Bluetooth reproduktor

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrajss 27. 1. 2020 14:28

Na to se těžko odpovídá, nikdo neví, kolik basů je pro tvoje účely dost. Být tebou, v první řadě si ujasním, jestli chceš vlastně přenosné repro (provoz na baterii), nebo bude stále na jednom místě s možností napájení ze zásuvky. V druhém případě bych hledal v jiné kategorii, například tombasem zmiňované Polk Magnifi. U přenosných repro pochopitelně velkou část ceny platíš za bezdrátové řešení. Napájené repro v podobné cenové relaci by tedy mělo být teoreticky zvukově lepší.

Ono ti stejně nakonec nezbyde nic jiného, než si to jít někam poslechnout, nebo toho objednat přes eshop víc, na místě vyzkoušet, nejlepší nechat a zbytek vrátit.

A nebo pokud nechceš dlouze špekulovat a komplikovat si život srovnáváním, jde ti hlavně o ty basy, tak prostě objednej ten partybox 100 a buď spokojenej. Já jsem, a to mám přímé srovnání se stereo sestavou Q Acoustics 3050, co mám doma, nebo Harman Kardon Go&Play, který dlouho platil za jeden z nejlepších BT repro do 8000. Jak jsem už říkal dřív, ten partybox, na to co to je, se opravdu povedl.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod baracuda2233 27. 1. 2020 21:58

Rozumiem tak ja to upresním doma mám soundbar LG SJ2 a chcel by som aby ten reproduktor mal aspoň toľko basov ako ten soundbar najlepšie viac a bol hlasnejší ale nie preto aby som to počúval úplne nahlas ale aby som mal rezervu a zároveň aby to nebolo veľmi skreslené. Reproduktor nebudem prenášať ale ak by mal batériu bolo by to plus nie preto lebo ho plánujem prenášať ako som už spomenul ale preto aby som ho mohol počúvať aj v prípade napríklad výpadku prúdu. čo sa týka výkonu minimálny výkon je tých 150 wat. Čo sa týka veľkosti tak modely ako partybox 100 alebo Sony xb60 sú tak akurát ale nebránim sa ani väčším modelom ak by kvalita zvuku a sila basov presahovali kvalitu napr JBL Partybox 100 no čo sa týka veľkosti tak veľkosť LG RK7 je už maximum. K RK7 páči sa mi na ňom prehľadné ovládanie na hornej časti reproduktoru a to že má displej no či hraje lepšie ako partybox 100 a či má aspoň toľko basov ak nie viac to posúdiť neviem a čo sa netu týka čítal som že by v balení malo byť aj diaľkové ovládanie čo by bolo pre mňa ďalšie plus ale hlavný je pre mňa zvuk a basy ale zas nemám rád zastrené uhuhňané basy ale hutné, pevné a šisté. Ďakujem za rady snáď som na nič nezabudol :)
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod baracuda2233 28. 1. 2020 20:57

Zdravím takže nakoniec sa rozhodujem medzi LGFJ5 a Panasonic SC-UA30 ktorý z týchto dvoch reprákov je na tom lepšie zvukovo a čo sa týka basov? Mal som možnosť si ich vypočuť ale nemám ucho znalca a preto sa neviem rozhodnúť. Ďakujem za rady :-)
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 28. 1. 2020 23:01

Tys je slysel, poslouchal a ptas se lidi, ktery je spolu nikdy neslyseli, kterej hraje lip? To ma bejt snad obracene, ne?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 5. 2. 2020 12:23

Má někdo srovnání HK Onyx 5 a Go+Play?
Go+Play je asi o litr dražší a má lepší "pověst" na těch internetech.
Dost teď přemýšlím o domácím přenosném BT přehrávači, místo "rádia v kuchyni". Zároveň ho chci čas od času vytáhnout na dvorek/zahradu a grilovačky.
Občas ve mně vrtá vrtoch, že bych se víc zaměřil na ten venek a pořídil JBL Partybox 100 a na dvorku a u grillu budou solidní pártošky ...a "v kuchyni" to s ním nějak přežijem (když tam teď trpíme malou čínskou noname chrchlátko) :)
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baallu 25. 2. 2020 14:51

petrajss píše:Píšu jako majitel JBL Partybox 100. Má funkci bass boostu, při jejímž použití je basů víc než dost, na domácí použítí až moc. Popravdě nevím, jestli bych ho doporučil pro poslech v místnosti. Na nějaké akce, kde je potřeba hodně basů možná ano, ale na běžný poslech...je to spíš reprák na ven. Ovšem pokud jde opravdu hlavně o basy, určitě bych se toho nebál.

Doporučuji toto sorvnání, poslouchat se sluchátkama:

https://www.youtube.com/watch?v=EElNYJ-58fM&t=496s

Tady jsou potom dalši jeho videa k partybox 100:

https://www.youtube.com/user/clavinetju ... y=partybox


Na internete užívatelia partyboxu 100 hlásia problémy zo synchronizáciou reprákov v režime tws...údajne hrá jeden hlasnejšie ako druhý....niečo v tom zmysle...prosím ťa ako si na tom ty zo svojimi...postrehol si niečo také?
A čo by sa stalo keby vyrobím kábel ktorý bude mať stereo Jack 3,5 na jednej strane ale ľavý a pravý kanál budú prepojené medzi sebou a na druhom konci bude cinch. Jack pôjde do line in partyboxu a Cinch na druhej strane napr. do mixáku , no a samozrejme pre druhý pártybox to isté...to by bolo stereo aj cez kábel nie? Už dávnejšie totiž rozmýšľam že si kúpim ešte jeden lebo jeden už mám a mne sa ten zvuk vážne páči.
baallu
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 26. 2. 2020 10:51

K první části dotazu - setkal jsem se s tím, když jeden reprák byl napájen ze sítě a druhý nikoliv. Při napájení ze sítě se zvyší výkon a tím i hlasitost. V situaci, kde oba repro jsou na aku, nebo ze sítě, jsem rozdíl v hlasitosti napozoroval.

Na druhou část dotazu odpovědět neumím.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod dajsi 26. 2. 2020 20:24

Cavte vsetci, votriem sa Vam do toho vlakna, nebudem predsa zakladat nove.. mam len rychlu otazku, Kupil som dnes JBL charge 3, zahori sa ten reprak alebo to mam rovno hodit do kosa? to je tak hnusny zvuk ze ja az nechapem co sa deje (so mnou??), sencor sss 6400 hraje ovela lepsie uz z krabice, co sa pamatam.
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod trebuk 27. 2. 2020 08:58

Zvuk na JBL charge 3 je cena za jeho vodeodolnosť. Nemoze mat taku akustiku.
trebuk
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 27. 2. 2020 10:09

dajsi píše:Cavte vsetci, votriem sa Vam do toho vlakna, nebudem predsa zakladat nove.. mam len rychlu otazku, Kupil som dnes JBL charge 3, zahori sa ten reprak alebo to mam rovno hodit do kosa? to je tak hnusny zvuk ze ja az nechapem co sa deje (so mnou??), sencor sss 6400 hraje ovela lepsie uz z krabice, co sa pamatam.

Jestli nejsi spokojen, vrať ho a kup si třeba Denon Envaya DSB 250.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod perdus 27. 2. 2020 11:01

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s Bang and olufsen? Jak jsou na tom jejich bt repráky zvukově?
perdus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 27. 2. 2020 14:42

Nie som si istý ci to môžem len tak vrátiť do elektra, na Denon som pozeral ale je už ťažko kúpiť a navyše stojí o dosť viac
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 27. 2. 2020 18:26

....netušil jsem, kdes ho kupoval. Tyhle věci je lepší objednávat přes net, pak máš 14 dní na vrácení zboží.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod dajsi 28. 2. 2020 02:18

Našiel som envayu 250 iba na jednej CZ stránke, po prepočte to vychádza na 218e +poštovné, JBL stal 110, čo je dvojnásobná cena, na jbl ma teší jediná vec a to že sa dajú vypnúť zvuky on/off. Ale teda očakávania som mal väčšie. Aj sencor je vode odolný ale soundstage, priestor má neporovnateľne väčší, ak máte ešte nejakú alternatívu, rad si nechám poradiť.
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod dajsi 6. 3. 2020 18:52

Doplním info ako to dopadlo, vymenil som charge 3 za Sony xb32, lepší výber nebol keďže som viazaný na to konkrétne elektro. Zvuk je oproti jbl silné digitalizovany ale jemnou úpravou eq, vyhovie každému, polepšil som si v kvalite zvuku, nie trosku, ale extrémne polepšil, navyše hraje stereo oproti JBL co hraje mne z neznámych dôvodov mono, asi aby predali vždy pár?.... Tipy na repro ak niekto zvažuje:
Sony xb_30
Anker soundcore motion plus
Denon envaya
dajsi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků