Repro k TV do 600€ pre Denon AVR

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Myscho33 8. 5. 2019 20:10

Ahojte, podľa recenzií a odporúčaní tu na fóre resp. inde... som kúpil Denon AVR-X1400H... (podarilo sa mi kúpiť posledný kus vo výpredaji za 299€).. už dávnejšie som si prezeral hlavne toto fórum... ale radšej sa opýtam, lebo nie som nejaký skúsený, čo k čomu môže ísť a či by mi to naplnilo predstavy... chcem repro k TV... asi naj stĺpové... s tým, že budú cca 30 cm od steny a nechcem ich presúvať dopredu, takže asi bassreflex vpredu.. izba je skoro kocka cca 4,5 x 4,5 m.. využitie cca 70% filmy / seriály / hry - 30% hudba (ako kedy, niekedy iba hudba).. preto by som chcel aj vedieť.. či stĺpové repro bude stačiť na filmy.. kde mám rád pri nich basy (treba to aj pocítiť :D ) alebo by bola lepšia varianta regálové + sub... zo stĺpových podľa prečítaní fóra mi vychádzajú najlepšie Q Acoustics 3050i, Dali Zensor 7 či Polk T50.. v tejto cenovej kategórii by som sa chcel hýbať (do 500-600€ za pár resp. 2 regálové + sub), lebo zase až taký kajnšmentke nie som :D ocením prípadný tip na dobrú kúpu iných repro aj nad limit, ak by to bolo poznať.. nebránim sa ani kúpe z bazára napr. hifibazar
a pod. ďakujem za každý postreh a radu
Myscho33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 8. 5. 2019 23:30

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 9. 5. 2019 06:44

A opět se naskýtá otázka, k čemu avr na stereo poslech???
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Myscho33 9. 5. 2019 18:57

anton12345 .. dakujem za tipy :)

aby sa tu zbytocne nekomentovalo naco toto a toto... vysvetlim presnejsie...
momentalna situacia nie je ..ze mozem dat cez 1000€ za 5.1... do buducna by som mozno nad tym premyslal dokupit kompletnu sadu... ale na nejaky rok, dva ci tri sa chcem zariadit tak, aby to bolo aspon ako tak vyhovujuce.. preto som chcel vediet nazor.. ci je lepsie kupit regalove resp. lacnejsie stlpove repro (polk t50, heco victa prime 702) a dokupit k nim sub.. alebo radsej ist do drahsich stlpovych (Q acoustics, Dali Zensor, Monitor Audio, Wharfedale, atd.) do tych 600€... ktore budu nateraz najma na vyuzitie k tv.. a ci budu stacit na filmovy zazitok. dik
Myscho33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 9. 5. 2019 19:40

Myslim si, aj vzhladom na velkost miestnosti, ze tie Wharfedale, Dali ale hlavne tie Dynavoice budu stacit na filmovy zazitok aj bez subwoofra. Dobre by bolo, keby si si niektore mohol sam vypocut. Horsie to bude mozno s tym dokupovanim zvysnych repro (za dva, tri roky), pretoze niektore produktove rady repro mozu skoncit (ako napr. teraz zrejme Dali Zensor) a minimalne center by mal byt z rovnakej rady kvoli homogenite zvuku.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 9. 5. 2019 19:48

Presne o tom to je. Kdyz napises A,musis dopsat i B. Ty odpovedi se totiz mohou zasadne lisit pokud zustavas u sterea nebo po urcitem case planujes plnohodnotny multikanál. A zrovna nakup centru spolu s předky,je co se dulezitosti týče,toho důkazem.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Myscho33 9. 5. 2019 20:00

svojim prispevkom som nechcel nijako utocit ani nikoho urazit..ak sa tak stalo..sa ospravedlnujem.. nie som zase az taky znaly... aj ked som precital toho dost..ale vzdy vacsinou bolo..co kto doporucuje.. nie ze center nemoze byt iny atd. (mozno to je vseobecna znalost.. ale pre mna nie) no vdaka za postrehy..takze lepsie kupit drahsie stlpove bez subu teraz? mne skor islo - laicky - o to.. lacnejsie stlplove / regalove + sub vs drahsie stlpove bez sub.. aby som vedel.. naco sa mam zamerat.. kedze mate viac skusenosti a vedomosti ako ja :-)
Myscho33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Myscho33 10. 5. 2019 16:31

nechcel som hned ist do 5.1, ale cim tak nad tym viac premyslam, tak som o tom viac presvedceny... teraz uz len vybrat vhodne repro
pojdem asi do budget repro a poprosil by som Vas o radu, Heco victa prime 702 + center victa prime 102, sub - victa 252a a zadne victa prime 202 alebo som našiel dobrú ponuku na Jamo S 809 HCS 5.0, ku ktorým by som dokúpil sub ...cenovo vychádzaju obe zostavy v zložení 5.1 cca rovnako. Ktoré by ste odporúčili k Denon AVR-x1400h? Skôr sa prikláňam k tým Jamo, čo vyzerá byť za rovnakú cenu lepšia ponuka. Vďaka
Myscho33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 10. 5. 2019 17:25

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků