Repro k TV do 8.000,-

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Enky-joe 29. 8. 2018 15:31

Ahoj,
chtěl bych se poradit ohledně výběru repro k TV - pro poslech hudby a filmů. Na úvod bych rád řekl, že nejsem technicky zdatný jedinec - tak mě prosím nekamenujte ;-)

Zdroje audia:
TV Samsung UE65MU6452
PC - youtube

Jde mi o to, že hudbu poslouchám z youtube nebo MP3. Vzhledem k televizi bych uvítal možnost užít si prostorový zvuk.

Uvažuji o koupi Logitech Z906 , které můžu mít za cca 7.500,- ale vzhledem k recenzi co jsem četl na https://www.svethardware.cz/recenze-log ... 8000/32862 netuším jestli dělám dobré rozhodnutí. Místa pro umístění repro jsem označil zeleně, s tím, že zadní satelity by byly umístěny pod stropem. Přední repráky bych taky preferoval menší, protože budou umístěny na komodách/pracovní lince - není tam prostor pro nic velkého. Subwoofer by se schoval pod stůl k PC

Budu moc rád, za Vaše rady, tipy i připomínky.
Přílohy
Screenshot 2018-08-29 15.19.14.png
Enky-joe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AudioLama 30. 8. 2018 02:13

Za to koupíš leda kvalitnější sluchátka :mrgreen: Prodávaly se už i za 4990,- na Alze, což odpovídá zhruba jejich kvalitě. Starý Z-5500 nebo Z-5450 byly ještě celkem ok (za ty prachy).... No jsem zvědavý co ti tu kdo poradí :hm
AudioLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 30. 8. 2018 08:31

Enky-joe:
No, nečetl jsem tu recenzi úplně celou, ale jen pár fragmentů co jsem prolítl očima ... a víceméně souhlas. Jsou to zkrátka PC repráky, které přesně jak píšou v recenzi "jsou totiž do značné míry tím opravdu nejhorším druhem reproduktorů, jaký si můžete koupit" ... je to tak! Jsou to prostě plastovy chrastítka, naprosto neporovnatelny s jakýmikoli repráky z alespoň trošku kategorie "Hi-Fi". Záleží, jak moc jsi náročný posluchač a co od dané soustavy očekáváš. Z mého úhlu pohledu můžeš očekávat prkenný plechový zvuk bez jakýchkoli detailů, doplněný řádným nekontrolovaným "duc-duc" z basáku. Tato soustava bude vhodná maximálně na paření, kde u výstřelů ze všech stran kolem posluchače bude plechový zvuk a řinčení ku prospěchu věci, případně na B-čkové akční filmy (opět ty výbuchy ...). Ale písnička (režim stereo), ať už jakéhokoli žánru, bude znít v podání této soustavy naprosto příšerně, to ti garantuju.

Jinak moc nechápu tvůj plán na umístění zadních satelitů pod stropem (v požadované kombinaci 5.1) - tohle je úplný nesmysl. Když už, tak si dej držáky na zeď a umísti je do cca výšky uší (při 5.1 mají být surroundy zboku, mírně za posluchačem, s natočením k posluchačovým uším). Nebo odsuň pohovku ode zdi a na uvedená místa umísti sloupy a na ně repro (i když tuhle možnost vyřaď v případě, že půjdeš do uvedených Logitech ... zbytečná investice, resp. 1 pár sloupů by tě možná stál to co celá soustava repro). Tebou uvedená pozice se používá pro 5.1.2, jakožto "třetí pár", ale vždy pokud rozšiřuješ soustavu z 3.0(1) dál, tak musíš užít pozici surroundů, co jsem ti popsal.

Další věc - píšeš, že uvedené repro Logitech můžeš mít za 7.500 Kč ... přímo z heuréky je můžeš koupit za 6.490 Kč.

No a z mé strany nějaký závěr - pokud plánuješ alespoň z 10% poslech jakékoliv hudby (a myslíš to alespoň trošku vážně), na tento set se úplně vy*er (resp. na jakékoli PC-bedny) a raději si (i vzhledem ke zřejmě velmi omezeným možnostem rozmístění) pořiď za uvedený rozpočet kvalitní pár Hi-Fi beden z bazaru, doplň to rovněž bazarovým zesíkem a výsledný dojem bude ale úplně někde jinde. Pokud však máš TV jakožto monitor k PC a často tam paříš, občas zkoukneš nějaký ten film a výjimečně si pustíš nějakej song z YT k vaření, tak ti tento set repro asi službu jakž takž splní. Nebo v případě, že to s hudbou myslíš alespoň trošku vážně a chceš kvalitní poslech a nechceš mít starosti se sháněním beden a zesíku z bazarů atd. (což věřím, že rozhodně není pro každého), tak si za polovičku tvého rozpočtu pořiď kvalitní sluchátka, druhou polovičku si dej do kasičky, postupně si tam přidávej a časem našetříš na soustavu, která ti bude opravdu dělat radost :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2018 08:40

Těch možností, jak utratit 8000,- za lepší ozvučení TV je spousta, od aktivních bedniček pro PC přes soundbary až po kompletní mikrosystémy s optickým vstupem.
Na plnohodnotné domácí kino to už nestačí, kromě nejlevnějších AIO řešení s nevalným zvukem.
Podle mě by byl nejlepší nějaký malý audiosystém, který umí i streamovat např. Spotify, BT a v podstatě zajistí kompletní ozvučení. Ta místnost není moc velká, úplně by stačilo něco jako DENON CEOL N9 (na hifibazar.cz za 9490,-).
Sounbar zlepší zvuk TV, ale na hudbu se moc nehodí, ve verzi 2.1 je potřeba počítat s umístěním subwooferu.
Ten Logitech... já bych to nebral, Pořád je lepší kvalitnější stereo než nekvalitní kino.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Enky-joe 30. 8. 2018 12:43

Umístění satelitů pod strop, je z důvodu místa, místnost bude hodně malá a dávat tam ještě sloupy už by byla vzhledem k místu utopie a stejně tak bych se chtěl vyhnout dalšímu řezání drážek do zdi, která už je připravená na výmalbu - nehledě na to, že ještě nevím, jak bude vypadat pohovka - proto jsem uvažoval repráky ke stropu a skloněné dolů k sedačce.

Ve finále repro můžu řešit až na konec i co se peněz týká, ale alespoň skrz rozmístěná bych měl rád hotovou přípravu pro umístění.

Pokud teda myslíte, že je tohle škoda peněz - jaké řešení byste doporučili ideálně s možností prostorového zvuku:
1. varianta, něco co by se příliš nevzdalovalo od ceny - v bazaru se asi mi popravdě hledat nechce - nevyznám se.
2. varianta - řešení cca do 20.000,- spíše ze zvědavosti. V elektru mi doporučili Klipsch RSB14 - nevím co od soundbarů očekávat.
Enky-joe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 30. 8. 2018 13:36

Repráky ke stropu a skloněné dolů je při sestavě 5.1 opravdu nesmysl, to raději vymysli jiné řešení ... Nebo navrtej držáky na repro do zdi a kabely nech viset, ale schované za sedačkou, to by snad nebyla taková hrůza (i když píšeš v příspěvku "bych měl rád hotovou přípravu pro umístění" - jaké jsou tedy tvé možnosti přípravy?).

Co se týče alternativ, tak to je složité. Co od sestavy očekáváš? Jaké bude její určení, i z pohledu vytíženosti? Já opravdu nejsem fanouškem soundbarů a vysolit za něj 21 tKč, z toho se mi ježí chlupy na zádech. Ale věřím, že jsou lidé, kterým projev soundbaru stačí a jsou nadmíru spokojeni. Je to o tom, co ty sám chceš. Co jsem měl já možnost slyšet, tak kvalitní soundbar si jakž takž solidně poradí s "předstíráním" prostorového zvuku u filmů, hraní apod., ale na poslech hudby v režimu stereo to bude vždy bída ... A ten prostorový zvuk, to je také pouze fikce, 5.1 reprosoustavu ti soundbar NIKDY plnohodnotně nenahradí. Ale neříkám, že ten výsledný dojem nemůže být v rámci možností dobrý.

