Repro 5.1.2 receiver

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Filip_CZ 2. 1. 2019 18:13

Zdravim byl by tu nekdo z prahy kdo by me pres fb nebo osobne za nejaky peniz pomohl ? Mam uz dlouho od Jamo 7.1 soustavu a k tomu dva dolby atmos repro a onkyo 676e receiver a nejak me porad to nezni idealne prostorove...

Takovy problem a mozna neresitelny ze jedna se o mensi mistnost zhruba 4x4m a sezeni neni mozne jinde nez u zdi....

Nasel jsem tohle forum a mozna se tu najde nekdo kdo me bud rekne vyhod to a nebo pomuze najit reseni... mozna to mam i blbe zapojeny nevim...muzu koupit novy receiver pokud onkyo 676e neni dobry na to...

-- 2. 1. 2019 18:17 --

Repro jsou presne JAMO S 526 HCS 2 ve verzi 7.1
Filip_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 19:54

Receiver je dost dobrý, Jamo bych si asi nevybral, ale to rozhodně není důvod špatného prostorového zvuku.
Určitě by pomohl nějaký plánek se zakreslením základního uspořádání pokoje a umístění soustav.
Ty atmos reproduktory jsou stropní nebo ty určené na hlavní sloupy pro efekt odrazem od stropu?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip_CZ 2. 1. 2019 19:58

Ja zkusim neco nakreslit tak mnt ale hledam spis fyzickou pomoc nekoho ne firmu co mu dat par tisic a zapoji to popr dokoupi co treba. Dolby atmos mam na stole u tv nepouzivam nevim jak aby fungovali

-- 2. 1. 2019 20:05 --

Neco jsem nakreslil tak se nesmejte neumim to moc

-- 2. 1. 2019 20:27 --

Subwolfer mam pod tv vypnuty nevim jak nastavit duni to pak a sousedi se zobi a okna klepou
Přílohy
Resizer_15464565863930.jpg
Foto
Filip_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 20:55

8-D 8-D 8-D
no čekal jsem ledasco, ale tohle je na mě trochu moc. To nemůže dobře hrát ani náhodou.
Každopádně když pominu naprosto nevhodné rozmístění...všeho!, tak první co mi přijde divné je počet reproduktorů (9) vzhledem k počtu kanálů AVR.
TX-NR676E je 7.1 kanálový, tedy 2x přední, 2x surround, 1x centr, 2x surr. zadní + výstup na aktivní SW.
Takže to na 99% nemáš ani dobře zapojené. Teda některé repro určitě ano, ale asi ne všechny.
Správné rozmístění repro pro konfiguraci repro 5.1.2 je toto:
Obrázek
Správné zapojení jednotlivých repro by mělo být v manuálu, ale díky atmos repro určitě přijdeš o jeden pár surroundů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip_CZ 2. 1. 2019 21:04

Tohle jsem se taky nasel ten obrázek... ale ja nemam moznost sedet takto idealne.. muzu koupit drzaky na strop dat repro jinak... 5.1.2 by me stacilo ale to atmos zkousel jsem a bud stoji od onkya ty bedny co se maji odrazet od stropu za prd a nebo to delam blbe...

Takhle vim ze diky dispozicim to nebude nikdy 100% idealni ale verim ze nekdo sikovny kdo tomu rozumi by urcite ledacos vymyslel.. urcite nejsem prvni co ma spatne dispozice.. spokojim se i s nisi kvalitoi.. ale co mam zed to je tak dobry na filmy ve steteo...

Planky mam ja to nejak zapojoval ale uz to vzdavam a hledam.nekoho z Prahy co ma chut cas znalosti a trosku dokaze carovat... zadarmo to nechci a co je potreba to dokoupim...
Filip_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2019 21:09

Já jsem z druhého konce republiky, takže osobně nepomůžu, ale snad najdeš někoho z okolí, kdo ti s tím pomůže, určitě se to dá, alespoň uspokojivě, vyřešit.

-- 2. 1. 2019 21:09 --

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip_CZ 2. 1. 2019 21:15

Moc si me pomohl treba se nekdo ozve, moc dekuju

Ja mam obrnu v pstech tak se me to i blbe zapojuje a kdyz jsem to kupoval kdysy tak v alze rikali ze to je jednoduche ze to zvladne kazdy.. je to dost slozity a ja nejsem technicky typ ...

No a ted docela koukam na filmy jezisek prinesl projektor tak me je lito to nevyuzit...
Přílohy
Untitled5.png
Filip_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 1. 2019 00:09

V pohodě, rád bych pomohl více, ale věřím, že se někdo ozve, třeba přes soukromou zprávu.
Přeju ať se to podaří poladit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip_CZ 3. 1. 2019 11:29

nikdo z Prahy kdo by byl ochotný? zaplatím.
Filip_CZ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků