rok staré repro dýha změnila barvu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sowa 17. 7. 2017 22:40

Zdravím,
dnes jsem z repro sundal krycí mřížky a zjistil že pod nimi je dýha(indická třešeň) značně světlejší. Bedny jsem kupoval nové sotva před rokem tak mě to trochu zaskočilo že se to děje tak rychle, podotýkám že sluníčko na bedny nikdy nesvítilo. Jako řešení mě napadlo mřížky nechat sundané, časem to doufám ztmavne :-l

Nemá někdo podobnou zkušenost?
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 18. 7. 2017 06:30

Skôr by som čakal opačný efekt.
Zosvetlenie tam kde mriežky neboli.
Ak je to rok staré tak by si možno šlo uplatniť nárok na reklamáciu z dôvodu nestalofarebnosti. Rok je podľa mňa príliš malo.
Nie som odborník. Je to len čisto môj dohad.
Asi je podstatne aj to aká je cenovka Repro a aká povrchová úprava.
Vrstvy laku, materiál atď.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 7. 2017 08:46

No to mě teda taky zaráží, že zesvětlení může nastat pod mřížkama. To jsem v životě neslyšel. Že by VMA II-S z podpisu?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 18. 7. 2017 11:26

O aké repro sa jedná?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 18. 7. 2017 17:02

Zdravím, jedná o repro VMA II-S jak je v popisu, jo a je to indická jabloň ne třešeň.

Kocmeister píše:No to mě teda taky zaráží, že zesvětlení může nastat pod mřížkama. To jsem v životě neslyšel. Že by VMA II-S z podpisu?

myslím že se stalo spíše toto, kde byla mřížka tím pádem i méně světla, dýha zůstala +- stejná ale okolí chytlo tmavší odstín.
Přílohy
vma dýha 1.jpg
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 18. 7. 2017 17:43

Tento stejný problém jsem měl s Kentaurama, když jsem je podědil. Po sundání mřížek (nastálo) byli také světlejší. Dneska, když na ně kouknu, tak jsou zabarvené stejnoměrně. Ale za jak dlouho se odstín sjednotí, to nejsem schopen odhadnout, já to nijak nesledoval ;-)
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sowa 18. 7. 2017 22:50

no zatím to nechám sundané čas udělá své, bez mřížek jsou i na pohled hezčí ale při každém návratu z práce budu jako na trní protože kočka :-l
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 18. 7. 2017 23:23

Kocmeister píše:No to mě teda taky zaráží, že zesvětlení může nastat pod mřížkama. To jsem v životě neslyšel.

a co treba ztmavnuti, tam kde mrizky nejsou?
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 7. 2017 00:18

MŮJ OSOBNÍ názor je ten, že vůbec nezměnila barvu dýha, kterou jsou bedny polepený, ale došlo ke ztmavnutí laku nanesenýho na její povrch - tam, kde nebyl pod krycí mřížkou k laku přístup světla, lak zůstal světlej, kde k němu mohlo UV záření, tam ztmavnul.
Co skutečně změnilo barvu by asi nejlíp posoudil sám VMA jako výrobce těch beden.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zino333 19. 7. 2017 08:17

EKKAR má k pravde najbližšie. Mimochodom, ako si spokojný s ich zvukom?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 19. 7. 2017 10:10

Bude to opravdu nejspíš lakem. To je jako když natřetě palubky obyčejným lakem. Také po pár letech ztmavnou.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 7. 2017 10:32

trent píše:Bude to opravdu nejspíš lakem. To je jako když natřetě palubky obyčejným lakem. Také po pár letech ztmavnou.

A to by akože malo byť v poriadku? Podľa mňa to nijako neospravedlňuje nekvalitnú povrchovú úpravu. Ja by som to reklamoval. Toto nespravia ani základné najlacnejšie repro v nejakom elektrodome.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 7. 2017 11:54

Zino, čudoval by si sa, ale také bedne, ako vyrába VMA, tie stmavnú - lebo on na ne používa "klasickú nábytkovú technológiu" čiže vyrába je ako každý správny stolár - najprv na ne poreže dosky z tuhého a hustého, ale menej ušľachtilého materiálu (typicky MDF alebo drevotrieska, menej často borovicový alebo smrekovcový masív), vyreže a ofrézuje otvory pre reprá, zosadí je na klinky a lep do seba, posťahuje ich zvorkami a nechá vytvrdnúť, a napokon je celé postupne oblepuje nábytkárskou dyhou z "lepšieho dreva" - a na ňu potom nastrieka v niekoľkých vrstvách normálny nábytkársky lak, ktorý možno po vytvrdnutí ešte aj rozlešťuje, ale takéto zmeny odtieňov sú u klasických lakov NORMÁLNE. Čo farbu alebo jej odtieň nemení alebo naopak vplyvom svetla zosvetluje, sú plastové fólie alebo laminátové vrstvy nanášané na drevotriesku strojovým spôsobom (čiže dekor = dezén dreva je tvorený de facto tlačou) a kryté polymérovým povlakom. U tých je naprosto normálne, že "vyšisujú" ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anton12345 19. 7. 2017 13:14

Je to tak, ako pise EKKAR, mne tiez po urcitom case stmavli Xaviany, ktore som mal.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 19. 7. 2017 13:38

Tak potom by to chcelo mriežku na celé repro a nie len na časť. Mňa by hento tiež neurobilo šťastným... No ale keď hovoríte, že je to normálne... Ok, beriem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků