Sloupovy repro do 35tis

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod goelr 24. 5. 2017 11:51

Ahoj,

přestěhoval jsem se do většího bytu a chtěl bych upgrade repro - hlavně teď se mi hodí sloupy. Současná sestava viz můj podpis. Zkoušel jsem tady najít něco kloudného na doporučení...ale zkusím to i takto.
Prozatím nechci měnit můj současný denon. Je tedy možný, že mi napíšete, že k tomu denonu ani nemá cenu dělat upgrade...
Obývák je 5 x 4 m, poslechová vzdálenost bude cca 2,7 - 3 m.
Poslouchám skoro všechny žánry (vyjma dechovky a tekna), potřeboval bych něco univerzálnějšího.
Případná cena je +/- 35 tis.

Díky.
Doma: NAD C368@BlueSound -> VMA-I SL
Ven: IBasso DX 160 -> iBasso IT04
Práce: Schiit Stack 2 Uber -> Master & Dynamic MH-40
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 24. 5. 2017 13:05

Ahoj,
pro sloupy za 35 bude tvůj Denon opravdu underkill a to i v případě, že bys sloupy kupoval jako nové. U bazarovek ani nemluvím. Tzn. pokud v budoucnu uvažuješ o změně zesilovače, mají takové bedny smysl. Dost univerzální jsou třeba Aurum Cantus nebo Dynavoice. Za vyzkoušení stojí i VM Audio a určitě i mnohé další...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod axton 24. 5. 2017 13:39

Zdravím tě goelr. Mohl jsi třeba uvést důvod,co ti v nové a větší místnosti ve zvuku schází.Jak se zde na fóru spousta členů zmiňuje a mají samozřejmě pravdu​, akustika místnosti je to, co by člověk neměl opomíjet. Tvá sestava v rámci cenové kategorie si myslím není špatná a pokud ti zvuk stále vyhovuje,tak nic neměň. Dvacet metrů musí ozvučit přece s přehledem. Zkus si pohrát s umístěním a akustikou a třeba se dostaneš zvukově tam,kde jsi byl spokojen v menší místnosti. Měl jsem možnost ve stejně velké místnosti slyšet stejné repro i se sestavou Denon. Byly to pouze novější modely 720ae a k nim měl dotyčný ještě na víc připojený subwoofer Proson Rumble R10. Pustil mi na tom album od REM a mě se to opravdu velice líbilo.(berme taky v potaz, že co člověk, to jiný sluch,vkus, názor a taky nároky) Pokud ti v nové místnosti schází spodní objem pásma a v menší ti nechyběl, možná by to mohlo být pro tebe levnější řešení, než prodávat repro a kupovat sloupy,ze kterých by tvůj Denon nemusel dostat to, co by si zasloužily. Jen jsem si na to vzpomněl a třeba by to mohlo být pro tebe k zamyšlení, jak si ponechat svůj stávající aparát a nemuset prodávat repro se ztrátou a potom třeba zjistit, že ti sloupky nepřinesly očekáváne zlepšení. Být tebou,pohraju si s umístěním a akustikou,co ti možnosti dovolí a zkusil bych si třeba někde od známého,nebo ze studia za úplatu vypůjčit na zkoušku subwoofer aby sis udělal obrázek.Mohla by to pro tebe byt třeba přínosná a levnější varianta.
Přeji ti hezký den.
Yamaha A-S501,Dali Zensor7,Topping D30, Hama Dit2010, Sony mds je530, Creative E5, Beyerdynamic DT990 Pro, Sennheiser HD 485,HD 515, Momentum in ear, Audio-Technica ATH-AR3iS, Superlux HD681evo, SoundMagic E80, KZ zs3, ed9, Cayin N3
axton
Junior

Odeslat příspěvekod starší 24. 5. 2017 15:35

On ten Denon 700 bude asi + - zvukovo podobný tomu novšiemu PMA 720, ten som počul a ako sa ludovo hovorí nehrá moc basov, bas je slabý, nevýrazný, štíhly, takže ak už k nemu nejaké nové stĺpy tak nejaké basovo silné, kludne až prebasované /tento výraz treba brat s rezervou,platí pri určitej kombinácii a akustike/, napadá ma HECO, MAGNAT, SONUS FABER seria VENERE, možno DYNAUDIO napr. DM 2/7 /regalovky/, DM 3/7, FOCUS 220, 220 II, TANNOY Revolution XT6F, počul som aj kombináciu PMA 720 s B&W 683 S2, mne sa ten zvuk páčil, ale tých basov tam bolo tak na hrane v porovnaní s ROTELOM a 683 S2, ako už bolo spomenuté tých bední je vela, určite si vezmi svoj DENON a skúšaj, návrhov dostaneš až až ...
V suboch sa nevyznám, ale i tak še dá, neviem kolko stojí sub, ktorý už neduní :-) , ale určite ti poradí kolega "subista" Peter.
Keby si predal ten silič /PMA 700/ za 3-4 k, mal by si 38-39 k rozpočet na silič + bedne, aj takto by sa dalo.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 24. 5. 2017 19:22

:-D Známej zvažuje prodej Dynavoice df8 má je cca 2 roky a nabasovaný teda jsou hodně.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 24. 5. 2017 20:16

Teraz som objavil jedny "prebasované" bedne :-) , cena by šla možno ešte trochu stlačiť
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... rk-walnut/
ale byť tebou išiel by som si vypočuť aj niečo z cenového druhého konca, napr. tie Dynavoice, Heco atď.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 24. 5. 2017 20:43

Díky moc za postřehy a rady. Dost jsem i přemejšlel, že celou stávající sadu úplně pustím...
Je to trochu mimo to takto přirovnávat, ale pracuju na PC denně 10 hodin a mám tam Xonar Essence II + DT 880 a to je někde úplně jinde..
Subwoofer určitě nechci, to není řešení. Je ale pravda, že akustiku místnosti stále řeším.
Nicméně jsem uvažoval nad Marantz PM6006 + např. Monitor Audio Bronze 5 nebo NADem a k tomu něco...
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod macek1168 24. 5. 2017 22:40

Zkus si poslechnout Tannoy xt6f. Zahrají ti klidně i s tím denonem, jen basy budou štíhlejší. Pokud se rozhodneš pro upgrade doladíš zesilovač k nim. Teď jsou někde na hifionline za 26k. Měl jsem k nim Onkyo A-9050 a jak to popsal můj bratr hlas úplně super a ty basy slabší. Basy se sice daly přidat, ale zase to nepůsobilo moc věrně. Dal jsem k nim A-9000r a basy někde jinde. Docela dobře se umistňují, mají basreflex vespod, nic nebučí. Pěkně podávají prostor, nejsou velké. V této sestavě se dají poslouchat nahlas i potichu.
macek1168
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 5. 2017 07:14

Co tim chces rict, ze sestavu pustis? Ze budes hledat radeji neco pro blizsi poslech k PC? Zminene regalovky Tannoy jsou jiste kvalitni, jen tu moc nechapu to vase parovani. Obe Onkya 9xxx jsou orezavatka a nechapu takove parovani. Radeji lepsi zelezo, ktere rozehraje adekvatne reprosoustavy a je kvalitativne min.na stejne urovni (nemyslim jen cenu), ale ze by uz samotna znacka Onkyo delala zazracne zesilovace, nevim, nevim. Radeji bych v teto cene sahl po integraci BVA, ktery je o parnik dal. Clovek pak hleda co mu chybi pri poslechu a problem neni casto ani v akustice nebo repro, ale prave v zesilovaci. Preji stastnou ruku.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 25. 5. 2017 09:15

K PC nic nehledám, tam je to pro mne momentálně ideální.
Prodám moji dosavadní sestavu - tím jsem myslel, že to pustím ven.

A budu kupovat vše nové do 60 tis. Sloupy + zesík (musí mít už i digitální vstup) + cd.
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 5. 2017 10:13

Aspon repro bych se nebal vzit bazarove a dostat se tak vys. Proc pozadavek u zesilovace na digivstup? Dalsi vyrazne omezeni vyberu, stejne te casem zacne integoravany DAC stvat s pujdes do externiho, ktery bude vyrazne kvalitnejsi. Zkus se podivat po znackach alespon jako Vincent nebo Xindak a ne Onkyo, Pioneer ap soucasne konzumky.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macek1168 25. 5. 2017 19:30

☺ tu reakci jsem čekal. Já Onkyo nikomu nenutím. Tannoy xt6f jsou sloupky bazarové ☺ a hrají i s osmnáctikilovými ořezávátky.
macek1168
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 25. 5. 2017 20:01

Marantz PM6006 bych rozhodně nedoporučoval protože mu výrazně šumí DAC.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 25. 5. 2017 22:02

Ak by si predsa len kupoval bazarové bedne, skús si niekde vypočuť Infinity Kappa 8.2 ser. II. Mám ich už 20 rokov, ale pokiaľ by sa mi s nimi niečo stalo, skusil by som ich kúpiť znovu, ak by ich niekto predával. Síce je ich lepšie spárovať s výkonnejším zosilovačom, ale dobre zahrajú aj s menej výkonným.
Zahrajú dobre pop, rock, metal, folk. Väčšinou sa predávajú za 20-25 tis. korún. Chodím často po výstavách, nemyslím, že v takejto cene by sa im niečo zvukom blížilo. Ale to bude asi platiť aj o iných reprosústavách z pred 15-20 rokov. Zvuk, aký mali vtedy reprosústavy za 4-6000 mariek (čo bolo okolo 100 000 Kč a za túto cenu sa predávali už naozaj dobré bedne), je teraz k dostaniu za násobne vyššie sumy :/ A tie staršie reprosústavy sa dajú kúpiť za zlomok vtedajšej ceny (staršie Infinity, Tannoy, Mission, JBL, Dynaudio, Canton, Elac, Audio Physic a pod.).
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 5. 2017 23:49

Pozor Kappa 8.2 je úplně jiná liga, která zastíní repro min do 50k Kč, otázka čím to nakrmí, ať to není jako dokola se opakující nešvar párování s nějakým zeso-chrchlátkem co má sotva 80W/ch. To bude chtít min. Vincent SV234 ap. drobky! Lidi nebuďte hulváti a dopřejte bednám krmeníčko ;).

to Macek: zpletl jsem si tyto Tannoy s regálovkami podobného značení ;).
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 26. 5. 2017 03:48

Njn, to jak jsem četl je jiná liga...ale čím bych to krmil, to by celý šlo přes rozpočet.
Nicméně z bazaru nemohu brát nic. Mám na to extrémní smůlu celý život. Cokoliv jsem kdy měl z bazaru, do měsíce či roku to šlo do kytek.

Co říkáte na: Cambridge Audio CXA60 - všude to dost chválí
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 5. 2017 06:13

Odrbana China pod vlajkou Anglie. Drtiva vetsina majitelu posila CA na tuning do CASEA, protoze je vyrobene z levnych soucastek. Mne osobe nesedi ani jejich divny "suchy" zvuk. Naposledy jsem poslouchal CX80ku a za ty prachy bych hledal u konkurence. Vincent, Xindak ad. Cinani si na nic nehraji a maji rozhodne robustnejsi konstrukci z kvalitnejsich soucastek. A jinak plati to same co tu porad mel dokola, poradny vykonny a dimenzovany zesilovac a to tohle vorezavatko Urcite neni. Mrkni na HYPA nebo BVA a uvidis poctivou praci ceskych rucicek za vybornou cenu!
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macek1168 26. 5. 2017 07:44

pokud máš na co hrát, tak u toho zatím zůstaň a prostuduj a poslechni si nové věci.
Tento článek je zajímavý
http://www.hifi-voice.com/sefredaktoruv ... dy-utratit
Relativně bezpečný bazar je kupovat věci z druhé ruky se zárukou ( třeba půl roku hrané).
macek1168
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 26. 5. 2017 08:43

Mám doma Cambridge CXA80 a že by to nehralo sa nedá povedať. Záleží síce aj od repro. Mne to hrá veľmi čistý, detailný zvuk a naozaj veľký priestor.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i

Na predaj: Audio-gd C2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 5. 2017 13:19

Samozrejme, kazdy to slysi jinak a urcite to neni tak, ze by nehral, mne nevyhovuje jejich projev. Byl pusteny s Xavianama Piccola. Vic mi vadi, jak CA kazdy "musi" tunit, proste platis dalsi penize, aby to hral dle predstav. Jak mam rad starsi Yamahy, tak novejsi S1000 me uplne zklamala kdyz jsme ji prepojili po poslechu CX80, to musim rict, ze CA pro me hralo daleko lepe. Ale opet zalezi jak si vse sedne se zbytkem sestavy. Proto do terenu a poslouchat a nesetrit (nejen) na zesiku!
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 26. 5. 2017 15:45

Ja asi nie som každý a nemusel som nič tuniť. :) Inak Yamaha je krásna technika ale ani mňa jej zvuk nijak neohromil. Naproti tomu som ale fanúšik integrovaných zosíkov od Onkya. Mal som doma niekoľko rokov jeden zo základných integráčov A-5VL a doteraz na neho v dobrom spomínam. A z toho čo si spomínal, Vincentom by som nepohrdol, ale zatiaľ je u mňa spokojnosť aj s CA.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i

Na predaj: Audio-gd C2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 5. 2017 16:29

Onkyo jsem mel jen starsi Integra a prislo mi rockoveji ladene, takove durazne. Mel jsem ho s Quadral Shogun mkV.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 27. 5. 2017 21:20

Jen pro doplnění, doporučuji u "sousedního" webu (HN) vyhledat vlákno o značce Cambridge Audio, člověk žasne jak to chodí ohledně kvality a servisu. Zákazník by měl toto vědět než jim v dobré vůli "odevzá" peníze, a pak mu zůstanou jen oči pro pláč.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 27. 5. 2017 22:18

To je hnus velebnosti...a to jsem si myslel, ze CA byla fakt velmi dobra znacka cena/vykon...
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 27. 5. 2017 22:45

Není důvod si to nemyslet dál.
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 28. 5. 2017 10:33

Ohledně toho servisu, já mám opakovanou špatnou zkušenost s autorizovaným servisem Onkyo a Marantz. Koukám že na tom budou asi všude stejně. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 5. 2017 10:54

Smutné je spíše jak se staví k POZÁRUČNÍMU servisu, to nedává smysl! Jsem rád, že mám doma Čínu co si na nic nehraje :).
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 28. 5. 2017 13:07

K pozáručnímu servisu se staví dle interních dohod s výrobcem. Tys je viděl a četl?
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 5. 2017 13:18

Franta Jonas mi je samozrejme ukazoval :/.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 16. 6. 2017 10:10

Nakonec jsem velmi výhodně koupil NAD 368 včetně BlueSound modulu.

Slyšel jsem pár beden,...
Byl jsem i na poslech u check, VMA-II S jsou za tu cenu naprosto špičkové a hned bych je vzal, bohužel momentálně je jen v provedení ořech. Bedny "musí" být v bílé. Takže čekám na sestavení VMA-I SL, který jsem prozatím neslyšel (natož v kombinaci s NADem).
Mám možnost koupit Quadral Platinum M50 za naprosto famózní cenu, s tím NADem hrají skvěle...tak uvidím...těžká volba :-)
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 6. 2017 16:25

No nevim bedny za 90k pripojovat k zesiku za 30k. Neni to zrovna zadna tezka vaha, nerikam ze je nerozehraje, ale urcite budou Quadraly hrat na zlomek toho co umi, cili po upgrade zesiku te ceka nirvana, jestli se ti libila tato kombinace.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tyson 17. 6. 2017 10:37

To jsou tady zase kecy v kleci :-))
Jaká že to většina si musí nechat tunit CA v CASEA??? Neznám nikoho! Navíc Casea "tuní" kde co :-D
A že se autorizovaný dovozce nestaví zrovna pozitivně k servisu pro vychcánky co
si nakupují staré krámy z druhé strany světa aby ušetřili pár kaček??? No to se mu
vůbec nedivím. Servis jím dovezeného a prodaného zboží je naprosto OK. Znám lidi
co jim byl proveden servis přímo ve studiu na počkání. Servisman je velmi solidní a
věci znalý člověk. S negativním přístupem jsem se setkal spíš v jiných studiích, ale to
sem nepatří. Pokud tedy člověk koupí něco od CA, nejlépe přímo od dovozce, není potřeba
mít obavu o jakýkoliv servis.
Tyson
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goelr 17. 6. 2017 23:27

Hlavně ty Quadraly muzu mít skoro za polovic
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 6. 2017 11:32

Tyson píše:To jsou tady zase kecy v kleci :-))
Jaká že to většina si musí nechat tunit CA v CASEA??? Neznám nikoho!

Cambridge Audio má nebo mělo hodně lidí v mym okolí, možná je to shoda náhod, ale všichni upraveno v Casea :-D . Ať už zesilovače nebo CD přehrávače. U těch CD je to doslova kvantový skok, protože tam dají úplně jiný dac, který obejde ten původní. U zesilovačů jen vymění součástky za kvalitnější, takže to pak hraje sic lépe, ale pořád se stejným charakterem jako originál.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 6. 2017 12:27

Ono se stačí podívat na stránky Casea, kde ty neexistující modifikace CA jsou vyfoceny a některé i s měřením...

...a mimochodem, ono "neznám nikoho" je opravdu neprůstřelný argument :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyson 19. 6. 2017 18:13

To že si někdo nechá v komerčním přístroji vyměnit součástky za lepší, neznamená že
původní verze je špatná. Můžeme vzít takřka jakýkoliv přístroj a vždy se dá vylepšit výměnou
některých součástek. Navíc cena nového přístroje + cena tuningu posouvá věc zase do jiné cenovky
a tak je celkem pochopitelné když vezmu normální přístroj, zaplatím si nějakou úpravu, tak by to mělo mít
nějaký efekt, ne???
Tyson
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 6. 2017 19:44

Tyson píše:A že se autorizovaný dovozce nestaví zrovna pozitivně k servisu pro vychcánky co
si nakupují staré krámy z druhé strany světa aby ušetřili pár kaček??? No to se mu
vůbec nedivím.

To já (a zdaleka nejen já) se divím, protože podle oficiálního vyjádření centrály CA má distributor zajišťovat servis bez ohledu na místo nákupu. Viz zde.
A že obecně všechny lidi, kteří nakupují v bazarech, považuješ za "vychcánky", to taky o něčem svědčí.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 6. 2017 22:59

Skutečně, pokud se nějaká firma specializuje na úpravy komerčních přístrojů, je to její legitimní podnikání a nijak to nevypovídá o původní kvalitě předmětných přístrojů, které si takto "osvojí" a upravuje.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tyson 20. 6. 2017 14:36

Myslím že dovozce má povinnost poskytovat servis na výrobky jím dovezené a
prodané. Na pozáruční servis výrobků koupených v jiném státě se tato povinnost
určitě netýká. Určitě "centrála" CA nemůže nutit CZ zastoupení aby servisoval
zboží prodané v jiné části světa. Může jít maximálně o doporučení.
Tyson
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 6. 2017 15:13

Není zde žádný prostor pro subjektivní názory. Vyjádření centrály je srozumitelné a jednoznačné. Pochopitelně, že jakýkoliv servis může přijímat objednávky jen do své maximální kapacity. Je ale nepřípustné, aby opravy selektoval podle místa zakoupení přístroje. Může se ti to nelíbit, ale to na věci nic nemění.
Pokud to servis přesto dělá, jedná se o nekalou praktiku v přímém rozporu s požadavky firmy poskytující licenci. Pokud je něco vychcánkovské, pak je to tohle jednání ze strany servisu.

Stejně tak není nic zvláštního, natož vychcánkovského, na second hand prodeji/nákupu. Někdo prostě nějaký přístroj už nechce, tak jej dá k dispozici někomu jinému za cenu, kterou považuje za smysluplnou. A pokud se najde někdo, kdo akceptuje nevýhodu použitého přístroje za výhodu snížené ceny oproti ceně nového přístroje, obchod dopadne.
Kde je v tom cokoliv vychcánkovského, to netuším.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 6. 2017 16:05

Ty jsi šulci podle avataru asi pěkně vymlácená palice, jinak neni možný aby si tvrdil takový nesmysly jako, že...
Tyson píše:Myslím že dovozce má povinnost poskytovat servis na výrobky jím dovezené a
určitě netýká.

Co že ten servis vlastně dělá ?...já myslel, že prostě servisuje přístroje CA.To ti mám věřit, že se na to zákazníkovi podívaj a řeknou mu...jó, váženej pane...to nepude, páč jste to koupil z druhý ruky a tím pádem to vopravovat nebudem.Peníze nás totiž nezajímaj.
A taky zákazníkovi nejspíš řeknou...děláme opravy jen mašin koupenejch u šulce ze studio Tykve, nebo jak se to tam jmenuje... :mrgreen:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 6. 2017 16:11

Tyson píše:Myslím že dovozce má povinnost poskytovat servis na výrobky jím dovezené a
určitě netýká. Určitě "centrála" CA nemůže nutit CZ zastoupení aby servisoval
zboží prodané v jiné části světa. Může jít maximálně o doporučení.
Tvrzení polopravdivý až dalece zavádějící.
Ta povinnost servisovat jen sebou dovezený zboží se jednoznačně týká garančního servisu, prováděnýho PRO ZÁKAZNÍKA BEZPLATNĚ (na náklady účtovaný výrobci) - a je daná smluvně s výrobcem, takže se může klidně týkat i jiný značky, vyráběný pod koncernovým "zastoupením". V oblasti pozáručního servisu je pak situace jiná - pokud je výrobek stejný značky, je věcí "značkový cti" právě zdůrazněný smluvním vztahem s výrobcem "opravit cokoliv co nese smluvní značku" - ne že výrobce může požadovat po lokálním zastoupení opravu techniky zakoupený v jiným státě a dokonce i v jiným světadíle, on to dokonce může mít i ve smlouvě o značkovým zastupování a má pro tyhle účely nejen ve smlouvách, ale přímo ve svý organizační struktuře přímo vyčleněný oddělení "podpory nestandartních zakázek" - v okamžiku, kdy výrobci záleží na pověsti, postará se formou mimořádně poskytnutý podpory i o svůj výrobek nacházející se mimo "svůj domov". V momentě, kdy přijdu v Česku do značkovýho servisu s výrobkem, prodávaným z nejrůznějších důvodů (třeba i jen legislativních) výhradně mimo území tohohle státu a žádám opravu, není věcí servisu řešit otázku nabytí nebo vůbec existence takovýho výrobku v Česku - oni mají řešit výhradně oprávněnost požadavku na bezplatnej servis v rámci záruky = to můžou s poukazem na nedostupnost na tuzemským trhu odmítnout, samotnou opravu ale odmítnout nesmí. Pokud to takový "značkový zastoupení" učuní, kontaktoval bych přímo výrobce danýho zařízení a stěžoval bych si u něj, protože pokud nežádám od servisu "bezplatnost" opravy, je to porušení obvyklejch podmínek "zastupování značky".

Šeďour to napsal jen o chvíli dřív - já to ještě doplním - když přijedu v Práglu k Chárouzovi s mustangem dovezeným zpoza "Veľký Mľáky" = s jinýma světlama, jinýma brzdama a i jinak nesplňujícím schvalovací podmínky pro provoz na silnicích v Evropě, taky mě pošlou do háje? Ani h0vn0! Jejich povinností je maximálně upozornit mě, že ani po opravě bez dalších úprav takový auto nepřihlásím "na český čísla", ale pokud budu žádat opravu, jediný co můžou říct je "ano pane, ale vzhledem k tomu, že na díly a potřebný doplňky budeme čekat kvůli dopravě dva dny, nebude to opravený dneska odpoledne, ale až v pátek" ... Protože kdyby na někoho zkusili podobnej kec o nákupu mimo ČR, během pár tejdnů by celý Chárouzovci byli bez konsignační smlouvy a mohli by se jít leda tak pást do Divoký Šárky ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2017 16:14

Bohužel tento přístup je v ČR normální. Mám krásný srovnání. Kupoval jsem přístroj jedné známé hifi značky z bazaru ze zahraničí (nebudu raději jmenovat). Chyběl mi jeden kus příslušenství. Chtěl jsem ho tedy dokoupit. Český distributor mě málem vyrazil ze dveří (byl jsem se zeptat osobně), že prý toto je možné jedině pro přístroje zakoupené z české distribuce. Když jsem se posléze obrátil na Německého distributora mailem, málem jsem oněmněl - příslušenství mi poslal zcela zdarma včetně poštovného. Nechtěl vidět doklad, nic. Rozdíl v přístupu nemohl být odlišnější.
Koci, toho českýho prodejce klidně jmenuj - je to ostuda jich, ne značky.
Ekkar
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 6. 2017 16:22

Opakuju, stížnost adresovat PŘÍMO NA ZAHRANIČNÍHO VÝROBCE - zastupující firma na území ČR má podobný povinosti v zastupovací smlouvě, ale protože většinou na podobnej poštovní/kurýrní mimoprodukční styk nese náklady sama, snaží se z podobnejch povinností vykroutit jak jen to jde. Přitom si často to o těch nákladech českej zástupce JEN MYSLÍ - kdyby se obrátil na oddělení podpory "mateřský firmy", byl by často velice překvapenej vstřícným přístupem výrobců. Problém je často i jen v tom, že se místnímu zastoupení "prostě jen nechce komunikovat v cizím jazyce ve prospěch tuzemskýho zákazníka" ....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 20. 6. 2017 16:31

Kocmeister, to teda koukám! Mohl bys napsat o co šlo? Jestli ti poslali dálkáč nebo něco podobného zadarmo z německa tak by mě zajímalo o jakou značku jde. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2017 16:36

No raději jen v sz.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 6. 2017 16:59

Kocmeister píše:No raději jen v sz.

Proboha a z čeho máš strach?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goelr 14. 8. 2017 19:14

Ještě abych to uzavřel. Vzal jsem nakonec po pečlivém a docela dlouhém výběru VMA-I SL. Jsou sice přes rozpočet, ale rozhodně stojí za to. Kombinace s "obyč" NAD C368 jim sedí. Ano jsem si vědom, že by zasluhovaly něco lepšího, ale už tak jsem to finančně docela přepálil.
goelr
Junior