Solidní 2.1 systém k PC (Edifier S350DB alternativa)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VashCZ 5. 6. 2019 14:41

Co se Solo 7c týče, tak jako jejich majitel a dlouhodobý uživatel mohu za 3,500Kč chválit.
Když pominu cenu tak, slabé výšky a chybějící basy pod 80HZ.
Jo a pak velmi slabé pískání v určitých úrovních hlasitosti, ale to je slyšet jen když nic nehraje. A nezáleží to na výši hlasitosti. Vlastnost :-D.

Levné dobré subwoofery neznám, ale to nepopírá jejich existenci.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod -Marty- 5. 6. 2019 18:42

zino333 píše:Teda ja som neprečítal celú diskusiu, tak neviem či sa to neriešilo, ale prečo si ich neskúsil reklmaovať? Pískanie určite nemá byť vlastnosť výrobku a je to závada. Ak by to mali všetky tie repro, potom ide o konstrukčnú chybu samotnej elektroniky. Totiž vec sa má tak, že v rámci Tvojho rozpočtu asi nič lepšie nezoženieš. Rôzne aktívne monitory budú naprieč značkami porovnateľné a na subwoofer rovno zabudni. To nebude subwoofer ale kladivo na rezonáciu lebky. Tie Kurzweil KS40 čo tu padli nie sú žiadna sláva aj keď majú vcelku pozitívne hodnotenia. Podobné výrobky by som bral s veľkou rezervou. Z hovna bič neupletieš. Či ako sa to hovorí?


Měl by sis aspoň přečíst můj originální příspěvek... Ty S350DB jsem už dávno vrátil. Většinu věcí co píšeš ty i ostatní už vím, a dokonce i zmiňuji v onom prvním příspěvku.

zino333 píše:Osobne by som ešte dal šancu Edifier zostave. Z toho najlacnejšieho je to ok.

Jestli myslíš znova ty S350DB, tak jeden ze 3 lidí na Amazonu co mají stejný problém = jsou schopni to pískání slyšet, říká že je vyměnil a stejně to dělali.
Ale jo, je to buďto tohle nebo si značně připlatit.

VashCZ píše: Jo a pak velmi slabé pískání v určitých úrovních hlasitosti, ale to je slyšet jen když nic nehraje. A nezáleží to na výši hlasitosti. Vlastnost


To zní podobně jako ty Edifiery. Nezávisle na hlasitost to po chvíly používání píská.

Ono jestli to pořád není jasné, pokusím se to ještě jednou objasnit : To pískání samotné není ani slyšet když nedám hlavu blíž k repro a nesnažím se ho slyšet. Opět, většina lidí ho neslyší. Problém je že z nějakého důvodu mi přesně tahle frekvence způsobuje intenzivní pískání v hlavě/uších, pak už ani nevím kde co píská jinde než to přímo v uších. Nebýt toho tak to ani nezaznamenám. Jak říkám přišel jsem na to až když jsem to začal přímo hledat.

Přečtěte si můj původní příspěvek než začnete psát prosím.
-Marty-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 5. 6. 2019 19:29

offtopic: To není ono. Žádné vysokofrekvenční pískání. Spíš střed a je to ve výšce jako když budeš kontinuálně říkat písmeno L - lllllllllllllllllllllll.
viz. recenze na heurece, kde tomu zase říká brum :-D
"Aktivní (pravá) reprosoustava nepatrně brumí a bohužel to není transformátorem, ten je kupodivu absolutně tichý.
Navíc se rušení mění podle nastavení hlasitosti a korekcí, např. u mě, při hlasitosti 41 slyšitelně bzučí, při úrovni 44 je ticho."



Tohle může být zajímavé... ale kde to koupit? :-D
https://swanspeakers.com/product/m50w-2 ... -speakers/
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod -Marty- 5. 6. 2019 19:46

Brum by mě nemusel nutně zničit jako to pískání.

Ty Swan taky znám, na Amazonu je mají. Spousta problémů s kvalitou, podle recenzí, údajně.
-Marty-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Linuxing 5. 6. 2019 20:50

Radek.Hulan píše:
Linuxing píše:Já teď momentálně také vybírám repro. Můj finanční strop je sice 2-3 násobný oproti tvému, ale i tak si myslím, že to nebude žádný zázrak.

Já za cca 20t zvolil do pracovny Klipsch R-51PM (2.0) + Klipsch R-100SW (subwoofer), připojeno k PC přes USB (takže to funguje jako zvuková karta) a dost spokojenost se zvukem za ty peníze. Samotné bedničky teda hrají tak od 80-90Hz nahoru (dle výrobce 65Hz), takže sub je dost nutností, a dobře jej sladit. A kromě toho to fakt dost dobře vypadá.

Dík za tip. Klipsche prý mají specifický zvuk, ale zahrnu je do svého výběru, alespoň zjistím co tím specifickým zvukem je myšleno.
Linuxing
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 5. 6. 2019 21:00

Recenzička k těm Klipsch (R-15PM je přímý předchůdce dnešních R-51PM):
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... table-pack

Zmiňují právě taky těch cca 90Hz, aka nutnost subwooferu.
Mohu potvrdit, že po sladění 2+1 sestavy to hraje, na repro na stole u PC, překvapivě slušně.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků