Repro k TV Philips

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LenkaPet 19. 8. 2019 17:53

Dobrý den,
prosím o radu, už jsem z toho fakt zoufalá :( . Koupili jsme tv: https://www.mall.cz/televizory/philips- ... gLNZvD_BwE

a chtěli jsme k ní nějaký soundbar, jenže jsme se netrefili a je problém s propojením- kabely :/ . Chtěla bych obyčejné bedny, nemusí to hrát bůhvíjak, jen prostě lépe, než je to teď. Už ale nevím, jaké bedny nebo co koupit, taky aby to nebylo drahé, protože to máme jen občas na filmy. Stačili by bedny, které budou hrát stejně jako tv, to znamená, aby se dali ovládat ovladačem k tv nebo bedny, které budou mít svůj vlastní ovladač.

Děkuji moc za radu, hezký den
LenkaPet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 19. 8. 2019 18:05

Netrefili jste co?
TV má optický audio výstup a jde použít i zpětný audio kanál přes HDMI ARC.
https://www.czc.cz/soundbary-audio/prod ... 5079=sHDMI
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LenkaPet 19. 8. 2019 19:34

Netrefili :( . Tv chce repro přes hdmi, ale sehnat kabel hdmi - 2rca je nemožný :( . soundbar, který jsme koupili má práve 2rca vstup :( . Má taky optiku jako tv, ale to zase v tv nejde přepnout na ty repro hdmi :/ . No jsem z toho hotová, myslela jsem, že se v tom alespoň okrajově vyznám, ale asi jsem už dlouho nic nového nekupovala :D . Děkuji za odkaz, ale všechno je to už na mě moc drahé :( Leda počkat třeba na vánoce :D :)
LenkaPet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 19. 8. 2019 19:44

Kabel HDMI-RCA neexistuje-proto se nedá sehnat....
Pokud je v repro optický vstup,tak to použít půjde-problém bude v nastavení audio výstupu v TV.
https://www.download.p4c.philips.com/fi ... fu_ces.pdf
strana 42
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 20. 8. 2019 06:41

Nejdem riesit soundbar co ste kupili, ale prepojit to urcite ide.
Npr:1 Optika TV- optika SOUNDBAR . Hlasitost nepojde na 99% ovladat DO od TV..pokial nie su oba vyrobky od jedneho vyrobcu (sprosto povedane).
Npr2: kabel jack (TV) - cinch (soundbar). Hlasitost ovladas DO od TV.
Problem je medzi gaucom a TV. Na TV musis navolit prislusny zvukovy vystup a to iste aj na soudbare.
(jablcka TV - jablcka Soundbar , a nie "hrusticky TV" - "jablcka soundbar"...obrazne pisem)

Rada: Kup si Creative T20 a pichni do sluchatkoveho vystupu TV. Hrat to bude lepsie ako soundbar, ovladat to budes dialkovym od TV a cena 60€ vas nezrujnuje. Repro detekuje signal (samo sa zapne , po cca 15min neccinosti vypne a nebrumi). Najjednoduchsie riesenie. Vela ludi ti povie, ze to nie je najlepie riesenie co sa zvuku tyka (ale to su tí... AUDIOFILIOOOONI :-D ), ale je najpraktickejsie.
Soundbar vratte/predajte.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 20. 8. 2019 09:14

Shodou okolností mám Creative T20 II na stole u PC a na hudbu celkem OK, ale k TV tolik ne. Má výrazný hrb kolem 150Hz a na mluvené slovo na TV to není moc OK. Trošku jsem to pošteloval ekvalizérem. Za tu cenu jsou ale vydařené. Nevím jestli každá TV má ekvalizér... Na filmy jim chybí basy.

Např. Soundbar HW-MS650 je mnohem vyrovnanější a má i hlubší basy (i když nemá externí subwoofer, ale pod 40Hz nakoukne). K TV bych ho doporučil mnohem víc. Navíc se to dá ovládat dálkou od TV... Jde připojit přes HDMI ideálně na HDMI ARC... Ty T20 jsou bez DO. A taky mnoho nových TV nemá už ani ten sluchátkový výstup... Pak leda T30 přes bluetooth...

Takže bych až tak nekategorizoval.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 20. 8. 2019 13:09

rejca:
No neviem...
T20 som mal 2 roky pripojene k TV, cez sluchatkovy vystup. Ovladal som ich DO od TV.
Prave na "mluvenne" slovo boli dobree...Je pravda ze nemaju obrovsky bas, ale basy maju a su dynamicke/rychle. Co je super zapnu/vypnu sa same a nebrumia.

Minule sme testovali pri vinku s bratom repro cez sluchatkovy vystup - hudba, mluvene slove,..
npr: Modecom Eclipse 60 vs Creative T20. Jednoznacne T20 lepsie, komplexnejsie (pre nas oboch)

A Soundbar...ach jaj. Ale OK. Vylepsi to trosicka zvuk oproti vstavanym repro v TV
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 20. 8. 2019 13:43

bylinnycaj: Když myslíš: https://www.avforums.com/review/samsung ... nchor51926. Excellent sound quality with TV and Movies. Hudba taky není úplně marná...

T20 u TV... dialogové pásmo nebylo úplně ono, taky chybí nižší basy pod 60 (70) Hz. Lépe rozumět je řeči postav na vestavěnému repru u QLED Samsung než T20. U T20 mají nepřirozený zabarvení do hloubek... Středy nad 250Hz zahraje T20 slušně.

Prostě pro T20 je nejslabší pásmo kolem 150 - 250 Hz kde je to přebuzené.

U soundbaru razantní zlepšení.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Sxorpio 23. 11. 2019 21:00

Ahoj, chcel by som si dokúpiť soundbar k môjmu Philips 50PUS7303. Zaujali ma celkom 2 možnosti:
Creative Stage 2.1
Creative Sound BlasterX Katana

Bohužiaľ som ani jeden nenašiel v elektroobchode aby som si ich mohol skúsiť vypočť. Najväčšiu výhodu čo vidím je u Stage cena takmer 3x menej a zároveň HDMI(ARC) výstup. Avšak podľa recenzií Katana vychádza veľmi dobre, ale je tam oproti Stage vyššia cena a chýba HDMI a pri optickom kábly si nie som istý ohľadom ovládania hlasitosti DO od TV.

Máte niekto aspoň s jedným z nich skúsenosti a či by kúpa oživila audio pôžitok zo sledovania a počúvania hudby?

Díky moc.
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 11. 2019 21:19

Tyhle malé sounbary jsou primárně určené k motoru PC a blízkému poslechu, protože u velké TV 50" a poslechu ze vzdálenosti cca 3m bude zvuk vycházet pouze z jednoho místa a prakticky přijdeš o stereo efekt.
Běžná délka soundbarů se blíží jednomu metru, aby reproduktory na koncíh zvukové lišty vytvořily alespoň nějaký stereo efekt.
Zvuk televize to nejspíš vylepší, minimálně v oblasti basů, ale zázraky od toho nečekej a hudbu si na tom neužiješ, na to jsou lepší třeba aktivní reprosoustavy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sxorpio 24. 11. 2019 21:08

Dnes som bol pozrieť v electroworlde a bohužiaľ tam ani jeden Creative na porovnanie nemali. Ale čo ma zaujali boli Sony HT-X8500 a LG SK6F, cenovo sú natom ako Katana. Sú však oveľa širšie. Oba sú 2.1 ale Sony nemá externý subwoofer ale vstavaný, no musím uznať, že zvuk to malo super.
Nemáte niekto skúsenosti z jedným z nich ? Alebo poradiť nejaký široký maximálne 90cm a cenovo tak 5-6k ?
Díky
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2019 08:28

Já mám LG SJ5, starší, ale slušně hrající soundbar. K vylepšení zvuku TV to stačí bohatě, s bezdrátovým subwooferem to funguje dobře, žádné výpadky, konektorová výbava slušná (vč. HDMI).

Pokud se ti zvuk toho Sony líbí a neuvažuješ např. o aktivních reprosoustavách (ale to by chtělo větší budget) a vyhovují ti možnosti připojení, tak si myslím, že budeš spokojený. Ještě vyzkoušej přes BT nebo flashku nějakou hudbu, abys pak nebyl zklamaný, klasický kvalitní stereo systém to nenahradí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků