Sloupové repro + 2.0 receiver/zesilovač (?) cca 15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2019 00:44

No, tak já už mám repro asi týden doma, ale zjistil jsem, že jeden bude nejspíš mít nějakou vadu. Od určité hlasitosti v něm při nejnižších frekvencích začne jakoby dunivě drnčet/vibrovat. Zkoušel jsem předrátovat, posunovat, ale dělá to pořád.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 08:45

Tím předrátováním myslíš jen výměnu kabelů od zesilovače, ale pořád na stejném kanále?
Na zkoušku zkus ještě přehodit levý a pravý kanál, abys vyloučil závadu zesilovače. Pokud bude drnčet pořád stejná bedna, je to jasné, pokud ta druhá, je problém ve výkonové části jednoho kanálu zesilovače.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2019 09:51

Ano, tím myslím i přehození kanálů. Drnčí stále stejná bedna. Nicméně, zatím jsem nedovedl identifikovat konkrétní modelovou situace, kdy to děla, prakticky se jedná o jednu skladbu, kdy tu začně dělat při hlubokém tonu bass kytary nad určitou hlasitost, a potom jeden takový zvukový pseudotest na spotify. Nicméně, když pustím nějaký bass test (20-150HZ), tak se to zase neprojeví, kromě toho u těch dvou skladeb se to projeví jen někdy a vždy za různých hlasitostí. Nevím, jestli tam nemůže být jen někde něco uvolněné, nebo je vadný basový měnič. Nemá asi moc smysl spekulovat, sám s tím stejně nic nenadělám, takže mi nezbývá nejspíš, než odeslat repro k posouzení zpět, jenže co když se závada u prodejce neprojeví? Vzhledem k tomu, že to děla opravdu jen ve velmi specifické situaci.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 10:17

Syntetický frekvenční test s plynulou změnou frekvence by měl problém odhalit, pokud se dosáhne dané hlasitosti, ale opatrně, i tyhle testy mohou reproduktor poškodit.
Jak je ale známo, reproduktor nereprodukuje vždy pouze jednu frekvenci, ale přenáší v jednom okamžiku celé spektrum dané nahrávky. Právě ta určitá kombinace může způsobovat tebou popsaný problém.
Jaké testovací metody mají servisy nevím, ale zkus to nahrát, jestli se ti to podaří, abys mohl aspoň danou závadu prezentovat.
Na druhou stranu, pokud to dělá pouze jeden reproduktor a druhý ne, zcela jistě půjde o závadu daného kusu.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2019 14:33

Dnes to ještě pořádně otestuju, ale nejspíš mi nezbyde, než to opravdu odeslat zpátky....což mě docela štve.

Každopádně díky za zpětnou vazbu.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Adax 22. 11. 2019 14:12

Ahoj,

plánoval som taktiež ísť do 3050 a tak som si ich bol vypočuť. Avšak po nich som ešte počul nové Focal Chora 806 (regálovky) a úprimne, zvukový prednes sa mi páčil viac pri tých Focaloch. Lenže je to momentálne dosť dilema, nakoľko 3050 sa teraz dajú zohnať za necelých 9000 a Focal by som vedel mať za cca 12 800. Tak si nie som istý, či prekročiť svôj pomyselný budget strop a priplatiť, alebo sú tie 3050 fakt taký deal, že sa viac oplatí to? Pohyboval som sa v uplne iných hladinách doteraz - je možné, že za tu cenu viem focalov viem nájsť ešte niečo iné relevantné?
Hrali fakt super, navyše sa mi po designovej stránke aj dosť páčili.

Chcem to spojiť s ONKYO TX 8150.
Adax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 22. 11. 2019 14:46

A co stojany? pokud chceš využít potenciál těch Focal Chora, nemůžeš je položit jen tak na TV stolek. potřebuješ stojany a to je další investice minimálně 2000 Kč až 5000 kč pro originál stojany.
https://www.excelia-hifi.cz/focal-chora ... d/1509.php
Regálovky za cenu sloupů nabídnou čistší detailnější přednes, což většině může vyhovovat. Rozhodně bych si připlatil a koupil to co se ti líbí víc. Aby do budoucna červíček nehlodal.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adax 22. 11. 2019 14:56

Stojany samozrejme beriem do úvahy, dokonca by som ich vedel mať (originál k tomu, dosť solídne) za menej ako 1800. Takže by som išiel do nich.
Adax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 22. 11. 2019 15:31

Pokud máš takovou slevu, tak se to vyplatí.
petison
Mírně pokročilý

Předchozí stránka