Poraďte prosím stereo repro soustavu k PC do 15 - 20 000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sesitek 9. 8. 2019 15:07

Bohatě stačí stereo, už žádné 5.1

Pokud bohatě, co být ultra praktický a zkusit tohle? Osobně jsem je slyšel a hraje to úžasně. Má to v sobe asi 4 repraky pod kapotou. A je tu 14 denní lhůta na vráceni zdarma. Takze dost času na ozkoušení.

https://www.alza.cz/beoplay-beolit-17-n ... 829926.htm

Výhoda: Hrajou úžasně, přenosné, bluetooth, design.
Nevýhoda: Zvuk jen z jednoho směru, ale jestli je to k notebooku... :)
Nevýhoda: Musí být napajené pres USB, jinak brzo chcipnou.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 15:16

Já za cca 20t zvolil do pracovny Klipsch R-51PM (2.0) + Klipsch R-100SW (subwoofer), připojeno k PC přes USB (takže to funguje jako zvuková karta) a dost spokojenost se zvukem za ty peníze.

Samotné bedničky teda hrají tak od 80-90Hz nahoru (dle výrobce 65Hz), takže sub je dost nutností, a dobře jej sladit.

A kromě toho to fakt dost dobře vypadá na stole :)

https://www.alza.cz/klipsch-r-51pm-d5508086.htm
https://www.alza.cz/klipsch-r-100sw-d5502030.htm
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kibars 9. 8. 2019 18:54

@Sesitek
Touhle cestou jen přes mou mrtvolu :D Bytostně nesnáším bateriové repro, zvláště v rukou teenagerů na ulici.. Navíc domů na stůl podle mě úplně zbytečné (nebudu nikdy odnášet) :)

@Radek.Hulan
Na Klipsch jsem už narazil a souhlasím se vzhledem, vypadají fakt úžasně. Když pominu již zmiňovanou nevhodnost větších repro na stůl, nesplňují bohužel spoustu mých požadavků. Navíc mají výdech dozadu, takže by měly být nějaký ten kus od stěny. To bych je pak měl na boku uprostřed stolu a bez natočení na mě to už je skoro poslechový úhel "za roh".
U TV si je ale dokážu velmi dobře představit.
Dále jsem koukal, že na bližší poslech opravdu nejsou vhodné - mírný konstantní šum (zmiňuje i Alza).
A bohužel díky funkci Dynamic Bass EQ to vypadá na hodně basující repro. Vypnout to jde, ale musí se po každém zapnutí repro (https://community.klipsch.com/index.php ... of-r-51pm/)

-- 9. 8. 2019 20:02 --

Jinak ještě mě napadlo, že bych vlastně mohl slevit z požadavku té kompaktnosti zesilovače - stejně mám nohu monitoru na maximu, takže bych mohl dát zesilovač přímo pod něj, jako to je tady https://www.youtube.com/watch?v=K27hwH1vlI4

To by se tam v klidu vešel i standardní s rozměrem 430mm jak píše @tombas...
kibars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartySE 10. 8. 2019 05:30

Ani Audioengine A2+ ani Quadral Breeze Blue XL jsem neslyšel, takže jen odhad. Obojí jsou velmi malé bedničky, takže basové pásmo bude velmi, velmi symbolické. Audioengine jsou natolik malé (jsou to de facto satelity), že u nich bude zvukových odrazů pomálu, a pokud si časem pořídíte subwoofer, je to zhruba řešení, které bych doporučil. S tím, že umístění na stole opravdu není optimální, vzhledem k výšce poslechu, lepší by byly nějaké stojánky nebo něco podobného. Quadral jsou obecně repra s bum-cink zvukem (tj. omezené středy a zdvižené okraje), a i když tahle konkrétní neznám, nepořizoval bych si je bez vyzkoušení.
MartySE
Junior

Odeslat příspěvekod kibars 20. 9. 2019 10:49

Tak nakonec jsem koupil nejdřív Klipsch R-51PM. Ty hrály dobře, ale na stůl se moc nehodily. A to kvůli defaultnímu přebasování, zbytečným featurám a ovládání přes dálkový ovladač (to jsem tak nějak očekával). Dal jsem je tedy k TV spolu s menším subwooferem Klipsch R-8SW a tam je to ideální. Subwoofer hraje skoro na minimu hlasitosti, tak by skoro ani nebyl třeba.

Na stůl jsem nejdřív chtěl Schiit Modi 3 (DAC) + Schiit Magni 3 (sluchátkový zesilovač) a nějaké ty bedny. Ale pak jsem dostal elektrickou kytaru a tak jsem zvolil sestavu 2x monitor JBL LSR305P MKII a k tomu externí zvukovku se sluchátkovým zesilovačem FOCUSRITE SCARLETT 2I2 3RD GENERATION.

Basy těch JBL jsou úplně akorát a hlavně nijak nerezonují. Vzadu se dají dokonce poštelovat výšky a basy. Nechal jsem ale default. Připojení přes tlustý XLR kabel (vypadá to profesionálně :D). Subwoofer netřeba.
U té zvukovky je výhoda nezávislého nastavení hlasitosti sluchátek a beden a hlavně hrají oboje naráz (žádné vypnutí beden při zapojení sluchátek)! Takže můžu nechat sluchátka pořád zapojená. Úplně ideální :)

S výběrem jsem velmi spokojen, všechno nakonec dopadlo nad moje očekávání. Možná někdo namítne, že má určitě lepší sestavu. Ale tu jsem (naštěstí) neslyšel, takže mi tohle přijde pořád super.

Díky všem za nápady, dost jste mi pomohli. Snad to pomůže i někomu dalšímu..
kibars
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků