Regálové repro do větších prostorů

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maroš10 23. 12. 2018 11:54

Zdravím všechny znalce a hifi nadšence.
Prosím o radu ohledně koupi regálů místnost 25m2.
Zesilovač 2x behringer a 500 z menším upgredem zapojení můstek
Zdroj signálu Tesla nc 500 přenoska ortofon om 10
Předzesilovač zatím taky řeším jaký ale asi zvítězí Pro-ject uvidíme
Předem děkuji za rady a tipy všem přeji příjemné prožití svátků vánočních
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Herrer77 23. 12. 2018 13:25

Maroš10: Napiš rozpočet ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 23. 12. 2018 13:36

7000,- klidně i z druhé ruky nemusí to být nové

-- 23. 12. 2018 13:41 --

Docela pokukuji po aq labrador 29 mkii dají se sehnat za docela dobrý peníze
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod Herrer77 23. 12. 2018 14:15

Držím palce při výběru ;-)

Btw, šéf nám koupil do kanclu nějakou Panasonic mikrověž za sedmičku a přes hromadu skepticismu jsem byl překvapenej, jak zábavnej zvuk z toho jde.

Takže určitě najdeš ;-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 12. 2018 16:13

Nebudu se rozepisovat a rovnou hodím odkaz:
https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... ature_S20E
cena je za 1ks.
Něco většího a ještě levnějšího je tady:
https://www.htpshop.cz/regalove/stx-f-130-n/
nebo
https://www.htpshop.cz/regalove/stx-electrino-m-100/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maroš10 10. 1. 2019 14:49

Děkuji za odpověď.
Teď poprosím někoho kdo má zkušenost z repro aq labrador 29 mkii jak hrají do jakého prostoru se dají použít
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 1. 2019 15:23

Za 7000,- jsou to dobré bedny, ale maximum z nich dostaneš jen s kvalitním zesilovačem a ostatními komponenty. Mají nižší citlivost, chce to sladit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 10. 1. 2019 15:41

Regálovky Klipsch mají obecně vysokou citlivost a vyvinou i slušný maximální akustický tlak.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 10. 1. 2019 17:55

Sorry merhaut, ale dotaz zněl na AQ Labrador a ty odpovídáš na Klipch. To je stejné, jako bys na dotaz, jestli Oktávka dokáže jet 180 km/h odpověděl, že Audi jede 250. :oboze
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 10. 1. 2019 19:19

Ja myslim,ze merhaut neodpovidal k tem labradorům,ale nadhazoval moznost repro s vyssi citlivosti,pro ponekud vetsi prostor. Myslim teda....asi....mozna....snad.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Maroš10 10. 1. 2019 20:03

Díky za odpovědi no jak už jsem psal nakrmit by to neměl být problém v zapojení 2x behringer a500 v můstku po kompletní go nebo jak už jsem psal nejde mi jen o Aq labrador 29 mkii ale daj se sehnat a píše se že i něco zvládnou ozvučit
Kdyžtak nějaké vaše tipy klidně i druhá ruka *****í
Maroš10
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 10. 1. 2019 21:26

AQ Labrador mohu vrele doporucit, mam predchozi model a hraje to paradne, detailne a sametove, prehraly Wharfedal Diamond 10.2
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 1. 2019 00:06

Téma je Regálové repro do větších prostorů. Nebo snad ne?:-)

Když už podtéma AQ, tak ty osobně zásadně nedoporučuju, protože AQ nevyrábí reproduktory, jen sestavuje reprosoustavy tu z jedněch, tu z druhých repráků. Každý model AQ tedy může hrát úplně jinak, než jiný anebo starší.

Pokud bych vybíral reprosoustavy, tak jedině od prvovýrobců reproduktorů s jejich vlastním vývojem. Pak se dá mluvit o nějaké zvukové signatuře a firemní filozofii a výběr poslechem má smysl, neboťˇkdyž najdou "svou" firmu, mám vystaráno i do budoucna.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tombas 11. 1. 2019 08:16

Možná by ses divil, kolik výrobců reprosoustav využívá měniče jiných výrobců reproduktorů a nebo je vzájemně kombinují.
Je úplný nesmysl posuzovat kvalitu reprosoustavy podle toho, jestli má vlastní měniče nebo ne.
Seriózní výrobce soustav uvede, jaké měniče má osazené a to AQ dělá. V Labradoru jsou konkrétně středobas Scan-Speak a výškáč Vifa, což jsou oba výrobci léty ověřených a jedněch z nejlepších měničů.
Např. koš toho středobasu je z litého hliníku, což už dnes v nižší cenové třídě dělá málokdo. Třeba i Canton má v reprosoustavách za cenu přes 60 tis. reproduktory v plastových koších.

Ovšem to nic nemění na tom, že před nákupem je nanejvýš vhodné si vybrané reprosoustavy poslechnout.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 1. 2019 08:56

Já se nedivím, já konstatuju:-) Dělám v oboru 45 let...
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků