snad.

například
http://www.elima.cz/obchod/scy-2x15-tt_ ... 0wodc3wI7g
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2016 10:43

Vovčí Mluvčáči, kdybys aspoň neplkal blbosti, moh by sis možná říkat i Ovčá.ček Čtveráček. S tou jedenapůlkou by se moh jít tak barevně vyfotit, to je totiž průřez, kterej používají na každým gramu šetřící výrobci. Dal bych tam minimálně 2 x 2,5mm2 http://www.elima.cz/obchod/scy-2x25-tt_ ... 10485.html, protože ten zakroucenej konec se v pérovce ještě zmáčkne - a při větších připojovacích vzdálenostech bych se nebál jít ani do 2 x 4mm2 http://www.elima.cz/obchod/scy-2x4-tt_t ... 10486.html, abych teda zůstal u stejnýho obchodu. Jinak samozřejmě tyhle dvojlinky jsou dostupný v každý i jen trochu lepší Elektrošopě v metráži, stačí se jen zeptat příslušnýho poskoka.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dr.Street 29. 11. 2016 11:31

Děkuji, repro budu max. 3m od receiveru, stačí tedy an tuto vzdálenost 2 x 2,5 mm2 nebo 4 mm2? Díky
Dr.Street
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Waclav K. 29. 11. 2016 12:57

Když vidím ty dírky, tak bude rád, když tam dá těch 2,5mm.
Rozdíl dle mého v tomto případě neuslyšíte.
(měl jsem chvíli u srovnatelných beden mnohem tenší kabely (cca 1,5metru dlouhé) a hrálo to +-stejně)
Chytrému napověz, hloupého ...
Waclav K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 29. 11. 2016 14:24

Však já si pamatuji, že sem do takovýhle svorek 2,5mm průřez zkoušel nacpat a málem jsem ty svorky ulomil. Skončilo to tak, že sem tan kabel na konci ztenčil, nicméně u takovýhle prskavek bude 1,5mm2 víc než luxus.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2016 15:13

Dr.Street píše:Děkuji, repro budu max. 3m od receiveru, stačí tedy an tuto vzdálenost 2 x 2,5 mm2 nebo 4 mm2? Díky
Dvaapůlka stačí. Konec můžeš klidně i propájet - někdo sice tvrdí, že rozmáčknutá holá licna má v takový svorce lepší kontaktní plochu než zacínovanej konec, ale na rozvod 230V se pod šroubky taky dává plnej drát a ne licna - a ničemu to nevadí ...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 29. 11. 2016 15:29

No tak to v žádném případě, jakmile to pocínuješ, tak to do těch pérových svorek nedáš ani omylem.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2016 17:35

Proč tvrdíš něco, s čím sám nemáš fyzickou zkušenost? Máš ty repra fyzicky na stole? Zkoušels to udělat? Držels tys někdy vůbec PŘI PRÁCI v ruce páječku, že se odvažuješ tvrdit takovýhle věci (jako že zacínovanej drát nepůjde do svorky)?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 29. 11. 2016 18:15

Nech si ty připitomělé otázky. Jestliže tam nesmáčkneš ani klasickou měkkou měď rekněme průřezu 2,5mm2 v mnoha jemných vláknech, tak tam nesmáčkneš tvrdý pocínovaný drát ani náhodou, to by jsi mohl vědět paně páječko.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2016 18:28

No, já si myslím, že to jsou otázky na tělo a ty na ně nemáš odpověď, protože jsi nikdy nic takovýho nedělal - tak je označuješ za připitomělý. Už to tady poznalo víc lidí, že jen plkáš o věcech, který sis (možná) někde přečet, nebo často úplně vycucal z palce - protože kdybys někdy v životě cínoval licnu a TEĎ TÍM MYSLÍM SPRÁVNĚ CÍNOVAL LICNU, tak bys takovou připitomělost cos teď vyplodil vůbec nevypustil z klapačky (klábosnice) ... Jenže co můžu čekat od někoho takovýho, že jo ...?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 30. 11. 2016 08:13

Tak možná, když jsi tak chytrý, tak nám napiš postup, jak pocínovat reprokabely, aby jsi pak mohl jejich jednotlivé vodiče roztlačit a tím je zajistit v laciné pérové svorce, kam nenarveš ani průřez 2,5mm2 bez cínu
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2016 17:56

platprd píše:No tak to v žádném případě, jakmile to pocínuješ, tak to do těch pérových svorek nedáš ani omylem.

Pocínovat nemusí vždy znamenat udělat na drátu kouli z cínu, nýbrž cínem potřísnit v dostatečné, nikoliv nadbytečné míře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod platprd 30. 11. 2016 18:14

Však to nehraje žádnou roli, v té pérové svorce je velmi málo místa a jakmile ty vlákna cínem zafixuješ, tak zablokuješ jakoukoli možnost namáčknutí těch vláken a jejich rovnoměrného rozprostření do toho mrňavého čtvercového otvoru. Navíc to celé vytvrdíš, takže místo aby se ty vlákna namáčkly a uhnuly, tak ulomíš tu vrchní sponku a výsledek bude, že tam sice budeš moci dát ten skvělý imba 2,5mm pocínovaný průřez, ale jen po tom co si vyměníš terminály.

Nehledě k tomu, že to jsou bedýnky na úrovni nějaké základní mikrověže, kam výrobci dávají nějaký průřez cca 0,75mm2 a bohatě to tam stačí.
Já si stojím za tím, že těmhle bedýnkám bude i s rezervou stačit 1,5mm2. S 2,5mm2 akorát člověk utratí víc peněz a pokud to pocínuje, tak to tam prostě nezamáčkne, nebo ty terminály zničí.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 11. 2016 21:56

Děláš ramena jako bys ty Magnáty měl před sebou, vovčí mluvo - akorát že tyhle pérový svorky jsi pravděpodobně nikdy v životě neviděl zevnitř, protože pak bys takovou báchorku o nich nikdy nevyplodil. A jestli je někde na tý fotce mrňavej čtvercovej otvor, do kterýho by se měl cpát drát potažmo jakákoliv (naprosto jedno jestli holá nebo zacínovaná) licna, tak já už opravdu asi položím funkci moda a pojedu na kliniku prof. MUDr. Chocholouška, aby mi vyšetřil duševní stav a v případě nedostatečnosti mě u sebe hospitalizoval ...

platprd píše:Tak možná, když jsi tak chytrý, tak nám napiš postup, jak pocínovat reprokabely, aby jsi pak mohl jejich jednotlivé vodiče roztlačit a tím je zajistit v laciné pérové svorce, kam nenarveš ani průřez 2,5mm2 bez cínu
Licna jde pocínovat několika způsobama, jde zacínovat i zploštělá kleštěma po zakroucení - hlavně je potřeba mít dostatek kvalitního tavidla ("fluxu") a dobře zasákavou pájku a v neposlední řadě i dostatečně výkonný pájedlo, který dodá konci drátu dostatek tepla pro to, aby pájka byla natolik tekutá, aby se vlastní kapilární vzlínavostí "nasákla" mezi jednotlivý vlákna licny a nezůstala nabalená jak bakule alias škvarek na konci. Vlastní postup toho cínování ti tady vypisovat nebudu - akorát by ses tím sám někde jinde chlubil.

A taky je možný na konec licny připájet kousek plnýho, ze stran do plocha spilovanýho nebo kladívkem sklepanýho drátu nebo dokonce plochej kousek mědi (a smršťovací bužírkou zaizolovat spoj), kterej se svým plochým profilem krásně přitlačí k tý kovový části pérosvorky... Jenomže takovýhle fígle tebe nikdy ani nemůžou napadnout, natož abys je uměl udělat - ty umíš akorát tak plácat nesmysly nebo valit málo obeznámeným lidem klíny do hlav, za což už bys na jiným fóru dávno dostal banána ...
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka