Repro do obýváku kolem 7k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kuzelator 16. 8. 2019 12:41

Ahoj, hledám něco do obýváku. Mělo by to být mé první trochu kvalitnější repro a moc se neorientuji.
Líbí se mi mikrosystém Panasonic SC-PMX92EG, nebo aktivní reprosoustava Edifier R2730DB. Co si myslíte, že je hudebně lepší? Popř. máte jiné návrhy?
Určení je hlavně hudba ze Spotify (Chromecast), nebo bluetooth. Hlavně Rock... Repro taky bude připojený k TV, ale to jen okrajově na nějaký sem tam film v lepší kvalitě.
Díky za rady.
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 16. 8. 2019 13:56

Pokud bude hlavním zdrojem TV (chromecast) a vy nemáte receiver nebo samostatný zesilovač, pak aktivní repro dává smysl a je to jediná cesta - zvláště s tak omezeným rozpočtem.
Nicméně Edifier doporučím ignorovat a stejně tak Panasonic. Podívejte se na ADAM AUDIO T5V (cena za kus). Mají bezvadné podání prostoru, vynikající výšky a zahrají i hodně nízké tóny.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuzelator 18. 8. 2019 19:11

Díky za radu. Přiznám se, že v tom nevyznám a trochu mi nejde do hlavy jak k tomuhle všechno připojím. Myslel jsem, že Chromecast dám přes Jack do AUX a TV přes optiku. Tohle má na zadní straně jen jeden vstup pro druhý reprák a jeden na cinch, což nechápu... Můžete mi to prosím vysvětlit?
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuzelator 19. 8. 2019 11:28

Ještě jsem našel na bazaru tuto nabídku:

Repro Jamo S426 HCS 3 (5.0) + Onkyo HT-R558 za 7000,-

Nebo:
Repro Quadral Rubin Mk2 za 5000,- a k tomu bych hledal zesilovač.

Co myslíte?
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 8. 2019 14:48

Možnostmi připojení, kvalitním zvukem a cenově v požadovaném rozsahu s přehledem splní AQ M 24DAC. Tady navíc za vynikající cenu : https://www.mall.cz/regalove-reprosoust ... discussion
Vůbec bych za tu cenu neváhal... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 19. 8. 2019 15:41

kuzelator píše:Ahoj, hledám něco do obýváku. Mělo by to být mé první trochu kvalitnější repro a moc se neorientuji.
Líbí se mi mikrosystém Panasonic SC-PMX92EG, nebo aktivní reprosoustava Edifier R2730DB. Co si myslíte, že je hudebně lepší? Popř. máte jiné návrhy?
Určení je hlavně hudba ze Spotify (Chromecast), nebo bluetooth. Hlavně Rock... Repro taky bude připojený k TV, ale to jen okrajově na nějaký sem tam film v lepší kvalitě.
Díky za rady.


Ten Panasonic SC-PMX92EG nehraje za tu cenu vůbec zle... Věřím tomu, že 95 procentu populace v pohodě vyhoví a tomu zbydku stejně není pomoci (vzhledem k tomu, co píšeš, že bys s tím dělal). Perfektní vychytávka je, že se to signálem z chromecastu umí probudit - zapnout (chromecast audio).
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 8. 2019 17:37

Tapir1 píše:Vůbec bych za tu cenu neváhal...

To já bych váhal klidně, zvláště pokud je řeč o obývacím pokoji.

kuzelator píše:...jak k tomuhle všechno připojím.

Jakou verzi Chromecast máte? Klasický má HDMI a ovládá se přes TV, pokud máte výstup jako jack, pak to bude Chromecast Audio. Předpokládal jsem zapojení Chromecast > HDMI > TV > audio > aktivní repro.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuzelator 20. 8. 2019 11:09

Ano měl jsem na mysli chromecast audio, protože je zbytečný mít po dobu poslechu zapnutou i TV. Navíc nejde o starou TV, takže by bylo zbytečný na ni dávat chromecast.
Ty repro Adam asi zavrhuji, jednak kvůli konektivitě, druhak ceně... už by to bylo přes 8tis...
Ještě jsem dostal doporučení na hifi bazar v Brně, tak tam zkusím zajet, jestli pro mě něco budou mít:-)
kuzelator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 20. 8. 2019 11:21

Co třeba tohle
https://www.htpshop.cz/aktivni/stx-elec ... 00-active/
konektivita kompletní (na aktivní bedničky) a výroba komplet Polsko (ne Čína). Bohužel asi pouze na objednávku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 8. 2019 12:57

U STX je problém, že na pořádnou recenzi člověk nenarazí. Poláci je opěvují, protože je to jejich značka a v okolních zemích se stále jedná o neznámou záležitost.
Co jsem našel, bylo jen pár měření reproduktorů STX a výsledky nic moc. Papírově ale bezvadné...
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 8. 2019 14:06

To je pravda, ale zase nemůžeš za 6500,- očekávat výkon špičkových reprosoustav za řádově jiné peníze. Podle všeho je poměr cena/výkon výborný, ať už jsou papírové vs. reálné hodnoty jakékoliv. V téhle ceně prostě moc velký výběr není, pokud požaduješ DAC s digitálními vstupy a BT připojení.
Pak jedině nějaký malý digitální zesilovač typu Topping MX3 a k tomu třeba starší pasivní bedničky, ale i tak to bude s tou cenou na knap.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 8. 2019 15:44

Neříkám, že je STX špatná volba. Naopak, sám bych je rád slyšel. Ten postesk byl směřovaný na nedostatek informací.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuzelator 21. 8. 2019 06:33

Ty STX se mi celkem líbí. Uvidím ještě co bude v bazaru a pokud nic, asi se budu rozhodovat mezi Panasonicem a STX.
kuzelator
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků