Behringer Truth B3030A - šumí pouze jeden

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luki951 3. 9. 2017 09:58

Vlastním soustavu Behringer Truth B3030A. Pouze u jednoho z monitorů začal zlobit výškový reproduktor. Šumí! Někdy ano, někdy vůbec, někdy více někdy méně. Nemá žádný vliv, jestli je k němu něco připojeného. Bohužel jsem nikde nenašel servisní schéma. Jsem laik, ale co můžu to rozebru a opravím si sám.
Luki951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 9. 2017 11:13

Vzhledem k tomu, že jde o aktivní monitory = obsahujou zesilovač, půjde s největší pravděpodobností o závadu v něm - samotnej reprák je jen pasivní měnič, ten nešumí, ale může šum dodanej zesilovačem z elektrický formy změnit na tlakovou = akustickou.

Takže jako první věc tě ubezpečím, že reproduktor je v pořádku - ale blbne zesilovač, kterej je tomu reproduktoru elektricky předřazenej.

Pokračovat budem tím, že napíšeš jak dlouho ty Behringery máš - pokud jsou ještě v záruce, není co řešit a je potřeba je jít reklamovat, respektive ten z páru, kterej se vyznačuje uvedenou závadou.

No a jestli už jsou po záruce, tak jedině zkušenýho bastlíře nebo kvalifikovanej servis, ten monitor se musí kuchnout, vyndat desku se zesilovačem, oměřit pár věcí, který zkušená osoba už zná nazpaměť - ale nezkušená je bude hledat jak Amundsen severní pól. Já takhle na dálku můžu říct jakej druh součástky mě napadne na první pocuc, ale bez přímýho pohledu na desku nebo do schématu nedám informaci o konkrétním kusu - takže bych vařil z vody.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Luki951 3. 9. 2017 11:56

Děkuji za reakci. Bohužel v záruce již nejsou. Mám je 4 roky. Na reklamaci jsem je posílal, když jsem je měl 2,5 roku (záruka na ně byla 3 roky) Poslali je ale zpátky, že jim nic není. Ta závada je zkrátka sporadická.

Zřejmě to tedy opravdu přenechám na někom zkušeném. Pokud mi někoho doporučíte, budu jedině rád.
Luki951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 9. 2017 15:21

Ujo Google nic nevyhodil, takže těžko někoho radit - určitě pokud už někdo je dostatečně zkušenej a po otevření bedny najde nějakej notoricky známej integrovanej zesilovač, bude si vědět rady i bez schématu - v opačným případě zase zkušenosti napovědí, po čem se podívat. Prostě servis, kde už někdo léta dělá - takový servisy jsou i dnes.

A moje dálková diagnóza pomocí "Ekkarovy křišťálový koule" zní "kmitající zesilovač někde po cestě signálu" - buď je tam špatně udělanej pájenej spoj, tzv. "studeňák", kterej jednou vede a jindy si postaví hlavu, nebo tam je součástka s podobnou vlastností způsobující právě ten "sporadickej výskyt" závady. Vytipovat která součástka nebo spoj to jsou je už ale pro křišťálovou kouli nadměrnej úkol - to už se musí učunit přímo fyzicky třeba zataháním za součástku a dalšíma "vysoce odbornýma a specializovanýma diagnostickýma metodama" :mrgreen: :mrgreen: - někdy stačí i jen preventivně propájet podezřelý spoje. Ale to už musí jak zkušenej servisák, tak (p)okopanej bastlíř znát...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Luki951 3. 9. 2017 18:37

Ok, děkuji. Už jsem si sehnal číslo na "bastlíře" v sousedním městě. Zítra mu brnknu a uvidím, jestli mne vezme :-). Dám vědět jak to dopadne...
Luki951
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků