Soundbar/repro k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 21. 6. 2019 10:52

1, To je problem!
Obdobne som to aj ja chcel ovladat a dlho som to riesil.

Vyskusal som soundbar JBL5.1 (za cca 850€)
(zvuk o nicom ...aspon pre mna, ale zapinal sa s TV a aj zvuk siel ovladat dialkovym od TV)
Potom domace kino od Harman Kardonu BDS 485 (za cca 800€)
(zvuk kvazi OK...slabsie stredy. Ale zapinal sa s TV, NO hlasitost nesla ovladat dialkovym od TV...nakoniec som si ho nechal,uz som sa hanbil ho reklamovat :oops: Tak to mam ako BD player,DVD, CD, radio prehravac )

Pisal som kade- tade po forach, chcel som si dal navrhnut zostavu na moje poziadavky (zapnutie s Tv a ovladanie hlasitosti DO od TV). Otazku/Odpoved ti preposielam:

OTAZKA:
From:
Sent: Wednesday, February 20, 2019 1:11 PM
To: info@l-e.cz
Subject: Navrh zvuk. riesenia

Dobry den
Rad by som vylepsil zvuk TV. Na TV mam len HDMI ARC vystup a optiku.
POINTA a podmienky:
1, Externu zvukovu sustavu chcem ovladat (tzn...pridavat/uberat zvuk dialkovym od TV) DO od TV (oled LG55EG9A7).
2, CHcem aby sa EXTERNA ZVUK SUSTAVA prebudila po zapnuti TV a vypla po vypnuti TV.
Kludne moze to byt 2.0, 2.1 alebo 5.1 zostava. Preferujem kompaktne riesenia. Dakujem.

ODPOVED:
[u]From: Luxusní elektronika <info@l-e.cz>
Sent: Wednesday, February 20, 2019 2:29 PM
To:
Subject: [EXTERNAL] RE: Navrh zvuk. riesenia
[/u]

Dobrý den,

K Vaší poptávce, podmínku č. 1 Vám nikdo nezaručí neb přístroj musí být kompatibilní s Vašim DO od TV a to i když může být uvedeno v návodu od přístroje (zadáte nějaké kód do přístroje či DO), že to jde není vždy pravda. Výrobci TV si většinou dělají co chtějí a nějaké společné normy nedodržují. S tímto bych spíše nepočítal, popř. to bude výhoda.

Bod 2, pokud umí Vaše TV HDMI CEC, podívejte se do návodu, nebude problém.

K umístění, to jak máte teď TV to není moc vhodné neb kolem ní není místo, kdyby jste tam dal systém 2.0 se sloupy, tak Vám budou krýt obraz, např. níže odkaz. ....bla bla

Potom som sa na to vyprdol a kupil repro s DO a prehnal vystup tv Optika - DA prevodnik - cinche repro.
Skusil som
1,Modecome Eclipse 60.
Slabsie stredy aspon pre mna..ten hlas nebol jasny, cisty. a za dalsie co ma sralo, nema displej repro. (nevies,aka je uroven hlasitosti, basov, vysok)

Cca 2 dni som pocuval "digital stereophony" na YOUTUBE. Tam su porovnania aktivnych repro a vybral som podla vlastneho ucha a poziadaviek displeja
2, Microlab Solo C6
A tie vyhovuju. Stredy su krasne, ciste, prekreslene. Ziadne huhlave hlasy, na hudbu su tiez OK. A maju aj displej, ci vies aka je hlasitost, basy, vysky. Dialkove je sice k tomu najlacnejsie, ake ide dodat, ale funguje. A to je hlavne.

Tod moje skusenosti... :roll:
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobik1951 21. 6. 2019 18:50

Děkuji za podrobné hodnocení.
bobik1951
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cryingman 24. 6. 2019 10:33

bylinnycaj píše:Cca 2 dni som pocuval "digital stereophony" na YOUTUBE. Tam su porovnania aktivnych repro a vybral som podla vlastneho ucha a poziadaviek displeja
2, Microlab Solo C6
A tie vyhovuju. Stredy su krasne, ciste, prekreslene. Ziadne huhlave hlasy, na hudbu su tiez OK. A maju aj displej, ci vies aka je hlasitost, basy, vysky. Dialkove je sice k tomu najlacnejsie, ake ide dodat, ale funguje. A to je hlavne.:

Microlab Solo C6 sic vypadají hezky, ale mám dojem, že jsi ustoupil od svých dvou hlavních požadavků:
1) ovládání ovladačem z TV
2) zapínání/vypínání s TV (ikdyž tohle by asi šlo u Tebe řešit Master/slave zásuvkou)

Pro mne o to hůř, že nemají ani bluetooth :-l
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 6. 2019 14:39

Předchozí vlákno jsem nestudoval, takže jen malý tip:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2492
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cryingman 26. 6. 2019 16:07

tombas píše:Předchozí vlákno jsem nestudoval, takže jen malý tip:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2492

Tip sice dobrý, ale opět nemám šanci ovládat soundbar ovladačem od TV :-(

Začínám se klonit k bazarovým síťovým recieverům s repro.
Co říkáte třeba na toto Onkyo s repro Jamo? Prostorově se vejdou, má to obousměrné HDMI, podporuje standby režim, má to rádio, má to podporu DLNA a nemá to Bluetooth. Když dokoupím Wifi adaptér, tak snad bude možnost i přehrávat hudbu z telefonu.
Zbývá otázka, jak to bude hrát se zmiňovanými repro.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 26. 6. 2019 17:40

Proč nemáš šanci ovládat SB ovladačem od TV? U SB píšou, ža tato možnost je.
Mám soundbar připojený k TV přes optiku a ovládání hlasitosti ovladačem od TV funguje bez problémů, stejně jako automatické zapínání a vypínání.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cryingman 26. 6. 2019 19:17

Protože konkrétně CANTON - DM9 není univerzálním ovladačem od Samsungu oficiálně podporován. To samé se týkalo soundbaru AQ Soundtable.
Cryingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 26. 6. 2019 20:55

OK, kup soundbar Samsung a máš vyřešeno.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 28. 6. 2019 10:48

Cryingman píše:Microlab Solo C6 sic vypadají hezky, ale mám dojem, že jsi ustoupil od svých dvou hlavních požadavků:
1) ovládání ovladačem z TV
2) zapínání/vypínání s TV (ikdyž tohle by asi šlo u Tebe řešit Master/slave zásuvkou)

Pro mne o to hůř, že nemají ani bluetooth

Ano , ustupil som. Lebo som tomu uz venoval prilis vela casu... a momentalne rozlozenie obyvacky, mi nedovoluje ist do nejakych "neobmedzenych rieseni.
BT nevyuzivam doma. Jedine pri behu ... telefon-cinske BT "spunty".

Ak niekedy v buducnosti, budem byvat niekde inde a priestorove moznosti mi to dovolia, tak vyskusam
Teufel Active 40. (HDMi ARC a CEC+ BT).
https://www.teufelaudio.com/uk/stereo/u ... 18374.html

Zvukove porovnanie si mozes vypocut na tejto stranke.
http://switcher.oluvsgadgets.net/

Mozno pre teba po zvukovej stranke, by mohol vyhovovat soundbar:
https://www.teufelaudio.com/uk/soundbar ... 14657.html
äale asi nema BT) :-|
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Předchozí stránka