Výběr repro a soundbaru k TV Philips

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrajss 20. 11. 2018 17:07

No pak jsem tedy narazil jeste na toto https://www.kasa.cz/av-receiver-denon-a ... t50-cerny/

kde bych v podstate za stejnou cenu, jako mam nany stereo receiver a 2 repro, mel komplet 5.0 s AVR. Da se predpokaladat, ze by s tim AVR zejmena u hudby sla kvalita poslechu dolu?

Jen me v popisku trochu zarazi T50 - 1ks, nevim teda, jestli k sestave opravdu davaji 1 T50, nebo je to jen chyba.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 20. 11. 2018 17:49

Ta druha varianta je pochopitelne horší nezli prvni a da se predpokladat,ze si hudebne slysitelne pohorsis(oproti pinckovi)
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 20. 11. 2018 19:12

petrajss, petrajss, člověk se tady snaží, klávesnici si může obouchat a nakonec tohle :D.
Pokud si dobře vzpomínám, hned na začátku jsi psal, že je problém s umístěním zadních repro a taháním kabelů. Něco se na tom změnilo?
Ale k věci, Tím Denonem X550BT si nepomůžeš, spíše naopak, kvalita zvuku bude horší, přijdeš o síťové funkce (spotify apod.). U těch dalších variant to bude +/- podobné, ale je to jen odhad dle ceny, musel by sis to poslechnout.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 20. 11. 2018 22:28

Ne ne ne.....máš pravdu :) Samozřejmě si obouchané klávesnice vážím :). Já měl dnes akorát nějakou slabší chvilku, jak jsem koukal, co kde maji v rádoby "black friday". Ale po příchodu domů jsem se utvrdil, že víc jak stereo zavrhuju, aspoň dokud se nebudu někam stěhovat. Takže zůstávám u stereo repro + případně výhledově subwoofer, ačkoliv aktulání Polk T50 mají basů poměrně dostatek, tak nevím, jestl vůbec budu pořizovat. Receiver taky dostačující.

Ale jestli nad nečím teda momentálně lamentuju, tak je to ještě upgrade repro. Vím, že asi vypadám jako pěknej pomatenec :). Ale je to dáno spíš tím, že to z mé strany byl dosti impulzivní nákup, přičemž jsem vlastně neporovnával s žádnými alternativami, nikde ve studiu neposlouchal jiné bedny ani nic jiného.
Je to z velké části i tím tím, že do teď jsem víceméně TV poslouchal jen přes integrované repro, hudbu hlavně přes sluchátka. Takže už i ty Polk T50 pro mě byly obrovský leap z hlediska kvality. A tím, že nemám naposlouchány repro různých kvalit, nevím, jaký reálně může být rozdíl například u repro za 2x nebo 3x tolik.
Po skoro dvou týdnech mi například přijde, že ty Polky maji opravdu trochu slabší středy, tak jak jsem četl v X recenzích, ale samozřejmě nevím, jestli to není jen můj zkreslený dojem.
No, a tak si asi v následujících dnech ještě půjdu někam něco poslechnout, abych si udělal obrázek. Jsem (bohužel) ten typ člověka, co když už se pro něco nadchne, tak ho to nepustí, dokud nezjistí, jestli za trochu víc peněž nedostane i o něco víc muziky :). Dřív jsem na to neměl ,teď si to můžu dovolit. Ale samozřejmě jsem si i vědom, že je to zároveň pro každého začínajícího nadšence cesta do pekel.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 20. 11. 2018 22:46

Popravdě ty Polky jsem ti nerozmlouval, vzhledem k ceně hrají nadprůměrně a značka je to dobrá, takže pokud bys chtěl zůstat u značky, můžeš se podívat např. po
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... ature_S55E (cena za 1ks)!
ale je i spousta jiných možností.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2018 18:48

Tak jsem dnes navstivil mistni hifi bazar, kde mi bylo hned z kraje sdeleno, at ty Polky i Pioneer idealne vratim pokud muzu, protoze jsou to oba nesmysly (samozrejme jsem to bral s rezervou). Nicmene sel jsem si tam poslechnout nejake retro regalovaky, co tam meli. Dostal jsem poslechnout JBL LX 300. Ty me az tak neuchvatily. Potom jsem si vsak poslechnul jeste Bowers & Wilikins DM601, a to byla jina pisnicka. Nedelam teda zadne zavery, poslouchal jsem je tam asi tak 5 minut. Zvuk byl opravdu pekny, troufam si tvrdit, ze oproti tem Polkum o dost cistsi, podstatne vyraznejsi stredy, co me zase tak ale neuchvatilo jsou basy, ale to se da vyresit subwooferem (i kdyz me opet bazarnik ujistoval, ze subwoofer ke stereu je nesmysl).
Jsou tam k dostani za 7500, coz je podobna cena, za kterou jsem mel ty Polky. Blby je, ze nemam moznost je porovnat vedle sebe.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 11. 2018 19:49

Na akom zosilovaci si to pocuval ? Okrem toho, ak su to DM601 S2, tak za cca 10 rocne repro v povodnej cene 13000 by som 7500 nedal.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2018 20:04

Nevím konkrétní model zesilovače, jen značku, Pioneer.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2018 22:27

Poslech je určitě fajn, aspoň si uděláš nějakou představu, jak co hraje. S rezervou musíš brát doporučení obchodníků, jejichž cílem je zcela něco jiného, než uspokojený zákazník.
Samozřejmě rozdíl ve zvuku bude vždy, pokud zapojíš 2x nebo 3x tak drahé soustavy, byť starší.
Nic to ale neříká o tom, jak to bude hrát u tebe. Mohl sis domluvit zapůjčení domů proti záloze, ale jak píše anton12345....ta cena není úplně OK. Nedávno jsem tady doporučil Canton Karat, 6 let staré v původní ceně přes 22 tis. za pěkných 7600,-. Holt to chce trochu hlídat a sledovat a občas se objeví dobrý kauf. Trochu lituji, že jsem si ty Karáty nevzal sám.
Ty Polky jsou slušný základ, podle mě lepší než Magnat nebo Jamo v podobné ceně, ale nebudu zastírat, že za dvojnásobnou cenu bys dostal lepší zvuk. Tak to prostě je.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 21. 11. 2018 22:28

No nesmis se divit,to vis,vetesnik,ten ti toho namluvi,jen abys u nej koupil predrazeny stary kramy,co nikdo nechce. Aby ses pak nedivil,az to začoudí a budes shanet opravare.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2018 22:50

Jasně, právě proto jsem psal, že jsem to bral hodně s rezervou, šel jsem tam čístě za účelem si ty bedny poslechnout, tak jsem ho nechal povídat co chtěl a kýval jsem.
Zeptal jsem se právě na možnost si bedny zapůjčit do druhého dne domů na vyzkoušení. Dostalo se mi odpovědi, že pokud mu tam za ně ponechám kupní cenu, ať si je zapůjčím na jak dlouho chci, avšak ať nepočítám, že mi ty peníze vrátí :) Prý pak už jedině výměna za jiné. Tolik k solidnosti a úmyslům daného bazarníka. Takže nějaké dobře míněné rady tam samo sebou nečekám. Ale samozřejmě chápu, že ne každý prodejce musí být automaticky půjčovna.

No a hlavně mi teda celou dobu připomínal (asi tak 8x), že k tomu mýmu zesilovači jako nemá smysl pořizovat nějaký lepší než průměrný bedny, protože cokoliv lepšího s tím stejně nebude pořádně hrát. Tak nevím, jestli se mi chtěl snažit udat ještě i zesilovač, nebo na tom něco je. Tento závěr si teda udělal hned po tom, co si ho našel na netu, aniž by o něm cokoliv věděl.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2018 23:07

Já vím, že červík stále hlodá, ale teď už by sis měl dát pauzu, užívat si co máš doma, pokud tě něco vyloženě neštve a třeba se k tomu vrátit za pár měsíců. Mezitím si uděláš lepší názor, ujasníš si, co se ti líbí a co nelíbí a co bys chtěl případně vyměnit a kolik za to případně dát navíc.
Nebudeš první ani poslední, kdo prošel dlouhou a složitou (a nákladnou) cestou ke svému vysněnému hifi a třeba to trvalo desítky let. Někde se začít musí a čím více toho časem uslyšíš, tím více si budeš utvářet vlastní zvukový ideál.

-- 21. 11. 2018 23:12 --

petrajss píše:No a hlavně mi teda celou dobu připomínal (asi tak 8x), že k tomu mýmu zesilovači jako nemá smysl pořizovat nějaký lepší než průměrný bedny, protože cokoliv lepšího s tím stejně nebude pořádně hrát. Tak nevím, jestli se mi chtěl snažit udat ještě i zesilovač, nebo na tom něco je. Tento závěr si teda udělal hned po tom, co si ho našel na netu, aniž by o něm cokoliv věděl.

To je jasné, viděl cenu. Ale i levnější stereo zesilovač může s přehledem přehrát 2x dražší AVR. Samozřejmě lepší bedny mají smysl do určité hramice, dávat k tomu Utopie za 4 mil. opravdu nemá smysl.
Tady je ta hranice (podle mě) kolem 20 tis., ale s tím, že bedny vydrží i desítky let a zesilovač můžeš za 2-3 roky vyměnit za lepší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korben9 19. 3. 2019 08:16

petrajss ako si spokojny s tou kombinaciou Polk T50 a Pioneer SX-S30. Velmi rozmyslam nad touto kombinaciou na zaciatok k TV a na pocuvanie hudby z mobilu a z Nas-ka. Je moznost pocuvat hudbu z mobilu cez wifi resp. bluetooth bez zapnutia TV?
A este otazocka, do akej ceny ma zmysel riesit repro k tomuto stereo receiveru?
korben9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrajss 24. 4. 2019 12:39

Ahoj,

omlouvám se za opožděnou reakci, ale všimnul jsem si toho až teď. Moje postřehy je třeba brát s rezervou, jelikož nejsem žádný audiofil a nemám ani moc srovnání s jinými soustavami. Nicméně za mě musím říct, že jsem spokojen nad míru, plní přesně to, co jsem chtěl. Mám rád plný a mohutný zvuk, což tato sestava plní na výbornou i bez subwooferu. Basy musím spíš ubírat, protože je jich tam opravdu hodně. Musím podotknout, že subjetivně se repro rozehrávaly poměrně dlouho a zvuk je čímdál lepší. Navíc jsem v poslední době řešil stížnosti sousedů pod nama, že jim to tam pořád dost duní, tak jsem pořídil odhmotňovací hroty a postavil to na dlaždice, a musím říct, že se dle mého názoru zvuk ještě zlepšil.

Velkou výhodou receveru je konektivita. Mám ho propojený s TV přes HDMi ARC, zbytek zařízení jako PS4, UPC krabičku atd mám píchnuté přímé do TV a vše dokupy krásně funguje. Receiver se automaticky zapíná a vypíná s TV. Na poslech hudby přes Wifi (chromecast) nebo bluetooth není TV nijak potřeba ani se nezapíná. Receiver lze rovnež nastavit tak, aby se spustil a začal streamovat pouhým spuštěním hudbz v telefonu.

Pokud by jsi měl nějaké konkrétní dotazy, klidně se ptej.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 4. 2019 13:17

Super, dík za zpětnou reakci, přesně takhle by to mělo fungovat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků