Reprosoustavy CANTON - Chrono 509 DC (stereo)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 12. 4. 2017 07:08

Nejlépe uděláš když si to zajdeš sám někde poslechnout a uvidíš,každý to slyší jinak a každému se líbí jiný zvuk.Vybíráš to pro sebe tak je nejlépe si to poslechnout.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 12. 4. 2017 07:15

A jaký je mnohem lepší zesilovač? Myslel jsem, že Denon avr-x3200w je už docela slušný.

-- 12. 4. 2017 08:16 --

Nebo lépe nějaké Onkyo?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 4. 2017 07:42

Třeba Marantz 7005, Pioneer LX83, Denon 4311,
Yamaha Z7 apod.

Ne, že by to s Denonem 3200 nehrálo, ale ty bedny mají na víc.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denis30 12. 4. 2017 10:45

Ja bych ale rad,aby mel AVR i ty novejsi funkce,jako je DLNA,internetove radio,ovladani pres Android,tohle vyuziju urcite.Doma mam NAS a prehravani filmu prostrednictvim TV menu diky DLNA je opravdu super.Take by bylo fajn,kdyby AVR zvladal 4k video.Zatim sice nemam takovou TV,ani zdroj pro 4k,ale rad bych v budoucnu poridil,az to bude mit smysl,ale kvuli toho bych pak zase nechtel menit i AVR.
A co si myslite o tech bednach,ma smysl namisti 509 koupit SLS790,nebo jsou to vyhozene penize pouze za vzhled?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 12. 4. 2017 11:22

vše co píšeš ten Denon 4311 zvládá - tedy až na 4K, ale to nepovažuji za podstatné (jestli to bude někdy potřeba, tak propojíš zdroj obrazu přímo s TV a je to)
dál nemá BT (za mě zbytečnost, dá se i dokoupit modul)
a nemá WiFi (připojíš kabelem, stejně je to tak lepší)

pokud v tom inzerátu nekecá, tak je to supr nabídka

ovšem na rozdíl od Petuldy si nemyslím, že by tyto bedny potřebovaly zesík až takovéto úrovně
- což ovšem neznamená, že nemá smysl ho koupit - je to dost slušný dělo :)
prostě chybu neuděláš ani s jedním...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 4. 2017 11:25

Je to vzdy neco za neco. Mit u AVR zaroven nejnovejsi funkce, skvely zvuk k nakrmeni vybranych beden a cenu do 20 tisic neni mozne. Sam se musis rozhodnout, cemu das prednost. DLNA, internet radia, ovladani mobilem apod. se daji vyresit krabickou za par tisicovek.

Jinak 4k je u tve pozorovaci vzdalenosti 5 m u soucasnych zaplatitelnych uhlopricek TV naprosta zbytecnost.

-- 12. 4. 2017 12:31 --

leroj:
No ony ty AVR zase takovy dela nejsou. AVR kategorie 60 tis. Kc jsou zvukove na urovni stereozesilovacu kategorie cca 20 tis. Kc a to ty Cantony v poho unesou. Beru to tak, ze proc za stejne penize nemit lepsi zvuk?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 12. 4. 2017 13:35

Denis30 píše:Ja bych ale rad,aby mel AVR i ty novejsi funkce,jako je DLNA,internetove radio,ovladani pres Android,tohle vyuziju urcite.Doma mam NAS a prehravani filmu prostrednictvim TV menu diky DLNA je opravdu super.Take by bylo fajn,kdyby AVR zvladal 4k video.Zatim sice nemam takovou TV,ani zdroj pro 4k,ale rad bych v budoucnu poridil,az to bude mit smysl,ale kvuli toho bych pak zase nechtel menit i AVR.
A co si myslite o tech bednach,ma smysl namisti 509 koupit SLS790,nebo jsou to vyhozene penize pouze za vzhled?


Vyprdni se na místní teoretiky, nedávno tu někdo kupoval sestavu DK i s receiverem a chtěl nové funkce, tady dostal čočku, že nějaký moderní AVR za 20 nebude vůbec hrát. A po tom co si ho koupil by se zvukem naprosto dokonale spokojen. Takže, zase ber místní Petuldy a jejich tvrzení s rezervou.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 4. 2017 14:00

Jak je z tohoto vlakna objektivne zrejme, jediny, kdo v souvislosti s AVR za 20 pouziva slova "nebude to vubec hrat", je platprd.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 12. 4. 2017 14:48

Petuldo ty tvoje hodnocení na základě katalogové ceny jsou prostě mimo mísu. Srovnával jsem ve stereu Denon AVR-3805 (přes padesát tisíc) s CA 540 R (lehce přes dvace) a 540 hrála o poznání lépe, takže prostě ty tvoje teorie načtené na hifinázorech nefungují.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 12. 4. 2017 15:10

:D Denis30 se z vás snaží vymámit sestavu která bude hrát podle jeho představ :D :mrgreen: :hm
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 12. 4. 2017 15:11

nojo, tak diskutuje no. to je toho. :-) Já myslím, že jako hifipanic bude spokojen s čímkoli, z toho co si navrhnul.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 12. 4. 2017 15:47

A poradite mi jeste s tema bednama,jestli ma smysl investovat namisto Canton Chrono 509 DC do Canton Chrono SLS 790 DC,nebo je to jen o vzhledu a je to skoda financi?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 12. 4. 2017 16:41

musíš si to vyzkoušet, může to tak být a nemusí. Ono objektivně vždy nemusí platit, že dražší model konkrétní značky je vždy lepší, ač se tě o tom Peťulda, dle Hi-Fi mouder naštudovaných na internetu, snaží přesvědčit.

Leony5 píše::D Denis30 se z vás snaží vymámit sestavu která bude hrát podle jeho představ :D :mrgreen: :hm
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martan001 12. 4. 2017 20:55

To denis: podle me ty drahsi cantony budou mit jen o neco lepsi vysky, jelikoz maji lepsi vyskac, a pokud se nepletu maji uchyceni mrizky na magnet, pokud chces poslouchat bez mrizky lepe to vypada. V kazdem pripade bedny maji byt vzdycky lepsi nez receiver... nevim kolik chces poslouchat sterea a kolik treba domaciho kina? Pokud stereo kup lepsi bedny a ten receiver 2300, pokud kino kup horsi bedny, k tomu dub, centr a zadky:-) Vis co by me zajimalo za kolik maji sestavy ti borci co ti tady radi, kdyz receiver za 17 i 25 tisic je malo..., to petulda: no nesouhlasim s tim subwooferem, kazdy film, i zdroj i hudba ma uplne jine basy a teda hlasitost, nebo frekvenci basu menim ovladacem docela casto !!
martan001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 12. 4. 2017 21:22

no nevim, jestli myslíš i mě, protože já si jako borec zrovna nepřipadám :)
ale budiž...
AVR mám zhruba za 50, předtím jsem měl za 9, předtím za 27 a ještě něco mezi, už nepamatuji přesně
bedny mám DIY, materiál stál asi 35 (ovšem v době, kdy to bylo celkem dost výplat)

nebudu zde řešit jestli a o kolik by měly být lepší bedny než AVR, ale když si představím nějaký kousek kolem desítky jak se snaží rozehrát třeba tyto Cantony za dvacet, tak se musím usmívat - jasně že to hrát bude, ale jak...
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků