Repro do 15.000 Kč k YAMAHA R-N402D

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 14:45

Myslel jsem si koupím tyto efekty - jinak píšu převážně z mobilu - omlouvám se.

Koukám, máš tedy úplně stejnou sestavu jako budu mít snad já -)))

efekty chci koupit tyto

http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... -ex-ver-3/

Stačí ti tedy tyto efekty v pohodě ???

Jinak hurááá - konečně jsem rozchodil NAS - televize ho prostě neviděla -(((( celý večer jsem se s tím

a nakonec stačilo vyhodit router v obýváku - švihnout ho do jiné zásuvky v kuchyni a najednou vše funguje - konečně TV - full hd a i hudba flac soubory, jen musí být puštěná TV protože starý av reciever Onkyo TX-SR 504 E co půjde v úterý do světa to neumí přehrávat a ani žádné sítové funkce nemá

Ještě jsem ted přehazoval repro zase různě kvůli tomu, že přijde zítra truhlář zaměřovat nábytek pod televizi a přední repro jsou od sebe 3,5 metrů viz. tato fotka - snad nevadí, když budou takto daleko od sebe - když je nakloním do středu místnosti

Ještě nemám centr a efektové repro a av reciever - vše dokupouji ve čtvrtek

-- 14. 1. 2017 15:48 --

zde foto - zatím bez nábytku, obrazů a kytek - vše ve výrobě -))

-- 14. 1. 2017 15:52 --



-- 14. 1. 2017 15:52 --

bílé repro aby se to hodilo ke kuchyni -))

-- 14. 1. 2017 15:54 --

televize půjde ještě 20 cm vpravo, aby byla na středu - původně to mělo být jinak. Repro měli být 3 metry od sebe a pak 1,3 metrů pro kamna. Tam kde je subwoofer měli být kamna, ale rozhodli jsme se, že komín zazdníme otvory a kamna nikdy kupovat nebudeme, *****ět si v baráku.

Tak mám od sebe sloupy 325 cm - ted jsem to měřil.
Přílohy
20170114_145035_resized.jpg
20170114_140611_resized_1.jpg
Naposledy upravil hbboy dne 14. 1. 2017 15:10, celkově upraveno 1
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 14. 1. 2017 15:02

To jsou ty jejich "značkové funkce", které používají aby ušetřili. Já mám například zkušenost s Audissey, kterou používá myslím Denon a Marantz a to je špičková kalibrace. Onkyo taky teď používá nějaké svojo a stojí to za prd. Holt musí platit licenční poplatky Audissey a to se jim nechce.

-- 14. 1. 2017 16:04 --

hbboy: proč máš proboha ty bedny tak daleko od sebe? to si uplně roztrhneš stereofonní obraz.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod notimes 14. 1. 2017 15:11

S tim vkladanim fotek nebo odkazu ti to fakt moc nejde ;-)
Mas to hezke.
Ja jsem to bral bez wooferu. Bydlim v cinzaku a setrim sousedy. Me ten zvuk i bez nej prijde dost tlusty.
Ano me tyhle efekty staci. Mam je asi metr a pul od hlavy respektive nad hlavou. a jejich vyzarovaci uhel to pokryje. Co se vykonu tyce tak myslim, ze je rezerv dost.
S Dynavocice mi prisel krasny obrazek trojuhelniku ohledne rozlozeni. 3 metry mi prijde dost, ale asi sedis dost daleko.
Naposledy upravil notimes dne 14. 1. 2017 15:13, celkově upraveno 1
notimes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 15:11

no mám je od sebe 325 cm - může to být ??? mezi tím bude nábytek, kytky atd -)))

možná to na fotce vypadá, ale je to jen 325 cm

-- 14. 1. 2017 16:13 --

děkuji - půjdu tedy do těch efektů jako máš ty a které jsem vybral, aspoň nejsem sám - kdo má k DF5 jiné efekty než jsou v sadě - ty v sadě jsou za 8500 kč a jsou hrozně hluboké

Ještě se tě zeptám - jak hrajou repro ve stereu na té yamaze 681 ??? v bytě

mě hraje i to staré onkyo co mám dobře, ale věřím, že ta yamaha bude ještě o 100 % lepší -)))

-- 14. 1. 2017 16:17 --

co se dívám na youtube tak každý má sloupy od sebe tak tipuji 2,2 - 2,5 - tak je mám jen o 70 cm dál - natočím je do středu a bude ne


Mám je 325 cm od sebe naklopím je víc do středu


https://www.youtube.com/watch?v=G3FC8uRbkpo

https://www.youtube.com/watch?v=fPjY5VPfRcM

https://www.youtube.com/watch?v=sMssFvFRi3Y

jinak já vzal i ten woofer, protože prodejce mi tvrdil, že mám prostě obří místnost - 45 m2 a nemám dveře takže ty basy prostě budou chybět - utíkat - dostal jsem dobrou cenu na celou sestavu a proto budu brát ještě centr, surroundy a reciever

od repro sedím tak 3,6 - 4 metry

-- 14. 1. 2017 16:21 --

platprd píše:To jsou ty jejich "značkové funkce", které používají aby ušetřili. Já mám například zkušenost s Audissey, kterou používá myslím Denon a Marantz a to je špičková kalibrace. Onkyo taky teď používá nějaké svojo a stojí to za prd. Holt musí platit licenční poplatky Audissey a to se jim nechce.

-- 14. 1. 2017 16:04 --

hbboy: proč máš proboha ty bedny tak daleko od sebe? to si uplně roztrhneš stereofonní obraz.


zkoušel jsem je ted dávat blíž k sobě a různě dál od zdi - výsledek - zvuk je stejný - neslyším moc rozdíl
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod notimes 14. 1. 2017 15:30

platprd: Nez takovou funkci uvest na trh, tak radeji zadnou. Nejaky BFU tohle pouzit tak si bude myslet ze ty repro co si koupil vlastne vubec nehraji. Zmerit delay ok, ale chtit po tom kalibraci na mistnost je fakt blbost.

hbboy: Nejsem hifista. Delam sice se zvukem , ale v uplne jinych meritkach, ale ta fyzika budea asi + - stejna.
Natoceni beden uplne takhle nefunguje. Muzes si tim rozjebnout faze. (Vyzarovaci uhel repro - vyssi frekvence - bod kde se 2 zdroje zvuku potkavaji) To by jsi je pak mohl dat 10 metru od sebe a o to vic je natocit :) Vyzkousej a uvidis, prostor a elan pro to mas. ;)
Co se sterea tyce a zvuku.. No neslysel jsem je na jinem zesilovaci tak nemuzu porovnat. Ale dle meho ucha zesilovaci nedochazi dech pri hlasitejsim poslechu a pri nizke hlasitosti je tam porad dost detailu. Ale ten ovladac , ten ovladac..
Naposledy upravil notimes dne 14. 1. 2017 15:37, celkově upraveno 1
notimes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 15:36

no a takto to bude tedy lepší - jsou od sebe nyní 220 cm - basák by musel ale zůstat tam jak je ten basák v krabici, protože uvnitř mezi repro pod telkou bude 2 metry dlouhá stkříňka

je fakt, že takto to lépe hraje
Přílohy
20170114_153350_resized.jpg
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 14. 1. 2017 15:41

to co píšeš je občas až neuvěřitelné, ale rozhodně zábavné, např:
hbboy píše:Já dnes hrál jak jsem psal i na tom starem onkyo a zvuk byl dobrý, tak o 10-15% horší než v poslechovem studiu. Sám jsem cítil malinko problém, vytunit ještě prostor koberec, obrazy.

a předtím jsi psal: "Doma na starém recieveru je zvuk tak o 50 % horší"
- z toho vyplývá, že stačilo den-dva počkat a zvuk by byl zhruba stejný :)
v každém případě to Onkyo neprodávej, protože pokud hraje v nezabydlené místnosti o 10-15% hůře, než stereo zesilovač v poslechovce, tak je to zázračný stroj!

jinak já mám fronty taky 3 metry a sedím zhruba ve vrcholu trojúhelníku a je to dobrý (a to jsem se jich něco nastrkal, ale vždy jsem skončil zhruba na stejném místě). Mně se prostě líbí širší prostor víc
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod notimes 14. 1. 2017 15:48

Hbboy: Stema procentama ..Ja to takhle vyjadrit fakt neumim. Protoze by se taky mohlo stat ze skoncim na 1000 procentech z neceho co bylo 100 procentni. :)
Jsou to tvoje usi a tvuj domov. Jestli se ti to bude zdat stejny i po delsim poslechu po vice dnech, tak to neres a dej si ty repro tak, jak se ti to zda nejlepsi.
notimes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 15:49

až dnes jsem poprvé doma sám, v týdnu když tady mi do toho pořád někdo kecal tak jsem to nemohl pořádně porovnat - takže si hraji - a už mi fungují flacy a tak poslouchám. AV reciever je už prodaný.

za mě asi je dám tedy blíž - 240 cm středy repro a manželka bude nadšená, že se jí vejde kytka k oknu vedle repro, že se jí vejde druhá z prava vedle basáku a ještě malé kytičky na nový nábytek až bude, až přijde domů tak si s ní o tom promluvím -)))

sedím od nich 310 cm ted jsem to měřil

Ještě se tě zeptám - jsi tedy spokojený z touto sestavou DF5 a reciever 681 ve stereu ????

ono stejně není moc o čem přemýšlet, peníze potřebuji - zjara - ploty, fasáda, pergola a na techniku už nezbývá -)))

nechám si poradit od vás - 240 cm od sebe středy - poslouchám různé písničky a u každé to vnímám jinak, ale blíž u sebe je to asi fakt lepší -))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod notimes 14. 1. 2017 15:55

Kytkam se to bude taky libit :)
Sub bych osobne dal co nejblize k jednomu repru (prilepil na nej :)) . At to hraje spolu.
Ano jsem. Viz vyse. Editoval jsem svuj prispevek.
notimes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 16:08

díky

ovladač mi nevadí - budu to ovládat přes tu jejich aplikaci - tablet či mobil

jsem asi trochu blázen nebo fakt nevím

díval jsem se ted na rychle a zběsile dva díly - vždy deset minut a ted asi 15 písniček ve flacu - měl jsem to na 15 hlasitost - max 20 strašne to hraje nahlas, staré repro jsem míval tak na 30 - 35

a boleli mě uši - jako i v týdnu

ted jsem to dal o metr blíž k sobě - těch 240 cm středy repro a jsem v pohodě - uši nebolí

zřejmě byli tak daleko od sebe, že to mým uším vadilo a pořád jsem koukal na repro - točil s nima - ovladačem a cítil se jak blázen - proč mě bolí uši, když to mám jakž takž potichu - no zajímavé

poslechnu tedy vás - kytičky budou mít radost - přesně jak píšeš -))))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 14. 1. 2017 16:37

Ta druhá fotka je mnohem lepší si měl tu bednu nacpanou v rohu, tím se vysvětluje i ten přebytek basů, jež jsi popisoval předtím.

Bedny se naklápí u sterea, pro DK doporučují výrobci nechat kolmo ke zdi.
je tady o tom článke na avmania.
http://avmania.e15.cz/jak-dobre-rozmistit-reprosoustavy
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 17:44

jo jo rodina doma - repro dáme blíž k sobě - díky za radu, kytky už jsou na svých místech -)))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martan001 14. 1. 2017 17:59

To hbboy: reproduktory je i vzhledově pěknější blíže u sebe, osobně se mi moc nelíbí ty kryci mřížky, a subwoofer bych si dal někam dozadu ať na něj nemusím koukat. Jinak určitě všechno připoj do zásuvky pres prepetovou ochranu, zrovna nedávno jsem měl doma takove mensi prepeti, a plno věcí odeslo, a zrovna receiver a subwoofer byli mezi nima....
martan001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 1. 2017 21:10

no o ochraně jsem také uvažoval, protože jsem si za televizí udělal 4 zásuvky a dvě datové a je toho všeho málo, potřeboval bych spíš 8 zásuvek a 3 - 4 datové.

jen nevím jakou tu ochranu ???

třeba tato stačí ???

https://www.alza.cz/apc-surgearrest-pm6 ... d=18848502

https://www.alza.cz/apc-surgearrest-5-p ... 8502#popis

jinak mřížky určitě sundavat nebudu ....
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků