Výběr repro a soundbaru k TV Philips

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 26. 4. 2019 12:00

Nakonec Yamaha R-N402D? :tleskani to je dobrý.
Pokud jde o kabely, vem např. tyto
https://www.hifionline.cz/kabely/cinch- ... es-rca-1m/
Repro klidně tento
https://www.hifionline.cz/kabely/reprod ... c-2x2-5mm/
ohlídej si čistou měď bez pocínování, postříbření apod. "vylepšení".

To Onkyo by bylo taky OK, možná ještě o fous muzikálnější a živější než techničtější Yamaha.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 26. 4. 2019 12:04

díky Tombas, mrknu na to ;-)
Portable: Hiby R3, FiiO F9SE, Tsmr-3 Pro, DAC-amp: FiiO K5 Pro, Phone: Honor 10 4/128GB DS, Audio: Heco Music Style 500 + Yamaha R-N402D + Yamaha CD-S300, Sennheiser HD565 Ovation, AKG K 712 Pro, Tv: Panasonic OLED TX-65FZ800E, MMp.: Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 1. 5. 2019 09:49

Ahoj kluci,tak pomalu začínám být v očekávání :-). Zejtra by sestava měla dorazit a já
už se těším, až si s tím o víkendu začnu hrát, rozestavovat, zapojovat a zkoušet, co všechno
to umí. Zatím nemám internet, ale do pondělka se to snad podaří. Tohle bude svátek :-).
Teším se jako malej Jaroušek na autíčko :-D
Portable: Hiby R3, FiiO F9SE, Tsmr-3 Pro, DAC-amp: FiiO K5 Pro, Phone: Honor 10 4/128GB DS, Audio: Heco Music Style 500 + Yamaha R-N402D + Yamaha CD-S300, Sennheiser HD565 Ovation, AKG K 712 Pro, Tv: Panasonic OLED TX-65FZ800E, MMp.: Zidoo Z9S
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 5. 2019 13:14

Tak si to užij. Jen počítej s tím, že se celý systém potřebuje dobře rozehrát a zahořet. Finální zvuk očekávej tak za měsíc nebo dva, podle intenzity používání.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 8. 5. 2019 11:52

čus tombas,
tak to mám zapojený a velmi krátce a omezeně vyzkoušený ( ještě jsem neměl k dispozici internetový
připojení ). Jen zatím takovej malej postřeh ;-) , docela jsem byl zklamanej ze zvuku z origo CD-ček z 90. let.
Synátor od bráchy se připojil přes BT k receiveru, pouštěl uloženou hudbu z mobilu a zvuk byl hlasitější,
dynamičtější, čistější .... jakoby byl zvuk z CD-ček proti tomu pod dekou. Tak nevím, jestli to bude
tím rozehráváním :-) .... a ještě mě překvapilo, že na solidní poslech musí být Volume na více než
polovinu z max. 100. Když tam je takovej výkon ( 2x 100 W RMS ), to jsem si myslel, že bude stačit mnohem míň, takže ta skutečná citlivost repro soustav Heco Music Style 500 asi bude proti deklarované malinko nižší. Jinak FM rádio, hraje krásně čistě, ale asi nejvíc "potichu" ze všech zdrojů, je to normální ? :-) Díky za případný komentář, teď jsem zase venku, takže další "zahořování" systému a repráků bude probíhat cca za měsíc, ahoj M.
kalimero73
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 5. 2019 15:29

Těm bednám i zesilovači určitě musíš dát čas na rozehrání, 100 hodin je minimum.
Citlivost beden bude v pořádku, jen se obávám, že dnešní watty deklarované výrobcem nejsou stejné watty jako před třiceti lety. :)
Další věc je nastavení receiveru, nevím, jestli umožňuje nastavit impedanci připojených repro.
Zvuk CD nedokážu posoudit, tam záleží na mnoha faktorech, jak kvalitě nahrávky, tak přehrávači, resp převodníku.
Pokud má ten CD přehrávač digitální výstup, zkus obejít jeho interní převodník a propojit to do digitálního vstupu zesilovače.
Hlasitost poslechu je individuální, částečně taky souvisí s tím zahořením, závěsy repro se musí uvolnit. Nesnaž se to strhat první den.
Další faktor je akustika místnosti, nezatlumená, stejně jako přetlumená je problém.

Rozdíly v hlasitosti jednotlivých vstupů nebývají výjimkou a právě tuner FM bývá nejtišší. Proč to tak je, netuším.
Já se tomuhle všemu vyhnul pořízením Chromecast Audio a jak rádia, tak Spotify pouštím z mobilu se stejnou hlasitostí.
tombas
Pokročilý

Předchozí stránka