Ale říkám narovinu - jestli máš k dispozici 20 tKč, tak si raději pořiď (když nechceš bazar) nějaký výběhový základní model AVR ve výprodeji (např. se dívej po modelech jako Onkyo TX-NR575E nebo Denon AVR-X1400H, klidně i Pioneer (př. VSX-832), Yamahu (př. RX-V483), ...), to bys s trochou štěstí sehnal do 10 tKč. A za druhou polovinu si pořiď slušný pár beden a průběžně šetři a dokupuj další komponenty. Dle mě jsou to rozhodně lépe investované prachy než uvalit 20 tisíc za soundbar nebo 7 tisíc za AIO soustavu.

Ale pokud nejsi moc náročný posluchač a určení chceš především na imitaci prostorového zvuku k TV a na občasné puštění videoklipu z YT, tak bych ti doporučil zkusit pořídit kolem 7-8 tKč ten soundbar a když bude výsledný dojem pro tebe zklamáním, vrať ho a zkus další pokus, např. dle výše navržených instrukcí :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2018 18:24

Já si teda myslím, že je 100x lepší kvalitní stereo i pro filmy, než nekvalitní zahuhlané a zaduněné kino za stejnou cenu.
Pokud jde o soundbar, mám LG SJ5 za cca 4500,- jen jako vylepšovadlo zvuku z TV a k tomu slouží docela dobře, i zprávy najednou mají docela jiný rozměr :D.
Kupodivu zvládá celkem obstojně i filmy, je to 2.1 konfigurace s bezdrátovým subem a umí dekódovat DD, DTS atd., takže přelouskají prakticky jakýkoliv prostorový formát (kromě Atmos).
Na hudbu mám ovšem klasickou stereo sestavu CD/zesilovač/sloupy/síťový BD SACD přehrávač.
Limit 20tis. už je podstatně lepší než 8 a třeba v kombinaci nový AVR + starší repro by se dalo poskládat i slušné kino, ale zase primárně na kino, ne moc na hudbu.
Dá se koupit i hotový set, ale je to kompromisní řešení, nicméně fungovat to bude.
https://www.hifiobchod.cz/index.php?id_ ... er=product
https://www.hifiobchod.cz/index.php?id_ ... er=product
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 30. 8. 2018 19:19

tombas:
Já si samozřejmě myslím naprosto to samé, pro jakékoliv určení raději kvalitní stereo než plastové krabičky s plechovym zvukem ... Ale právě to co popisuješ dál, tak jsem se snažil zdůraznit. Že pokud uživatel trvá zejména na efektu prostorového zvuku a určeno to bude především pro reprodukci filmů/her (což s uvedeným zdrojem TV+PC předpokládám), tak mu službu může solidně splnit i ten soundbar a za původní rozpočet do 8 tKč... Jen přes 20 tKč dát do soundbaru je dle mě naprostá zhovadilost a důrazně nedoporučuji :-D

A znám jedince, kterým opravdu bude více po chuti nekvalitní pseudoprostorový zvuk než kvalitní stereo, vážně. Takže ve finále je asi nejvhodnější odzkoušet, naposlouchat a pak se definitivně rozhodnout, možností je mnoho :-) Já svůj pohled na situaci popsal - koupil bych si v dané cenové kategorii asi Onkyo TX-NR575E a za zbytek rozpočtu 1 pár kvalitních regálovek a postupně šetřil a doplňoval sadu na požadovanou 5.1...
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2018 20:37

Soundbary se dají pořídit i v konfiguraci se zadními efektovými satelity, v tom nevidím problém, ale je to opravdu primárně na filmy. Navíc do 8k se to nevejde.
Tvé řešení s AVR a postupným doplňováním repro je ve finále asi nejdražší varianta a časově nepředvídatelná, byť zvukově nejkvalitnější.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Enky-joe 2. 9. 2018 22:14

Moc díky za Vaše rady a čas - ještě jsem tady trochu pátral a nějaké tipy přišly také jako PM. Zkusím to trochu shrnout a k něčemu se dobrat.Podle toho co jste napsali, kašlu na řešení od Logitechu a rád bych postavil smysluplnou sestavu 5.0 popřípadě 5.1. -- na hry repro nebude - možná v budoucnu jestli koupím konzoli. -- U PC počítám se sluchátky, případně bedýnkama 2.0, které se mi doma válejí https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... series-ii/ - vzhledem k umístění PC mimo střed soustavy. (Jsem s nima vcelku spokojený)

Vydal bych se teda cestou do cca 20 tisíc ať to má úroveň. Zadní satelity nechám pověsit do úrovně uší, nicméně musí se pověsit přímo na zeď.

Za mě nejzásadnějším faktem je zdroj zvuku - Youtube - jde o to jestli má v tomto ohledu vůbec smysl něco vymýšlet. A nesáhnout tady po navrženám řešení Repro + AVR od Harmana za nějakých 14.000 - Je sice pravda, že jsem nechtěl moc utratit, ale mnohem víc nesnáším kompromisy :-)

Co se v radách našlo:
AVR - popravdě zde vůbec netuším, k čemu konkrétně dané zařízení slouží - obecně jsem pochopil, že předává signál a krmí repro zvukem. Můžete mi prosím poradit jaké jsou rozdíly, na co si dát pozor/co nezapomenout. Dokáže toto zařízení zařídit prostorový zvuk i u běžného pozemního vysílání - nebo to bude hrát jen stereo ze vsech beden?

AVR:
YAMAHA HTR-3068 -- 5 603 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/yamaha-htr-3068/#o=2
Pioneer VSX-330 -- 5 998 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/pioneer-vsx-330/#o=2
PIONEER VSX-531 -- 7 389 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/pioneer-vsx-531/#o=2
Yamaha RX-V483 -- 9 980 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/yamaha-rx-v483/#o=2
Pioneer VSX-832 -- 9 990 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/pioneer-vsx-832/
Onkyo TX-NR575E -- 11 990 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-nr575e/
Denon AVR-X1400H -- 11 990 Kč -- https://av-prijimace.heureka.cz/denon-avr-x1400h/

Komplety:
Harman Kardon HD COM 1515 -- 13 999 Kč -- https://domaci-kina.heureka.cz/harman-k ... -com-1515/
Yamaha HTR-4069 + Harman/Kardon HKTS 9BQ -- 17 190 Kč -- https://www.l-e.cz/yamaha-htr-4069-harm ... n-hkts-9bq
Harman Kardon HD COM 1619 -- 18 999 Kč --https://domaci-kina.heureka.cz/harman-kardon-hd-com-1619/

Repro:
Q Acoustics - což jsem pochopil asi jako nejlepší volba co se zvuku týče - zde bych ideálně potřeboval poradit jestli víte o nějkaé sestavě 5.0, 5.1 s ohledem na to pověšení na zeď hned nad pohovku - zda volit zadní satelity menší ? Případně jestli se vykašlat na originál subwoofer a doplnit to od jiné značky?

Subwoofer - ten bych rád umístil pod stůl někde k PC, možná do pravého rohu pod okno, pokud tam bude místo - byt je opravdu malý.
Dynavoice 8 EX -- 5 971 Kč -- https://subwoofery.heureka.cz/dynavoice-8-ex/
Yamaha NS-SW200 -- 7 990 Kč -- https://subwoofery.heureka.cz/yamaha-ns-sw200/
Proson Rumble R-10 -- 9 490 Kč -- https://subwoofery.heureka.cz/proson-rumble-r-10/

Tohle jsou varianty, které se sešly. Nevím jestli některá z variant bude mít problém s nastavením prostorového zvuku - zda se to udělá nějak automaticky?

PS: bude potřeba nějaké dodatečné investice pro uchycení zadních satelitů na zeď, kabelů nebo něco dalšího?

Všem se omlouvám, za svůj negramotný přístup a zdlouhavé řešení - ale beru to jako investici a řešení na příštích 10 let života a podle toho byhc k tomu chtěl i přistoupit.

Děkuju
Enky-joe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2018 08:12

Obávám se, že sestava nových repro vč. subwooferu se do tvého finančního limitu nevejde. Teda pokud mluvíme např. o QAcoustics, Dali Zensor apod. Samozřejmě nějaké Geniusy, Logitechy, případně levné Magnaty by se vešly, ale to raději nechtěj.
Řešením může být nový AVR + starší repro, to je asi nejvíce muziky za málo peněz.
Nebo potom nějaký už hotový set, jako je ten Harman, má to i Onkyo a další výrobci.
http://www.rodel-audio.cz/produkty-onky ... etail-2444
Výhodou je, že to už mají jakš takš sladěné, aby to spolu dobře hrálo.

-- 3. 9. 2018 08:14 --

Jen si pak pohlídej vybavení toho receiveru, síťové funkce apod, aby to mělo to, co požaduješ.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 3. 9. 2018 09:10

No za mě pokud máš opravdu primární zdroj zvuku YT, tak si myslím, že pro tebe bude opravdu plně dostačující ten set Harman Kardon HD COM 1515 za 13 999 Kč a ani tak moc nepřešvihneš původní rozpočet.

Jen moc nechápu, proč tak lpíš (resp. uvádíš YT) jako primární zdroj. Když budeš mít AVR, který většinou z flashky přehraje veškeré hudební formáty, tak vidím jako nejlepší řešení nasosat si flashku hudbou ve flac a sjíždět to (já si třeba nasosal na flashku 32 GB většiny hudby, co poslouchám, a to ve FLACu ... a co se hudby týče, sjíždím prakticky jen to).

Jinak přesně jak píše tombas - QAcoustics, Dali, ... jsou super soustavy, ale s 20 tisíci Kč se opravdu nevejdeš (resp. možná do nějakého zvýhodněného setu, ale to pouze repráky - receiver by tě stál dalších 10-15 a to už se bavíme prakticky o čtyřnásobku tvého původního rozpočtu).

Ale jak jsem psal, s tvými požadavky si myslím, že ti dobře splní službu i ten kompletní set od HK. Co je super, tyhle sety jsou v podstatě se vším (tím myslím veškerá kabeláž) - že nemusíš dál nic řešit a koupí "jednoho balíčku" si to celé poskládáš a hraješ. Jinak v případě koupi setu repro a AVR zvlášť tě samozřejmě čeká nákup kabeláže, a to jak k reprákům, tak subwooferu (což počítej, že jsou další min. 2 tisíce Kč nahoru). Takže další faktor, který hraje pro jít v tvém případě do daného setu ;-)

No a co se týče dalších investic, tak samozřejmě pokud budeš chtít repráky zavěsit na zeď, budeš muset pořídit držáky. Ale tohle není nějak významná investice, na dané repráčky od HK (které váží pouze 0,7 kg) bude stačit úplně ten nejzákladnější držák s prakticky minimální nosností, co je na trhu k dispozici - a to bych tipoval, že tak za 300-500 Kč seženeš ;-)

No a závěrem - i když nesnášíš kompromisy, tak si nemyslím, že by daný set od HK byl nějakým velkým kompromisem ;-) Za 14 tis. Kč si myslím, že je to opravdu dobrý poměr výkon/cena (samozřejmě myšleno u koupi nového zboží, v bazaru by se dalo sehnat ledacos za tuto sumu, ale to fakt není pro každého a já sám jsem nakonec bazar taky zavrhl :-) ), navíc bez nějakých větších starostí a strastiplného vybírání ... A posun v kvalitě oproti původně probíraným Logitech bude řekl bych dost znatelný.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2018 11:59

Pozor, některé sety kabeláž neobsahují.
Škoda, že nemáš kam umístit sloupy, dala by se pořídit sestava repro Polk Audio a receiveru Denon.
https://www.kasa.cz/av-receiver-denon-a ... t15-cerny/
Tohle je asi nejvíce, co lze v dané ceně nového pořídit. Kabely nejsou v ceně, ale netřeba žádné drahé stříbrné šňůry.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 3. 9. 2018 14:17

tombas:
Některé sety kabeláž neobsahují, ale diskutované sety od HK jsou na většině e-shopů včetně kabelů (jak repro, tak subwooferového) ;-)
Rich-doonie
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků