Reprosoustavy CANTON - Chrono 509 DC (stereo)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 10. 4. 2017 09:16

Dobrý den.
Rád bych Vás požádal o názor, či radu, jakou máte zkušenost se stereo reprosoustavou CANTON - Chrono 509 DC?
Chci si ozvučit obývák 5x4m (výška 2,5m, čili 50m3, TV je uprostřed kratší stěny a sedačka je v ose TV ve vzdálenosti 5m). Av receiver zatím nemám žádný,protože ještě nemám ani bedny, ale plánuji jeho koupi a mám vyhlídnutý Denon AVR-X2300W. Ozvučení má sloužit k poslechu hudby, rádia, sledování TV. Zatím chci koupit dvě kvalitnější přední reprobedny a postupem času možná ještě center a 2x zadní efektové pro domácí kino, to se ještě uvidí. Nejsem žádný audiofil, takže můj sluch není nikterak vytrénovaný,ale chci, aby poslech v obýváku byl příjemný.Taky bych chtěl, aby přední bedny byly takové, aby se už nemusel případně později kupovat sabwoofer.
Předem Vám děkuji za všechny Vaše rady a názory.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 10. 4. 2017 20:56

To tady opravdu nikdo nemá žádnou zkušenost s reprosoustavami CANTON???
Trošku mě udivuje, že není tato značka v ČR asi moc rozšířená.Vzhledově vypadají velmi dobře a konkrétně CANTON Chrono 509 DC vyhrály v testu "Stereoplay 8/2007", kde porazily dražší konkurenci a taky v hodnocení "Video Domácí kino 12/2007" a "Highend Report 3/2008" dopadly velmi dobře. Ostatní příbuzní od Canton dopadají vesměs v německých testech taky velmi dobře.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 22:23

Ahoj,
jestli chceš kupovat Canton Chrono, tak doporučuji hifibazar, má je tam nové, za velmi pěkné ceny.

http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2636


ale já bych zvolil raději třeba tyhle Diamondy 240
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3426
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2017 22:35

Z těhle dvou jsou Cantony jasně lepší bedny, ve smyslu přesněji a vyrovnaněji hrající. Diamondy 240 jsou hodně nabasované a mají jasně horší výšky a s tím spojené rozlišení a transparentnost zvuku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denis30 10. 4. 2017 22:39

Ahoj,děkuju za odpověď. Jsou ty Cantony opravdu taková slabota, že je nikdo moc nenabízí a nejsou rozšířeny?Jak by jsi je srovnal třeba s Dynavoice, nebo BW?Ty Diamondy budou hodně jinde, než Canton?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2017 22:49

Tak předně je nutný zdůraznit, že co kus, to osobní preference. Zásadně taky záleží na akustice poslechovky a zdroji hudby. Receiver sis v daný ceně vybral slušnej, s ním by Cantony vytvořily živej a neutrální zvuk (co se týká škály od analytickýho po muzikální).

Takže dej především na svoje uši. Já bych si z BW nevybral žádné, zvukově mi nesedí. Jiní by volili jedině BW.

Sloupový Dynavoice jsou taky dost nabasovaný, ale ne tolik, co Diamondy a oproti Diamondům mají příjemný výšky. Hrajou ale dost jinak než Cantony. Chce to slyšet...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denis30 11. 4. 2017 06:15

Určitě si je zajdu poslechnout,ale obávám se,že stejně ty chyby neuslyším...nemám zatím tak vytrénovaný sluch. Nejsem žádný audiofil,ale chci v dané cenové kategorii (okolo 20k) vybrat pro sebe ty nej bedny, abych třeba časem nelitoval,když se tomu více oddám.
A ještě ohledně toho AV receiveru...je to tedy dobrá volba,nebo by se našle třeba ještě i lepší za podobnou cenu v řadách Onkya, Yamaha,Pioneer...?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martan001 11. 4. 2017 18:09

Ahoj, myslím že ty cantony jsou dostačující jako přední reproduktory, i když u nás nejsou moc prodávané, protože se sem moc nevozí. A receiver je taky dobrý a dostačující. Já postupoval přesně jako ty, a jel jsem přední bedny a receiver, pak centr, pak zadní a nakonec subwoofer, a když to zhodnotím dneska tak po předních bednách a receiveru byl největší přínos subwoofer, a když poslouchám jen stereo vždy tomu ten subwoofer přidá šťávu. Volil bych ale takový, který je nastavitelný přes dálkový ovladač, jinak ho budeš chodit pořád regulovat až tě to přestane bavit....
martan001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 11. 4. 2017 18:31

Dá se koupit i pasivní předzesilovač s ovládáním přes kabel za pár stovek.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 4. 2017 20:14

martan:
Pokud je sub spravne nastavenej, coz se udela jednou pri jeho instalaci, neni na nem pote co regulovat.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 11. 4. 2017 20:50

Pítrsi z prahy, už sis někdy všimnul, že různé nahrávky mají nahranou basovou sekci s různou intenzitou? například nahrávky z 70. let a dřívějších často potřebují výraznější zdůraznění basů, než moderní věci. Ale je mi jasné, že pro mladé výtečníky, jako seš ty hudba pro prarodiče, takže jí neznáš.
Naposledy upravil platprd dne 11. 4. 2017 21:00, celkově upraveno 1
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 4. 2017 20:59

Co není v nahrávce, korekcema (tedy ani úpravou hlasitosti subu) nespravíš. Tím akorát tak do zvuku zaneseš nepatřičný zkreslení, který tam nemá co dělat. Musel bys mít k dispozici původní master, abys mohl zvlášť ekvalizovat jednotlivý nástroje.

Pokud u správně nastavenýho subwooferu měníš hlasitost, docílíš tím jen horší průběh frekvenční charakteristiky.
Naposledy upravil Petulda dne 11. 4. 2017 21:03, celkově upraveno 1
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 11. 4. 2017 21:02

To sou zase ty tvoje žvejky. ať si každý poslouchá tak, aby ho to bavilo. Ještě si nám zapomněl zmínit své oblíbené módy místnosti. či nějaké jiné cizí slůvko, abys vypadal inteligentně.

Navíc nechápu, proč bys měl zhoršit nějaký průběh, ty děláš jako by v originální nahrávce bylo spektrum na basech vždy ideální, což tedy není ani omylem.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 4. 2017 21:06

Už jsem psal, nemusíš se schovávat za tyhle rádobychlapácký řečičky, stačí prostě napsat, že zas nevíš, o čem se snažíš diskutovat.

Použití korekcí zvuk vždy objektivně zhorší, protože přinesou dodatečné zkreslení. Že se tobě takový zvuk víc líbí, není divu.

Reprodukce zvuku je holt naprosto exaktní obor, na který tvá logika ožralýho traktoristy nefunguje. Fungují vědomosti a reálný praktický zkušenosti a proto v tom plaveš.

-- 11. 4. 2017 22:09 --

platprd píše:Navíc nechápu, proč bys měl zhoršit nějaký průběh.


Správně, i tohle nechápeš. Můžeš se poučit tady, je to psáno vcelku jednoduše, takže bys měl pochopit. I když... :-) .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 11. 4. 2017 21:32

Pítrsi, zkus si někdy tak 200 až 300 desek z období od 60. let až do současnosti projít spektrometrem, možná pochopíš o čem je řeč. I když je mi jasné, že pro BFU tvého ražení, to může být dost složité.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků