Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 21:13

To by si zasloužilo opravit nadpis, vše je jinak.
Samotný DAC bych asi neřešil a vzal zesilovač s vestavěným DACem, tedy s analogovými i digitalními vstupy. Pokud má být zdrojem signálu výhradně PC, chtělo by to USB vstup pro přímé připojení bez vestvěné zvukovky v PC, tedy něco jak jsem tady dával ten Topping.
Samozřejmě z PC lze signál vést i přes optiku nebo coax, podle toho, co výstup zvukovky nabízí. U NTB je to jen analogový jack a to je bída, tam už je to USB nezbytné.

Takže pokud se chceš vyhnout digitálnímu zesilovači, potřebuješ cca 7-10 tis. na zesilovač, cca 1tis. na kabely a zbytek můžeš dát do reproduktorů.

Solidní základ by mohlo být třeba Onkyo A-9130
https://www.l-e.cz/onkyo-a-9130-stribrna
nebo letos oceněný Pioneer A-40AE
https://www.htpshop.cz/zesilovace/pioneer-a-40ae/
Zajímavý by mohl být i francouzský BC Acoustique EX-212
https://www.htpshop.cz/zesilovace/bc-acoustique-ex-212/
prý hraje dobře s Dynavoice DF-5 a 6.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 17. 9. 2018 21:24

Zdrojom signálu bude primárne PC - nejaký seriózny iný vstup aktuálne ani nemám k dispozícii...

Pokiaľ je mi známe aktuálna zvukovka má aj optiku ale USB by som rozhodne bral ako podmienku výbavy. :)

Z repro ma zaujali Dynavoice Definition DM-6...

DAC a zosilk alebo komplet si nechám poradiť tam mám veľkú tmu v poznatkoch ...
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 9. 2018 21:36

Požadavek na USB ovšem výběr značně zužuje, pokud nechceme řešit oddělené komponenty. Pokud chceme, je toho opět nekonečně variant.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 18. 9. 2018 09:25

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 18. 9. 2018 09:44

Pokud nechces znovu resit dalsi a dalsi regalovky, tak bych koupil jedny a poradny a mas klid. Za me top regalovky jsou tyto: https://www.hifionline.cz/reprosoustavy ... e-2semkii/
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 9. 2018 09:57



Ale X-i50BT ma USB vstup iba na MP3 kluc. Asynchronny USB pre pripojenie PC ma az X-i60 alebo X-i75.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 9. 2018 12:34

https://www.hifionline.cz/zesilovace/in ... -bigjoe-3/
takže se zase vracíme k malým krabičkám, které USB-B mají, nebo podstatně dražší dělené řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 9. 2018 13:24

Na trhu se snad integrovane zesaky s asynchronnim usb sehnat daji,je treba prohledat internet,ale s tvym rozpoctem bych proste vymyslel rozumnou levnou kombinaci a neverim,ze nebudes spokojenej.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 18. 9. 2018 14:24

Sehnat se dají, ale je to o ceně, prostě to není standard a k PC jsou primárně určené jiné zařízení - externí zvukovky.
Rozumná dělená sestava DAC a zesilovač se stěží vejde do 10k, spíše do 12-13.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 9. 2018 14:57

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 9. 2018 16:19

Ano, je to jedno z možných řešení, ale ze zadání jsem pochopil, že si chce Myth0s po letech dopřád novou hifi sestavu s kvalitními reproduktory na dobu cca 10 let.
Jediným (prozatím?) zdrojem signálu je PC, ale to se může třeba za rok, dva změnit.
Zatím nevíme, jestli má vlastní hudbu uloženou na disku, nebo to streamuje přes nějakou službu, pokud ano, hodil by se spíše nějaký síťový receiver.

Každopádně můžeme říct Myth0sovi, aby zvýšil limit aspoň na 2000€ a pak se bude vybírat líp :D.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myth0s 18. 9. 2018 19:55

tombas píše:Požadavek na USB ovšem výběr značně zužuje, pokud nechceme řešit oddělené komponenty. Pokud chceme, je toho opět nekonečně variant.


Ono - vôbec mi nevadí ak to nebude All in one. ;-)

-- 18. 9. 2018 21:03 --

tombas píše:Ano, je to jedno z možných řešení, ale ze zadání jsem pochopil, že si chce Myth0s po letech dopřád novou hifi sestavu s kvalitními reproduktory na dobu cca 10 let.


- to presne sedí

tombas píše:Jediným (prozatím?) zdrojem signálu je PC, ale to se může třeba za rok, dva změnit.
Zatím nevíme, jestli má vlastní hudbu uloženou na disku, nebo to streamuje přes nějakou službu, pokud ano, hodil by se spíše nějaký síťový receiver.


Na hudbu využívam aj HDD aj službu - Spotify.
Ono mám síce gramofón ale ten je z rokov patriacich Teslám a Transiwatu. :-[

tombas píše:Každopádně můžeme říct Myth0sovi, aby zvýšil limit aspoň na 2000€ a pak se bude vybírat líp :D.


To hold nepôjde... rád by som "železo" - základ zložil z bazárových kusov ^^
Myth0s
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 9. 2018 07:44

Ten DAC je imho zbytečně drahej a pokud se nebojí bazaru:
viewtopic.php?f=1872&t=1291261

radši bych vrazil prachy do beden než do DACu, tam investovany peníze uslyší víc.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 19. 9. 2018 08:29

Ale jo, proč ne. Sám mám maličký Audinst HUD-mini a funguje bezvadně, jenom propojení mezi DAC a zesilovačem musí být co nejkratší, jinak to chytá šum a rušení.
Nebylo by špatné, kdyby tady Myth0s dal náčrtek pokoje a plánované rozmístění repro a komponentů, vč. PC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků