Soundbar či repro? k PC do 8k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slapstick44 24. 8. 2019 23:10

Čau, kucí.

Chcel by som Vás poprosiť o radu, ako čo najlepšie vyriešiť ozvučenie mojej izby.

Aktuálna zostava: GENIUS SW-HF 5.1 4000

Prečo ju mením: zostavu mám od roku 2011 a bol som s ňou spokojný. Žiaľ, postupom času začala bzučať a nepomohla ani oprava. Problém je to v tom, že väčšinu filmov pozerám večer a kvôli susedom mám hlasitosť tak nízko, že počujem viac bzučanie ako zvuk z filmu. Repráky bzučia už aj v stand by režime.

Ako vidíte na obrázku, dispozícia mojej izby je netypická a repráky boli rozložené, ako boli. Inak vyznel zvuk, keď som ho počúval z postele a inak, keď som sedel na stoličke medzi bedňami.

Čo hľadám: Riešenie, v cenovej hladine max. do 8 tisíc, ako získať čo najlepší zvuk.

Využitie: viac filmy a seriály ako hudba - nepeckujem ju, nepotrpím si na nejaké extra basy a považujem sa za klasického poslucháča.

Čo som vybral: soundbar Samsung HW-R550/EN - veľa som si toho počítal tu na fóre a pri soundbaroch som si všimol, že panujú dosť odlišné názory. Na druhá stranu, ak mi ide primárne o filmy a seriály, než o hudbu, zdá sa mi toto ako lepšie riešenie. O to viac, že to má v sebe zabudovanú funkciu, ktorá potláča veľký hluk pri akčných scénach a naopak zdôrazňuje dialógy - koniec neustálemu zvyšovaniu a znižovaniu hlasitosti podľa scén, ako to musím robiť teraz. :-D

Zaujíma ma ale, či tým značne utrpí počúvanie hudby. Tá GENIUS zostava je čistý priemer pre normálnych užívateľov, ale zvykol som si na to, tak by som chcel vedieť, či tu paradoxne nastane zmena k horšiemu?

Rád by som počul Váš názor, či pri tomto rozložení izby a mojich preferenciách je vybraný soundbar dobrým riešením alebo je iné, lepšie riešenie, ktoré by sa mi hodilo viacej? Ďakujem za každý názor. :-)
Přílohy
porovnani02.png
slapstick44
Kolemjdoucí