Dali zensor 7 vs Monitor Audio Bronze 6

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maathes 31. 10. 2018 15:13

Ahoj,prosím které z těchto dvou reprosoustav bude lepší?využití je filmy hudba 70:30 filmy v atmosu (thrillery apod) pohánět to bude pioneer sc-lx 501 můžu mít za 18 000 at ty nebo ty proto se ptám (oboje fungl nove)děkuji
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 31. 10. 2018 16:18

A jeste je možnost Dynavoice Definition DF-6
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 16:47

Mé pořadí by bylo:
Dynavoice
Monitor
Dali
Ale každý to může mít jinak, dle osobních preferencí.
Dynavoice mají nejširší možnosti přizpůsobeni akustice místnosti, ale když si s tím dostatečně nepohraješ, můžou hrát hůř, než ty ostatní.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 31. 10. 2018 18:12

Pochybujem, ze ich niekto z fora priamo porovnaval navzajom. Niet nad vlastne usi, myslim tym, ze by si si ich mal ist vypocut... Okrem toho tie Monitor Audio Bronze 6 su bezne ovela drahsie ako Dali Zensor 7 a Dynavoice Definition DF-6, ale ci hraju lepsie ???
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 31. 10. 2018 18:16

Právě o to jde.měl jsem objednane dali,ale napsali mi že je nemají ikdyž řekly že jo a jako kompenzaci mi nabídli za cenu 18 000 ty monitory nebo dynavoice.proto se ptám .. poslouchal jsem ty dali a ty ostatní ne,proto bych chtěl posouzení od vás...
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 31. 10. 2018 19:43

Já mám polk audio signature s55 ,jsou například lepší než Dali Zensor 7 pro mé ucho i pro dost jiných majitelů.Pokud bys chtěl ušetřit tak ted je super akce na tyto ,kde je cena za kus a doprava do CZ za 30 €:
https://www.md-sound.de/Polk-Audio-Sign ... tueckpreis
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 31. 10. 2018 23:34

Nic proti Polkům, ta cena je opravdu super a pokud někdo hledá sloupy v kategorii 10K, tak nemá moc o čem přemýšlet, ale dávat je jako přímou konkurenci bednám za 20-25 tis. mi přijde trochu přehnané.
Nejde jenom o zvuk, i když ten je samozřejmě nejdůležitější, ale taky o provedení, kvalitu komponentů, materiály apod.
Mám pocit, že Polky jsou tady až příliš glorifikované, zvlášť ve srovnání s bednama za dvojnásobek ceny.
Už jsem to psal někde vedle, že k těm obdivným výkřikům, že některé repro hraje líp než 2x nebo 3x dražší, jsem poněkud skeptický, i proto, že jsem většinou spíše kritický než přehnaně nadšený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 31. 10. 2018 23:48

Jde mi fakt vyložene o porovnáni těchto 3 ktere znich jsou nejlepší.. když je můžu mít za stejnou cenu
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 11. 2018 04:12

Měl jsem DF-6 cca 2 roky. Nehrají špatně za ty peníze, je tam horší střední pásmo výšky jsou dost směrové a basy dostatečné, u mě doma byly náročné na umístění blízko u zdí měly sklon k dunění, zvuk se zlepší pokud nestojí přímo na zemi. Jsou vhodné na poslech rocku. :-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 1. 11. 2018 07:54

tombas píše:Nic proti Polkům, ta cena je opravdu super a pokud někdo hledá sloupy v kategorii 10K, tak nemá moc o čem přemýšlet, ale dávat je jako přímou konkurenci bednám za 20-25 tis. mi přijde trochu přehnané.
Nejde jenom o zvuk, i když ten je samozřejmě nejdůležitější, ale taky o provedení, kvalitu komponentů, materiály apod.
Mám pocit, že Polky jsou tady až příliš glorifikované, zvlášť ve srovnání s bednama za dvojnásobek ceny.
Už jsem to psal někde vedle, že k těm obdivným výkřikům, že některé repro hraje líp než 2x nebo 3x dražší, jsem poněkud skeptický, i proto, že jsem většinou spíše kritický než přehnaně nadšený.

Však oni se u nás i v Polsku prodávají kolem 20000 Kč.To že jsou jinde levnější ,neznamená že jsou nekvalitní.Mám je doma a můžu porovnat.Kvalita provedení je velmi dobrá a zvuk super.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 1. 11. 2018 09:05

U mě rock nehrozí,když bych poslouchal hudbu tak tu novou (alan walker apod popř rap) ale je to spíše 70%na filmy .. spíše váhám poje mezi dali 7 a téma monitorama
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 11. 2018 10:07

Naozaj, choď si tie Monitor Audio tiež vypočuť a rozhodni vlastnými ušami...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 1. 11. 2018 10:25

A to je ten problém, nikdo tady v ostravě je nemá,nejblíže jsou v praze...
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 11. 2018 10:30

Sadni do auta a urob si výlet. Zober drahú niekam na wellness víkend a spoj príjemné s užitočným. ;) Ak teda máš tú možnosť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 11. 2018 10:35

petison píše:Však oni se u nás i v Polsku prodávají kolem 20000 Kč.To že jsou jinde levnější ,neznamená že jsou nekvalitní.Mám je doma a můžu porovnat.Kvalita provedení je velmi dobrá a zvuk super.

Ja ich vidim v Polsku tak za 14-15 tisic, tym nechcem povedat, ze su nekvalitne, ale tiez si nemyslim, ze su zrovnatelne s 2x az 3x drahsimi (teda ako s ktorymi...). Leda ak by si vychadzal z tej svojej vypredajovej ceny...
Naposledy upravil anton12345 dne 1. 11. 2018 10:41, celkově upraveno 1
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků