nové stereo k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petros85 1. 7. 2019 08:46

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně zlepšení zvuku z tv. Bydlím v bytě v paneláku a chtěl bych zlepšit zvuk, který vychází z tv. Pokud bych to měl vyjádřit v procentech tak 70% to bude na zvuk z tv a 30% filmy, hudbu na tom neposlouchám. Uvažoval jsem o soundbaru sony xf9000, ale ty tu jsou většinou kritizovaný, že kde jaké stereo je lepší, tak nevím. Poraďte jestli na moji potřebu stačí výše zmíněný soundbar nebo nějaký stereo. Pokud stereo, tak cenu bych viděl max 25k a sloupove bedny, které kvalitně zahrají hloubky a basy.
Petros85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 2. 7. 2019 12:01

Microlab SOLO 9C
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 2. 7. 2019 14:32

Ještě zkus mrknout na Edifier S350DB. Poměr cena/výkon by měly být super.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 2. 7. 2019 17:11

Pokud to má být aktivní řešení, tak potom kvalitní sloupy od výrobců hifi techniky a ne chrastítka k notebooku.
Např.:
https://www.htpshop.cz/rozbaleno-2/heco ... 600-white/
https://www.htpshop.cz/aktivni/klipsch-r-28pf/
https://www.htpshop.cz/aktivni/klipsch-r-26pf/

u pasivního řešení receiver + repro např.:
http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... -DF5-cerne
jinak tady je nepřeberné množství možných kombinací.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 3. 7. 2019 12:44

Hele nevím no, jelikož je to čistě na filmy ...

mě osobně pouze stereo bez subu klipsch R 26-f nepřišlo na filmy nic moc. Se subem už je to jiné kafe.

Možná jsem kacíř, ale podle mě k běžnému tv vysílání a filmům ty jak říkáš chrastítka k notebooku udělají za daleko méně peněz možná lepší službu.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 3. 7. 2019 13:15

Nechtěl jsem se nikoho dotknout, ale vzhledem k budgetu mi přišly nabízené reprosoustavy jako neadekvátní a o subu taky nebyla zmínka.

Naopak např. ty Ascady, byť lehce nad limit, sub nepotřebují určitě, na druhou stranu pouze na filmy a TV je jich škoda, zahrají skvěle i hudbu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petros85 3. 7. 2019 20:59

Dikes za tipy, a je velký rozdíl mezi aktivními a pasivnimi reprobedny nebo jaký jsou výhody těch či oněch? A ještě asi blbá otázka, jak se připojují ty aktivni bedny k tv, když mám v tv jenom jeden optický výstup?
Petros85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 4. 7. 2019 06:42

Aktivne repro nepotrebuju zosilovac. Maju ho zabudovany v sebe. Pasivne repro potrebuju zosilovac (stereo/avr/...). Vyhoda aktivnych je ze to mas vsetko v jednom a nemusis tam davat dalsiu skatulu. Vyhoda pasivnych je v tom ze si tu dalsiu skatulu mozes vybrat a casom kupit lepsiu. Co sa tyka prepojenia, tak ked to ma len jednu optiku von, tak potrebujes aktivnw repro alebo zosilovac s optikou dnu a ked nie, tak sa daju kupit externe D/A prevodniky co ti z optiky spravia analogove stereo a to potom privedies do aktivncyh repro alebo do zosilovaca. Z tych co ti tu davali tak myslim ze vsetky maju optiku dnu, takze v tom by som problem nevidel.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 4. 7. 2019 06:46

AKTIVNE:( nepotrebuju zosilovac, ten je zabudovany v nich)
PASIVNE: ti hrat nebudu,pokial ich zapojes napriamo k TV. Potrebujes externy zosilovac (RECEIVER)

ZAPOJENIE:
Pokial mas len OPTIKA TV vystup, silne doporucujem AKTIVNE REPRO s DO. Kedze dialkove ovl. od TV s nimi na 99% nebude spolupracovat = ze hlasitost bud budes musiet menit tym dialkacom od repro.

1, TV optika vystup DIGITAL=> REPRO optika vstup (DIGITALNY, ak ho obsahuje)
2, TV optika vystup DIGITAL=> D/A prevodnik => REPRO CINCH vstup (ANALOGOVY)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petros85 4. 7. 2019 21:24

Ok, díky za vysvětlení, líbí se mi ty Klipsch R-26PF, zahrají dobře i film aniž bych potřeboval sw? Bydlim v panelaku, jsou dobry i na noční poslech aniž bych rušil sousedy. Porad nevím jestli jsou lepší aktivní nebo pasivní sloupy nebo je tu plus minus jedno?
Petros85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 5. 7. 2019 06:56

Myslím že žiadne all in one riešenie nebude lepšie ako keď každý komponent bude samostatny. Pri pasívnych máš možnosť výmeny zosilňovača alebo repro samostatne v budúcnosti. V cenovej kategórií ktorú pozeráš sa da kúpiť klipsch rp-5000f a k tomu integrovaný zosilňovač s vstavaným dac-om a myslím že to spraví lepšiu službu ako to all in one. Aj papierovo sú na tom lepšie. Ja by som išiel do pasívnych + zosik. Btw..určite by som si ich šiel niekam vypočuť. Klipsch má svojský zvuk, tak aby ti sadol...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petros85 5. 7. 2019 07:27

A když budu koukat na pasivní repro, co třeba tyto repro https://www.htpshop.cz/sloupove/dynavoi ... tion-df-5/ a k tomu třeba tento receiver https://m.alza.cz/onkyo-tx-l20d-cerny-d4535565.htm Bude to k sobě pasovat? Jaké jsou bedny na filmy, zahrají dobře i bez sw?
Petros85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 5. 7. 2019 09:24

Tie repro ti odporucal tombas par prispevkov vyssie ale v ciernom, takze to nebude zla volba ;-) co sa tyka receiveru, tak si nie som uplne isty tym onkyom..chces avr receiver alebo stereo receiver pripadne len stereo zosilovac? Avr ma aj hdmi a vsetky licencie a kodeky za ktore platis ale zvukovo sa to nechyta na stereo receiver ako ti radil tombas a integrovany zosilovac bude zvukovo este o chlp lepsie ake fakt len o chlp..ak hovorime o rovnakej cenivej hladine..takze repro ok a skatulu k nemu podla toho co potrebujes..ci hdmi vstup..ci bt akebo wifi ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petros85 5. 7. 2019 09:31

Určitě chci jenom stereo receiver, stačí mi 2.0 sestava.
Petros85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 5. 7. 2019 09:36

A potrebujes na stereo receivery aj hdmi vstupy? Alebo ti staci digitalny vstup (koax alebo optika)? Potrebujes bluetooth a wifi? Budes si streamovat hudbu na ten receiver?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků