Aktivní/pasivní nebo soundbar?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Molow_Ivan 12. 5. 2019 18:33

Ahoj, potřebuju asi trochu poradit.

Přemýšlím nad pořízením lepšího ozvučení k projektoru. Projektor je v cenové relaci 15 tisíc, využití je 80% koukání na filmy, 20% hraní her přes PS4.

Aktuálně se k tomu používají nějaké staré genius repráky od pc, no co si budeme, není to ideální.

Cenová relace, do které se chci vejít je 3-5 tisíc, dle toho do jaké z variant půjdu a zda bude opravdu stát za to připlatit třeba i něco navíc. Zase za repro prostě nedám 10 K+.

Varianty které jsem identifikoval jsou tyto tři.

1) Soundbar - jednoduché řešení, propojení přes 3,5 jacka jak z pc tak z PSka. Mám možnost mít za dobré peníze například jbl tv boost, otázka jak daleko to bude rozdílné proti těm geniusům.

2) Aktivní repro stylem něco jako Microlab solo7c, stejné propojení, asi to trochu lepší zvuk.

3) Varianta u které mám nejvíce otázek, ale asi mně poskytne nejlepší žážitek je nákup recieveru například něco jako Onkyo TX-SR507 z druhé ruky (se vejdu do 3 tisíc +/-) propojít do HDMI kabely, takže zvuk půjde rovnou ze zdroje do recieveru a potom do repra. No a k tomu nějaké bazar starší repráky ve stereu kolem 2-3 tísíc. Nicméně nevím zda má smysl takto laborovat a zda utracené peníze budou stát opravdu za ten rozdíl.

Dokáže někdo poradit třeba i s tím zapojením, pokud tomu dobře rozumím tak právě přes to HDMI dostanu nejlepší možnou variantu zvuku. Jenom teda nevím co k tomu za repráky případně.

Díky za každou radu a tip.
Molow_Ivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 13. 5. 2019 06:37

Za 3-5 tisic to bude z nouze ctnost ve vsech pripadech. Aktivni repro by mohly byt nejvhodnejsi, ale chvilku pockej a prisetri na dvojnasobek.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Daly90 13. 5. 2019 06:37

První si ty varianty někde poslechni. Já zatím neměl v ruce soundbar, který by mě zvukově uspokojil. Na druhou stranu si hromada lidí tohle řešení pořídí a stačí jim lišta s wooferem za 3-4k.

Jinak za mě receiver a bedny :D dostaneš potenciálně nejlepší zvuk a možnost časem pořídit jenom lepší bedny, podle toho, co se kde objeví ( receiver měnit nemusíš )
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 13. 5. 2019 10:39

Kup věž Panasonic. Vyber vhodnou dle ceny.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Molow_Ivan 13. 5. 2019 13:01

Bubak_Praha píše:Za 3-5 tisic to bude z nouze ctnost ve vsech pripadech. Aktivni repro by mohly byt nejvhodnejsi, ale chvilku pockej a prisetri na dvojnasobek.


Tak pokud to nemá smysl, tak můžu zůstat u geniusů za litr, které mám. Do repra za 10K+ prostě nepůjdu, to bych rovnou mohl investovat dalších 30K to 4K projektoru, ale to mně přijde jako zbytečnost. Prostě hledám řešení v mé cenové relaci toť vše :)

Jinak za mě receiver a bedny :D dostaneš potenciálně nejlepší zvuk a možnost časem pořídit jenom lepší bedny, podle toho, co se kde objeví ( receiver měnit nemusíš )

Jo něco takového mě napadlo, koukám po nečem jako je Onkyo TX-SR507 5.1 k tomu nějaký buď bazar set 5.0.
V mém okolí například možnost koupit HKTS65BQ/230 případně mě zaujaly Pioneer S-1 které se dají pořídit za 1500, otázka, zda takové repro za 1500+ reciever budou hrát vůbec lépe než nějaké hotové 5.1 řešení k PC.
S těmi Pioneery S1 jsem nenašel žádnou kloudnou recenzi, nicméně tady jsem viděl, že je někdo má. Jaký z toho je ale zvuk těžko posoudit..
Molow_Ivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 13. 5. 2019 14:40

Zcela uprimně doporucuju zustat u geniusu. V opacnem pripade (porizování setu repro v hodnote 1.500kč) to budou penize vyhozene oknem za velmi podobny zvuk.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod trnavák 13. 5. 2019 18:46

Aktívne repro Swans Speakers - M200MKII, má to WiFi, bluetooth, optiku, koaxial, Aux, ale cena je už nad tvoj limit.
https://www.youtube.com/watch?v=4tz3zyuFp_w
https://www.amazon.com/Swans-Speakers-B ... B0010LH2VS

alebo v tvojom rozpočte Edifier R1700BT Bluetooth
https://www.amazon.com/dp/B016PATXSI/re ... 630affe59b

Edifier R1280DB Powered Bluetooth
https://www.amazon.com/Edifier-R1280DB- ... XEKPPG69R0

Sounbar nekupuj, ešte som z toho dobrý zvuk nepočul.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 5. 2019 22:15

Soundbar mi přijde, za ty prachy co na to máš, jako dostatečný trest. :D

Ale vážně, soundbar se dá na vylepšení zvuku TV použít, ale nesmíš od něj čekat výkon a kvalitu jako od kvalitního sterea nebo dokonce domácího kina.
Prostorový efekt je minimální, jedná se spíše o centrální reproduktor, ze kterého hraje všechno.
Naproti tomu i levnější aktivní repro dostatečné kvality zajistí adekvátní stereo efekt a dá se použít i na hudbu, což je u soundbaru disciplína hraničící s masochismem.
Na pasivní repro se zesilovačem nemáš dost peněz.

https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/scansonic-s5-btl/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 9. 2019 11:38

Pridám sa do témy, pretože riešim podobný problém resp. moja otázka znie: dá sa za 8500 CZK kúpiť niečo lepšie k TV ako Yamaha YAS-207? Ide mi primárne o filmy a sem-tam hudba (ktorú inak počúvam z PC na Fluid F5 + Audinst HUD-MX2).
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 9. 2019 12:54

Ak to ma byt soundbar, tak asi ani nie. Tiez som na neho videl/cital velmi pozitivne recenzie. Este som videl kladne ohlasy na Sonos Beam, ale tam by si musel prihodit nejaku tu stovku a brat to zo zahranicia, lebo u nas drahe :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod engine_er 18. 9. 2019 13:12

Ešte som tu videl odporúčanie na lepšiu alternatívu k soundbaru stereo-reproduktory Klipsch R-41PM. Na stereo-repro v tejto cene mi vadí absencia nízkej frekvencie (čo je logické, keďže nemajú SW) a tiež je otázne aká bude zrozumiteľnosť hovoreného slova - osobne nemám vyskúšané.
Tiež sa pohrávam s myšlienkou, že ak soundbar, tak možno nejaký lacnejší, napr. Sony S350, pretože keď som nejaké v podobnej cene (do 350 EUR) počul, tak žiadny nevynikal.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 18. 9. 2019 13:37

Ak ti nejde o "priestorovy zvuk" ale chces to na vylepsenie zvuku z TV a moze to byt len stereo, tak ako tu radili vyssie, skus pozriet aj nejaky mikrosystem. Panasonic SC-PMX92 s prehladom zmestis do cenovej hladiny ktoru mas a myslim ze ma slusne basy (mam doma PMX82) a 92-ka ma aj optical in, takze ju prepojis TV digitalne v pripade potreby.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 9. 2019 16:08

Alternativa, byť taky soundbar:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3064
Na kvalitní aktivy bys musel připlatit a takové Adamy, Edifier... jsou na vyzkoušení, často se objevuje krtika na vysoký šum z reproduktorů, brum apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheoVic 28. 10. 2019 12:21

Já mám ty edifier r1700BT kupoval jsem je před rokem za 4500,- a můžu je doporučit. Hrajou pěkně čistě cca do 50% volume pak už basy nejsou tak přesné, ale i tak jsem spokojený a místnost 4x5m vyplní v pohodě. Pak ti ještě doporučím Mackie CR5bt, mezi těmito jsem se předtím rozhodoval.
TheoVic
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků