Bluetooth reproduktor

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dargy 6. 3. 2020 19:20

Chrage 3 je urcite stereo. Charge 4 je mono. Ja nemam pocit zeby charge 3 nemala soundstage. Skusal si aj iny kus?
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod dajsi 6. 3. 2020 20:19

Skúšal ale len potichu a aj flip asi 5, a ešte nejaký flip. Podanie zvuku v ruchu medzi ľuďmi a nie najlepšieho porovnávacieho prostredia, je viac menej to isté len každý flip ma ináč nastavene basy. Zastrete stredy vždy ostávajú, dočítal som sa aj na nete ze sú to všetko mono speakre. Snáď to viem rozlíšiť, ved preto som chcel JBL lebo už dlho mam lsr305 a absolútna spokojnosť.
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 7. 3. 2020 14:39

perdus píše:Dobrý den, máte někdo zkušenosti s Bang and olufsen? Jak jsou na tom jejich bt repráky zvukově?

Nejsou špatné,ale za tu cenu se dá výbrat lépe.Do 10kk jsou TOP Dali Katch a Vifa Helsinki a do 20kk B&W Zeppelin.Nad 20kk je už více kandidátů.Doporučuji se mrknout na videa na Yutube Tonyho Speakera.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 9. 4. 2020 22:31

Používáte při přehrávání hudby z telefonu do BT reproduktoru nějaký ekvalizér? Mám na mysli nějakou aplikaci. Zkoušel jsem jich několik a ani u jedné jsem nezaznamenal nějaké znatelné upravování zvuku. Tel. mám Motorolu.
Předem díky za tipy.
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 4. 2020 05:50

Některé ekvalizéry zvuk přes Bluetooth neupravují. Já mám Samsung a ten má ekvalizér nativně v nastavení zvuku a funguje i na Bluetooth.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod razerfan 7. 8. 2020 21:10

Nejlepší přenosný bt reproduktor na trhu Vifa Helsinky zlevňuje na 50procent ceny z 11tis na 5,6tis (výprodej zásob) a značka končí resp. koupili ji číňané takže kvalita asi klesne zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=sSQ1a_226mg .
Recenze vifa helsinky: https://youtu.be/RWUDaopM1sA

Má to ale háček - udávaná stránka odesílá jen do německa nebo rakouska. Našel jsem přes store locator na Vifa homepage podobné slevy i v polsku, ale tam zase není international shipment. :-)

Možná ještě zareagují německé webshopy nebo ebay nebo český prodejce.

A druhý háček - z android storu prý zmizela ofic.aplikace kterou se daly tyto repráky ekvalizovat. Ale dá se asi stáhnout a nainstalovat offline.

Obrázek
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lordpcman 12. 8. 2020 07:58

Zdravím, a za prvé se v žádném případě nechci hádat. Připojím se se svojí troškou do mlýna :-D Jsem poměrně dost náročnej na reprodukci muziky. Protože mám sluchátka od Sony s kodekem LDAC (ten přenese 3x více datovej tok než je mp3). Rozdíl je dost propastnej. Mám naposlouchané jak mp3 tak kvalitní flac. Pořídil jsem si Bluetooth reproduktor tedy opět Sony a to rovnou SRS-XB43 aby to alespoň trochu hrálo. Je mi jasné, jak to na netu vše okolo hltám a dost mě to baví, že po zvukové stránce to není TOP, ale po prvních pár desítkách hodin jsem celkem spokojen. Pouštím si poměrně ve slušně kvalitě muziku přes TIDAL (kvalita HIFI :-) ). Moc nerozumím tomu, nebo moc nechápu proč kupovat po zvukové stránce to nejlepší, když to přenese,"jen" datovej tok 320kbps (neobsahuje LDAC kodek).
Pěknej den
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod poldi92585 17. 8. 2020 09:53

Taktiež mám Sony srs xb32.... Treba ho doladiť cez apku na eq, potom hrá vyrovnanejšie, prekvapil ma že vie zabasovat viac ako Charge 4, ale má od neho odstup zatiaľ čo sa týka vyrovnanosti spekra.... Ale Sony zatial hral len nejake 2 hodiny tak sa možno ešte rozohrá ... ;)
poldi92585
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaja99 13. 12. 2020 00:48

taky hledám nějaký reprák kolem 5000kč, ale chtěl bych i s rádiem, Dá se kvalitou zvuku srovnat ten H/k Go+Play s temato:
https://hi-fi-systemy.heureka.cz/panaso ... e/#section
https://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-tmax10e/
https://hi-fi-systemy.heureka.cz/panasonic-sc-ua3e/
Pripadne co koupit? Baterie není podmínkou, pokud snižuje kvalitu zvuku :) zadarmo ji tam asi nikdo nedá že.
jaja99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan.Valdman 9. 8. 2021 09:05

Už je chvilka od posledního příspěvku, můžete doporučit repro s baterií kolem 6 tisíc, možná i o něco více. Mám Creative Roar Pro, rad bych si nyní polepšil. Může být i větší bedna. Pokukuji po Marshall Killburn, HK go play už zřejmě neprodávají. Hezké léto.
Jan.Valdman
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 9. 9. 2021 17:04

Zdravím, nemá niekto TIP na dobrý prenosný reproduktor? Cenovo maximálne 400€/10000kč. Bol som si odskúšať reproduktory JBL a som sklamaný rovnako ako som bol sklamaný s ich predošlou sériou FLIP4 a CHARGE4. Vyskúšal som si a porovnával FLIP 5, CHARGE 5 a XTREME 3. FLIP 5 je relatívne lacný a veľmi skladný ale ten zvuk je proste slabý. CHARGE 5 má zvuk silnejší, basovejší no kvalitou to znie len trocha lepšie ako FLIP 5. Až EXTREME 3 ktorý je už pomerne drahý ponúka kvalitu zvuku ktorá sa už dá počúvať. Problém je že stále je to na môj vkus príliš prebasovaný zvuk a za danú cenu zamrzí hlavne kvalita BT prenosu. Všetky tri reproduktory majú katastrofálny bezdrôtový prenos. Nech si tam dávajú verziu BT akú chcú skrátka to je nedostačujúce. V mobile aj PC mám najnovší BT a z oboch zdrojov je to rovnaký odpad. Z každého reproduktoru bolo počuť jemný šum/praskanie na určitej frekvencii. Nemyslím bežný šum ktorý je počuť neustále. Tento šum bolo počuť hlavne čo sa týka výšok pri niektorých skladbách to až rezalo uši. Nemám veľa skúseností s bezdrôtovým prenosom no ako takú kvalitu je už dnes možné dosiahnuť. Napríklad EDIFIER reproduktory ktoré mám ku TV majú aj BT aptx HD a v slepom teste to človek ani nepostrehne že to ide inak ako cez kábel. Samozrejme využívam kábel len chcem povedať že je možné aby to hralo dobre. Je mi záhadou prečo tak ospevované JBLká hrajú taký odpad. Zrejme nebudem cieľovka výrobcu JBL. Je pravda že tuc-tuc hudbu to hraje na výbornu a ten šum tam vôbec nie je. FLIP 5 ani CHARGE 5 nemajú možnosť pripojiť cez kábel. XTREME 3 to umožňuje cez AUX a zrazu to už hraje pomerne dobre len škoda že je to tak orientované smerom na silné basy. Tie nezachádzajú do stredov ale sú skrátka také výraznejšie.

Našiel som na značky MARSCHALL a AUDIO PRO ktoré vyzerajú nádejne. Na AUDIO PRO som nenašiel veľa recenzií ale vyzerá to zaujímavo. MARSCHALL vyzerá že môže mať podobnú cieľovku ako JBL no je to len môj odhad. Má niekto skúsenosť s nejakým reprákom od týchto značiek?
Zvukovo sa chcem čo najviac priblížiť zvukovému prejavu slúchadiel Sennheiser HD600. Viem že sa za také peniaze u BT repráku je to utópia ale aspoň približne podobný charakter zvuku HD600viek (svetlý, vyvážený, neprebasovaný).
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod FFanouš 18. 11. 2021 13:07

Jak jsem psal několika lety, zkus Riva Festival. Co se týče kvality reprodukce je ve své kategorii nedostižná. Opravdu velmi kvalitní zvuk na všech zvukových hladinách.
FFanouš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 18. 12. 2021 20:01

Zdravím, aktuálně mám sony xb23 a není to špatné vzhledem k ceně, ale sháním něco stále ještě kompaktního s lepším zvukem.
Zatím mám ve výběru Dali katch g2 (10,9 tis), anebo 2x B&O Beoplay a1 gen 2 za stejnou cenu. Ten B&O bych vzal 2x kvůli stereu, ale nevím, zda lze srovnávat s Dali a dosahuje jeho výkonů? Případně ještě B&O Beolit 20, ale ten má proti dali jen USB c a zvukově by ho měl dát model A1.
U dali mi vadí, že nemá nabíjení přes USB C a že nemá žádnou odolnost. Bude hrát 50 % času v koupelně, kde je vlhkost...
Díky za tipy
Mobil-man
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků