Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 26. 9. 2018 15:06

For petison: A pokud ti jeden nebo dva zesilovace vyhovuji,co budes delat s temi ctyrmi dalsimi? Ty hrat nebudes?
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 15:22

Mám je vystavené.Místo na ně mám .Třeba je časem prodám.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 17:32

tombas píše:Jo, dík. Už jsem koukal na parametry a ta 3010 má trochu menší objem a začíná na vyšší frekvenci, takže ještě trochu méně basů.

Já bych přidal 2700 Kč a koupil Q Acoustics 3020i.Prý jsou ještě lepší než Q Acoustics 3020.Dle testu detaijlnější a mají víc basů.
Dobrá recenze zde:
https://www.trustedreviews.com/reviews/ ... tics-3020i
nebo tyto skoro nový v záruce za 5500 Kč:
https://www.hifiroom.cz/hifi-bazar/repr ... 17881.html
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 9. 2018 17:42

Na to je zatím čas, představu mám a zkusím zajít někam na poslech.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 17:58

Jasný.Nejlepší porovnat poslechem.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 9. 2018 19:45

"Bedničky" k počítači a pak že se sloupy nehodí...
https://www.youtube.com/watch?v=R86y3jxxOuU

mimochodem, znáte někdo repro polské firmy STX? Poláci jsou z nich odvaření a ceny jsou více než příznivé.

-- 26. 9. 2018 20:49 --

https://www.htpshop.cz/regalove/stx-electrino-m-100/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 19:50

STX jsou spolu s Pylon v Polsku jako domácí produkt velmi chválený.
Nějak mu ty basy chrčej .
Efekt zajebisty :D
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 9. 2018 19:52

:D má to přebuzené na maximum aby ukázal, že to přežijou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 19:58

Ten je určitě zahoří raz dva. :D
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Largo 27. 9. 2018 16:16

Q acoustics 3020i aj 3020 mám a sú skvelé . Spočiatku mi s Onkyom cr-n775d chýbali basy, tak som dokúpil subwoofer . Onkyo sa pokazilo ( nečíta CD ) tak som vytiahol starú minivezicku Philips MZ-33 , pripojil 3020i a neskutočný posun vo zvuku. Ten starý Philips úplne tie 3020 akoby prebudil, hoci ma len 2x25w , krásne hutné a čisté basy, dostatočne hlboké, sbw ani nepripájam. Stredy a výšky tiež skvelé. A to počúvam hudbu s výraznými basmi ( Blindside blues band, Joe Bonamassa a pod. ) takze aj Q ac. 3020 vedia zahrať výborné a dostačujúce basy ˇ. Mimochodom 3020 mám na predaj( 6 mes. staré). Streamujem cez Chromecast audio, zvuk lepší ako o takmer 20 rokov novšie Onkyo.
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod petison 27. 9. 2018 17:04

Přesně jak píšeš.Záleží na zesilovači.Když k nim připojíš velmi dobrý zesilovač,dokáží zahrát na svou třídu jak reproduktory za 20 000 Kč.Neskutečný poměr cena /kvalita zvuku.Mám otázku,jaký je rozdíl mezi verzí 3020 a 3020i? Náhoda ,že zrovna uvažuji o Chromecast audio.Je tedy zvukově dobrý?Měl bych ho připojený přes analog vstup.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Largo 27. 9. 2018 17:28

Chromecast audio je za tú cenu neskutočne dobrá vec. Tiež ho mám pripojený na Philipsku cez analóg , zvukovo je skvelý , streamuje to perfektne , ovládanie cez mobil alebo tablet je neskutočne jednoduché a rýchle . Rýchlejšie a lepšie ako priamo stream do Onkyo alebo Denon , ktorý mám v spálni . Prehráva zo serveru, internetové radia , Spotify, čokoľvek čo sa dá pustiť v mobile alebo tablete. Ma veľkú podporu v aplikáciách , takze prehra prakticky všetko . Nápoji sa na domácu wifi sieť a po odoslaní príkazu na stream si už sám ťahá hudbu z netu alebo serveru, takze mobil alebo tablet je možné používať aj na iné veci, už to ide mimo nich. Ma celkom kvalitný DAC , zvuk je výborný . Maly zázrak za malé peniaze . Dá sa napojiť aj na optiku, vtedy sa využije DAC zosilnovaca , pri analógovom pripojení využíva vlastný . V prípade optiky treba dokúpiť toslink a adaptér , analógový kablik je v balení .
Rozdiel medzi 3020i a 3020 ak je tak minimálny , ja som to pravdupovediac nepočul . 3020i som kúpil skôr z ješitnosti , Po kúpe 3020 o dva týždne oznámila firma inovované 3020i , čo ma dosť štvalo. Aby som “upokojil ducha” objednal som si aj 3020i. Keď teraz počúvam starú Philipsku s Chromecastom, tak vlastne aj to Onkyo bolo skôr z toho dôvodu . Hra to na jednicku . 3020 mám teraz v škatuli , ak sa nepredajú , napojim ich na Denon v spálni .
Ono tá Philipska sa im vtedy vydarila, mala výborne recenzie svojho času , aj predajný úspech , hodnotené ako minisystém so skvelým zvukom. Ešte 2 roky dozadu som natrafil na inzeráty o žiadosť na kúpu .
Naposledy upravil Largo dne 27. 9. 2018 17:36, celkově upraveno 2
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod petison 27. 9. 2018 17:33

Dík za info.Čekal jsem tedy slyšitelný rozdíl.Jaká aplikace je nejlepší či doporučená na ten Chromecast? V návodu jsem to nenašel.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Largo 27. 9. 2018 17:47

Zas tak som to neporovnával , že by som prepinal rýchlo reproduktory, na to som bol lenivý , niekedy to možno skúsim .
Ovládač a inštalácia Chromecastu sa robí cez aplikáciu Google Home , je voľna na stiahnutie. To pripojí Chromecast k wifi a sprevádzkuje ho. Spotify priamo podporuje Chromecast , takze stačí si pustiť Spotify a v hornom rohu sa po spustení hudby ukáže ikonka na stream. Rovnako aj TuneIn radio, aj softwarové prehrávače hudby mávajú podporu pre Chromecast . Na stream zo serveru používam nPlayer, ale ja mám iPad a iPhone . Na Androide bude ešte lepšia podpora pretože výrobcom Chromecastu a Androidu je Google. V aplikácii Google home sa dá dokonca nastavovať hlasitosť Chromecastu , basy a výšky .
Largo
Junior

Odeslat příspěvekod petison 27. 9. 2018 19:02

Super dík.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků