Reproduktory

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kingage 23. 4. 2017 11:37

Ahoj, řeším teď menší upgrade ale nevím jestli má smysl nebo ne

mám starší domácí kino thomson, udavaný výkon 200w rms - no nevim.

jednotlivé satelity mají dle štítku 20-30w (na tak malou plastovou krabičku taky nevim)

jde mi o to že bych rád tyhle malé plastové krabičky vyměnil za nějaké větší bedny, konkrétně přední a středový

znamej prodává samostatně satelity od sestavy genius 5050 tuším, kde satelit má udávaný výkon 15w

myslíte že má cenu vůbec vyměňovat ?

jde mi i o design, plastové se mi moc nelíbí

Díky
Kingage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 4. 2017 12:32

Tak určitě nějaké levnější dřevěné dvoupásmovky budou hrát lépe.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kingage 23. 4. 2017 12:40

jo to je jasný, ale mě jde o to že tyhle jsou z ty genius 5.1 sestavy, takže je to levný repro, tak jestli i to bude hrát líp, nebo to bude poznat až třeba na bedýnkách za několik tisíc
Kingage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 4. 2017 15:06

:D no to musíš prubnout :D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 23. 4. 2017 15:18

Být petuldou, tak ti připomenu, že 20-30 W jsou ty bedny schopny požrat, výkon repro se udává v dB (parametr citlivost, který udává dB při vstupu 1 W a max. SPL, který udává kolik ty bedny vyloudí maximální výkon, aniž by jim vyskákali membrány s dokonale propečeným vinutím).

Ten tvůj známej je asi trochu mimo mísu, ty satelity mají cenu tak odvozu do sběrného dvora, takže mu nabídni že ho pozveš za ty satelity na pivo. Jinak si raději kup něco normálního.
doporučuji aukro, případně bazoš tam ulovíš nějaké slušné předky za pár stovek.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/740838 ... -CX-85.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/73822469/JAMO.php
https://elektro.bazos.cz/inzerat/732079 ... a-Koda.php


A ještě v rámci Denkezovi hodinky ti připojenu, že by sis měl ohlídat aby max. o -2 ohmy seděla jmenovitá impedance repro vůči zesilovače, vyšší býž může klidně.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kingage 23. 4. 2017 16:41

proč cenu sberného dvoru ? odkazy jsou sice hezky bedny, ale takový bych nevyužil, a navic je to uplne mimo můj dotaz
Kingage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod platprd 23. 4. 2017 18:59

chtěl jsem ti naznačit, že jakákoli větší suma než cca 50 kč/ks by byla řekněme spíš sponzoring, než nákup za reálnou hodnotu těch bednítek. Které mimochodem nejsou dřevěné, ale z lisovaného papíru.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 4. 2017 21:59

platprd píše:....výkon repro se udává v dB (parametr citlivost, který udává dB při vstupu 1 W a max. SPL, který udává kolik ty bedny vyloudí maximální výkon, aniž by jim vyskákali membrány s dokonale propečeným vinutím)....
Doplň si laskavě vzdělání a neplácej tady blbosti ohledně jednotek SI a jima měřenejch fyzikálních veličin - VÝKON se rozhodně neudává v dB a to ani u reprobeden. Propečenost vinutí na to taky nemá vliv.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Odeslat příspěvekod Kingage 24. 4. 2017 17:29

áhá tak koukám samej odborník tady
Kingage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 4. 2017 18:14

Ano, v případě Platprda je tento "odborník" skutečně značně vypečenej....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 4. 2017 08:30

Jen aby případní čtenáři nebyli uváděni v omyl:

- pojem výkon reprosoustavy je faktický nesmysl. Reprosoustava je pasivní prvek, tudíž sama o sobě nemůže mít a nemá žádný výkon. Výkon je množství práce za daný čas. Reprosoustava sama o sobě žádnou práci nevykonává, není perpetuum mobile. Reprosoustava má definovaný příkon, tedy maximální množství energie, které je schopna převést na mechanické vlnění.
- výkon reprosoustav se proto neudává ani v dB, ani ve W, ani třeba v kilogramech
- hladina akustického výkonu (Lw) a výkon (W) jsou dvě diametrálně odlišné veličiny a nelze je jakkoliv zaměňovat

Je pravda, že o výkonu reprosoustav se píše na mnoha webech, uvádějí jej i někteří prodejci atd. Ale je to chybná interpretace téhle fyzikální veličiny.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kingage 25. 4. 2017 08:33

no to je hezký, a poradil by teda konečně někdo na můj dotaz ??
Kingage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 4. 2017 08:47

Kingage:
Problémem těhle all-in-one sestav pro domácí kino je, že špatné akustické vlastnosti satelitních reprosoustav se výrobci snaží alespoň částečně řešit pevnou ekvalizací zvuku šitou na míru konkrétním satelitům. Když k takové hlavní jednotce připojíš jiný satelity, bývá zvukový výsledek katastrofální. Nevím, jestli to platí i pro tvůj konkrétní Thomson.

Podstatný ale je, že bohužel z tohodle žádný kloudný zvuk podobnými částečnými vylepšeními nedostaneš.
Pokud můžeš, trochu si našetři a pořiď bazarovou sestavu DK - zvukem budeš o několik světelných let jinde :-).
Příklad takové sestavy: receiver, přední repro, efekty.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kingage 25. 4. 2017 10:54

no mě šlo hlavně o to jetsli ty dřevený i když říkáte že nejsou dreveny mohou hrat i vypadat i neco líp, když mají 2 pásma než ta malá plastová krabička s malým středákem
Kingage
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků