Sluchátka a Spotify vs Tidal

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 5. 7. 2020 23:01

Budu o tom přemýšlet. Nevím totiž, o kolik jsou přístroje Hugo 2 / Qutest lepší než Mojo? Měl jsi možnost je porovnat vůči Mojo? Jsou detailnější? Mám Fiio Q5s a oceňuju ten detail, co poskytuje. Ale zvuk je takový suchý, neživý, robotický. Mojo je živé, šťavnaté. Ty tranzienty, super! Já bych chtěl něco, co je křížencem obou světů - detail a hudebnost v jednom :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 7. 2020 05:10

Zajímavá diskuse.
Já poslouchám Tidal (kvalita hifi) a mám dva DACy, Dragonfly Red (má MQA certifikaci) a Fiio K5 Pro (MQA certifikaci nemá).
Sluchátka Sony MDR-1A.
Mezi Dragonfly Red a Fiio K5 Pro je poměrně velký rozdíl v podání zvuku, ale nemohu říct co je lepší. Red má šťavnatější, hutnější zvuk, Fiio je řekl bych přesnější, umírněnější.
DAC chipy mají ESS vs Asahi Kasei. Nedá se určit, jak zvuk ovlivňuje to, že Red umí hardwarové MQA.
Taky jsem to dříve řešil, aby DAC uměl MQA, ale teď už je mi to jedno a při koupi nového DACu bych se na hardwarovou podporu MQA vůbec nezaměřoval.
Btw úplně nejlíp mi sluchátka hrajou, když je připojím do streameru Marantz NA6006.
Má regulovatelný sluchátkový výstup a docela jsem čuměl, když jsem z něj poprvé hudbu do sluchátek pustil. Ten podporu MQA nemá.
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 6. 7. 2020 08:19

Ve světě hifi se platí za jednotky, případně desítky procent násobky cen.
Kdybych měl procentuálně říct o kolik je Qutest lepší než Mojo, viděl bych to tak na 25 procentní rozdíl.

Mojo má výrazně menší prostor a je víc "thick", což může zakrýt nějaké detaily. Qutest je neutrálnější, detailnější, čistší s mnohem širší scénou, ale přesto nezní nudně.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 6. 7. 2020 08:38, celkově upraveno 4
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 7. 2020 08:20

Feanoor
Tak ty poslouchas Tidal v kvalitě hifi a filozofuješ tady nad tim, jak zvuk ovlivňuje to, ze Drag Red umí MQA? To čo je za trkvasovinu?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2020 09:01

introvert: a na jakých sluchátkách ten detail postrádáš? Já jsem skrz toto plně přešel na in-eary, protože jsem zjistil, že BD DT880 ten detail taky postrádají a začíná se u velkých sluchátek objevovat až od určité ceny, která není zrovna nízká a současně je třeba adekvátní zesilovač. Jinak změny sluchátek na toto mají podle mě násobně větší vliv než změny převodníků.

Houbičkar: a co je na tom špatně? Taky poslouchám Tidal v kvalitě Hifi. Pokud je album v MQA ukazuje to kvalitu Master.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 6. 7. 2020 10:03

Houbičkar
žádná filozofie, to byla jen reakce na otázku introverta:

..."Porovnával tady někdo MQA z Tidalu přes zařízení bez certifikace (Mojo, Fiio Q5s apod.) vůči zařízení s certifikací (zmíněný Dragonfly Cobalt, HiBy R3 Pro/Saber, S.M.S.L. M500 atd.)? Má to vůbec smysl se po takovém zařízení pídit? "...
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 7. 2020 10:23

Martas napsal, ze co je na tom porovnavani spatne? No, spatne urcite nic, spis porad dokola. Uz jsme to myslim ve dvou, ve trech vlaknech porovnavali snad vsichni. Pokud mas predplatne hifi a tudiz si polorozbalis softwérově az treba na 24/96, nepoznas tu druhou vrstvu (kupr. na 24/192), pokud mas na to pristroj, na zvuku uchem ani nahodou. Opravdu se vzdy vic projevi lepší stroj bez Mqa nez komplet hardware Mqa, ale horsi kvality. Myslim, ze si to prave uz vetsina osobne potvrdila.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 7. 2020 11:55

>> Ve světě hifi se platí za jednotky, případně desítky procent násobky cen.
Tak to je podobné jako u dobrých vín :-)

>> Kdybych měl procentuálně říct o kolik je Qutest lepší než Mojo, viděl bych to tak na 25 procentní rozdíl.
Hmm, to není mnoho. Je to ale málo?

>> Mojo má výrazně menší prostor a je víc "thick", což může zakrýt nějaké detaily.
Ano, toto se shoduje s mými poznatky

>> Qutest je neutrálnější, detailnější, čistší s mnohem širší scénou, ale přesto nezní nudně.[/quote]
Začínám šetřit na Qutest .. Jsou ve sluchátkových zesilovačích nějaké dramatické rozdíly? Co ke Qutestu?

-- 6. 7. 2020 13:07 --

>> a na jakých sluchátkách ten detail postrádáš? Já jsem skrz toto plně přešel na in-eary, protože jsem zjistil, že BD DT880 ten detail taky postrádají a začíná se u velkých sluchátek objevovat až od určité ceny, která není zrovna nízká a současně je třeba adekvátní zesilovač. Jinak změny sluchátek na toto mají podle mě násobně větší vliv než změny převodníků.

Šlo o Rane RH-50 a Sennheiser HD599. Rozdíl tam nebyl, nebo velmi malý. Pak jsem vzal Bayerdynamic DT770 a rozdíly byly jednoznačně patrné. Ovšem podstatné bylo, že u prvních dvou sluchátek jsem použil Mojo, a u DT770 jenom 3,5mm jack na iPadu eventuelně dongle za cca 250 Kč (je lepší než DAC v iPadu Pro). Má teorie je, že Mojo zvuk ze Spotify vylepšuje, zatímco ten z Tidalu poškozuje. Takže se sobě ve finále dost podobají, zatímco u těch druhých DACů k tomu nedochází - takže rozdíly jsou jasně patrné. Dnes jsem si to potvrdil na HD599, kde s Mojem byly rozdíly malé, ale z Apple donglu zcela zjevné. DT880 mám taky, na ně přijde řada vbrzku. Akorát je moc rád neposlouchám (podobně DT770), protože jejich tvůrci zjevně nepochopili, že lidské ucho nemá tvar kruhu. V tomto směru jsou HD599 o několik tříd výše.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 7. 2020 12:48

Teda a dost, tohle se vážně neda vydrzet:

"....Mojo zvuk ze Spotify vylepšuje, zatimco ten z Tidalu poškozuje."

Opravdu jsme jeste na hififóru? Začnou zde byt standartem názory typu výše uvedeného nebo nedávné pamětné věty o rozdilu mezi podlahovými a stojanovými repro? Ten prý vězí v tom, ze ty první stojí na zemi, kdežto ty druhé se musí něčím podložit. Hrůza, kvalita zde na fóru strmě upadá.
Ad sluchatka BD DT880. Byl jsem dlouho jejich vlastnikem. Dalo by se bez nadsazky říci, ze jsou to nejpohodlnejsí sluchatka na trhu. Kulaty tvar mušlí je standartem u spousty značek. Neni nikterak na škodu, boltce se vejdou vice nez pohodlne (nekdo asi muze mit nadmerne velke vnejsi ucho). Srovnavam se spoustou jinych sluchatek. Hd od senn patri rozhodne k tem pohodlnejsim, nicmene oproti BD plast, no co už. Napsat tedy, ze vyrobci zrejme nepochopili, ze lidske ucho nema tvar kruhu.....bóže, za co?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 7. 2020 13:34

@houbickar. Tvoje posty jsou prinejmensim stejne kvalitni, jako to, co tak nekonstruktivne kritizujes a hlavne prekrucujes. Proc tady vlastne ses, kdyz se to neda vydrzet?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 7. 2020 13:40

>> Ad sluchatka BD DT880. Byl jsem dlouho jejich vlastnikem. Dalo by se bez nadsazky říci, ze jsou to nejpohodlnejsí sluchatka na trhu. Kulaty tvar mušlí je standartem u spousty značek. Neni nikterak na škodu, boltce se vejdou vice nez pohodlne (nekdo asi muze mit nadmerne velke vnejsi ucho).

Tato sluchátka jsou asi vhodná pro lidi, co mají dost malé boltce. Mně se do nich pohodlně nevejdou, a takových lidí budou spousty. Oproti tomu levné (a ano, plastové - a co má být, vadí to snad zvuku nějak?) Sennheiser HD599 jsou etalonem pohodlnosti ve své cenové hladině, a pravděpodobně dost dobrá i v jiných. Jsou také pohodlnější než řada HD6xx. Do těch se vejdou uši každému, a vzhledem k tomu, že sluchátka jsou plastová (= lehká), a nedosedají k hlavě tak silně jako třeba ony HD6xx, tak o nich člověk ani při dlouho trvajícím poslechu ani neví.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 7. 2020 13:52

Mal som DT990 (dizajn rovnaky ako DT880) a naozaj boli velmi pohodlne, ako vankuse. No povedat, ze su najpohodlnejsie na trhu je odvazne... mozno pre niekoho individualne ano alebo ak toho vela ineho clovek neskusil. Pre mna boli pohodlnejsie aj take Senny HD5xx a HD6xx rada, a tiez tipujem, ze DanClark Aeon2 budu pohodlnejsie ako Beyery. No co urcite mozem potvrdit, Nightowl su v tomto o krok dalej voci DT880. Ale ako pisem, moze to individualne... pravdu tu nahladat nemozno.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 7. 2020 13:58

Ještě jednou to upřesním - kruhové BT jsou velmi pohodlné pouze tehdy, pokud se vám do nich bez problémů vlezou uši. A nemusíte být žádní ušáci, aby se vám tam nevlezly. A pak je po pohodlnosti.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 7. 2020 14:02

introvert píše:_daRK: vidím, že používáš AQ NightOwl Carbon - nemáš zkušenost s NightHawk Carbon? Stále nevím, co si o nich myslet. Někdo na ně nedá dopustit, jiní je hodnotí dost špatně ..

Bohuzial nemam skusenost s NH, boli tu chvilu v bazare, premyslal som ich vyskusat. Povodne som ani tie Nightowl vlastne nechcel, planoval som Aoen2 Closed alebo Anandy ako jasnu volbu najblizsieho kaufu, no neodolal som skusit bazarovy kusok od AQ NO a akosi sa ich neviem (presnejsie nechcem) zbavit uz par dlhych mesiacov. Je to ako pises, aj na NO su rozporuplne recenzie a ja presne tusim preco. Ten zvuk je navykovy... ale asi iny ako mainstream. Mal som Hifiman HE400i vtedy a po kupe NO sli po par tyzdnoch na bazar.

-- 6. 7. 2020 15:07 --

Houbičkar píše:Teda a dost, tohle se vážně neda vydrzet:

"....Mojo zvuk ze Spotify vylepšuje, zatimco ten z Tidalu poškozuje."

Opravdu jsme jeste na hififóru? Začnou zde byt standartem názory typu výše uvedeného nebo nedávné pamětné věty o rozdilu mezi podlahovými a stojanovými repro?

No ano, usmevny nazor, ale netreba hned zatracovat, dotycny sa sam pravdepodobne bude za tuto pamatnu vetu po par mesiacoch hanbit. Kto to nezazil, ze ? :-) Mojo je uzasne univerzalne zariadenie na pomedzi stolno/prenosneho riesenia. Pouzijem vetu od martas38 "najlepsi kup, aky som v audiu kedy spravil".
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 7. 2020 14:42

Yiakubou píše:@houbickar. Tvoje posty jsou prinejmensim stejne kvalitni, jako to, co tak nekonstruktivne kritizujes a hlavne prekrucujes. Proc tady vlastne ses, kdyz se to neda vydrzet?


O zadném "hlavně" prekrucování nemuze byt v techto konkretnich pripadech ani řeč. Takto to zde bylo napsáno a i mysleno a je naprosto v poradku, se na fóru o hifi vůči těmto nepravdám vymezovat. Dalsim z prikladu z posledni doby muze byt nazor o tom, ze delene sestavy komponent - reprosoustava jsou vzdy zvukove mnohem lepsi nez aktivní varianty soustav. Opet jako priklad (a to proste vyzaduje podrobnejsi zkoumani a zkusenosti) mohou poslouzit napr. Kef LS 50 active oproti jejich pasivnim bratříčkům ve spojení s libovolným zesilovačem (aktivy značně, ale opravdu značně lepší) a nebo známé ATC reprosoustavy ve verzi "A", kde je kvalita zase na jejich straně, tedy opět v porovnání se stejnou variantou v pasivu.
Tady nejde o nějakou zášť, či nesympatie ke konkretnim prispevatelum, ty nicky k postum uz ani priradit neumim, proc taky. Jde pouze o reakce na psany text. Vadi mi to, vyjadrim se, at se to dotyčným líbí nebo ne. Kde bychom to byli, kdyz se takove nesmysly nechaji bez povšimnutí. Ten kdo napise blbinu ve verejnem prostoru, musi pocitat s verejnou reakcí. A to plati pochopitelne i pro mne. Uz vicekrat jsem mel diky svoji nepozornosti maslo na hlavě a vzdy jsem považoval za normalni se omluvit nebo uznat, ze jsem prestrelil, mylil jsem se. Nejde preci o zivot.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků