Zesilující rušivý zvuk z repro & vypadávající zvuk repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dominilk 25. 6. 2019 15:48

Zdravím všechny znalce reproduktorů a reprosoustav!

Mám celkem dva problémy, se kterými se nějakou dobu potýkám.

1. Vlastním levné (kolem 1000,- Kč před třemi lety) stereo reproduktory 2.1, které nejsou nic extra, ale na byt stačí bohatě. Problém je v tom, že začal vypadávat zvuk jednoho reproduktoru. Pokud ale "zatahám" za kabel 3,5 jack, co vede do obrazovky (a zvuk se pak skrze HDMI převádí do laptopu a následně do repra), pak zase funguje i druhý reproduktor, ale pouze na nějakou chvilku, než znovu vypadne.
Myslíte si, že by mohl být problém v káblíku 3,5 jack, nebo jej vidíte jinde? :hm :-)

2. Doma mám pak reproduktory Genius (také levnější a starší, ale pokud půjdou spravit, hrají obstojně) 5.1, kdy někdy repro dálkovým ovladačem zapnu a, aniž bych pustil na PC jakýkoliv zvuk, začne se zesilovat rušivý "tupý" zvuk, který při vypnutí repra přestane znít, ale když je zapnu znovu, pak zní kontinuálně dál.
Puštění hudby, či jiných zvuků pak tento rušivý a tupý zvuk nijak neovlivní... :roll: Někdy ale tento zvuk po spuštění nezní vůbec, až třeba po 15 minutách začne znít a zesilovat se, znít však ale žačne vždycky. Zvláštní je, že při dlouhém pobytu u PC rušivý zvuk někdy postupně ustoupí a zní buď málo, nebo vůbec...

Poraďte mi prosím, co si s tím počít. :hm :-l

Díky a hezký den všem! ;-) :-)
dominilk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 6. 2019 16:44

1. velmi pravděpodobně
2. pravděpodobně by pomohla výměna kondenzátoru, ale to je oprava jen pro někoho ve vašem okolí, kdo rád bastlí. Nicméně vzhledem k tomu, že nové stojí cca 2200 Kč a v bazaru lze najít podobné za polovinu, pak oprava bude míst smysl jen v případě, že bude za pusu a flašku rumu :)

U toho 1. bodu je možné, že je chyba v konektoru obrazovky. Připojte bedny k jinému zdroji a otestujte, zda se projeví problém. Případně do obrazovky připojte sluchátka.
Pokud to bude kablíkem k repro, přepájí jej ten stejný bastlíř, který bude opravovat "dvojku".

Jen nerozumím tomu zapojení - zdroj zvuku je obrazovka? Zapojení tedy je: obrazovka > HDMI > PC? To je zvláštní. Čekal bych to spíše opačně, tedy PC > HDMI (obraz i zvuk) > obrazovka >výstup na repro.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dominilk 25. 6. 2019 16:53

Díky za bleskovou odpověď! :-)
A ano, špatně jsem se vyjádřil, je to přesně, jak jste napsal Vy. :-D
dominilk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků