Sloupové repro + 2.0 receiver/zesilovač (?) cca 15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2019 01:55

Ahoj,

vybírám sloupové repro (stereo) a 2.0 receiver/zesilovač k TV do pokoje cca 17m². Jedná se o byt v paneláku, takže tam je určité omezení v hlasitosti snad chápete. :-)

• Filmy (60%)
  • Elektronická hudba (40%) - Spotify
  • Zdroj - TV (Samsung RU8002) -> 2.0 receiver/zesilovač (?) -> repro
  • Cena ideálně kolem 15k.
Momentálně mám Edifier S1000DB připojeny přes optiku do TV. Není to špatné, ale něco tomu pořád chybí. Chtěl bych něco co bude mít hutné basy.

V jiném vlákně někdo doporučoval sloupové repro Polk Audio T50, které se dá sehnat na německém Amazonu za 212eur (cca 5,5k).

Líbí se mi i zde doporučovaný 2.0 receiver Pioneer SX-S30DAB, který by se mi vešel do TV stolku. Cokoliv většího bych musel umístit mimo stolek. Tomu bych se chtěl vyhnout.

Mohlo by tak být nebo máte jiný tip?

Děkuji.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 06:28

Polk docela basují. Aby sis nenaklonil sousedy :D
Jinak venku se tento receiver prodává i přímo v sadě s repro Polk k ozvučení TV, myslím tam problém nebude. Sám se k němu chystám pořídit Polk Signature S55E.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 23. 10. 2019 11:50

Já budu asi ten, na koho narážíš s tou sestavou Pioneed + Polk T50. Jsem celkem spokojený, jak zmiňuje martas38, basů je tam poměrně dost a už skrz to byl problém se sousedy, vyřešil jsem to tak, že jsem pořídil pod repro hroty a kamennou desku, ale i tak se musím krotit :)

Nicméně v poslední době začínám sám mít roupy, zda nezkusit zmiňované Polk S55e, případně QA 3050, ale zatím nemám přímé srovnaní, jaký rozdíl by to mohl objektivně být.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2019 13:01

Člověk má vždycky nutkání posunout se zase o kus dál a koupit si něco lepšího. :-) Sám to znám.

Krmíš je tím Pioneer SX-S30DAB? Nebo máš jiný model? Je něco co bys jim vytknul?

Pořád si pokládám otázku jestli bych měl investovat do něčeho lepšího nebo mi tohle bude stačit. Přeci jen bydlet v králikárně nese určitá omezení a asi bych to ani nevyužil na plno.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 14:04

Pioneer zvládne i lepší bedny, určitě bych prozkoumal bazarové nabídky a za danou cenu pohledal něco zvukově kvalitnějšího, potom i tišší poslech přinese lepší uspokojení - čistota, lokalizace, pevnější podání basů, absence dunění apod.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 10. 2019 14:19

No, na Bazosi je Dali Zensor 5. :hm Ale je to už trochu přes rozpočet.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 14:29

Dali jsou OK.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2019 19:35

Dali Jsou Ok, ale je to podobná kategorie jako QA 3050 a Polk S55e. Pokud se chceš posunout výrazně oproti těm Polk T50 musel bys jít do bazaru nebo u nových do kategorie kolem 30 tis
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 21:31

Myslím, že Dali Zensor, stejně jako QA 3050(i) jsou i tak dost velký posun od T50.
I v kategorii kolem 20 tis. se dají mezi novými najít slušně hrající soustavy, samozřejmě bazar nabídne ještě vyšší kategorii, takže tady souhlasím.
Třeba za zajímavou cenu jsou tyto Cantony
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=2980
a určitě by stály alespoň za poslech, ale nevím, jestli je to v tomto bazaru možné.

Navíc koukám, že celkový cenový limit je cca 15 tis. což je značně méně, než by vyšla celá sestava receiveru a těchto beden.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 10. 2019 21:36

tombas: a jaký máš názor na ty Polk S55E? Provozovány by byly s SX-S30 především k ozvučení TV. Řekněme 85% TV, 15% hudba.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 23. 10. 2019 22:27

Na hifibazaru.cz není problém věci odzkoušet. Alespoň v mém případě to tak bylo. A ty bedniska jsem si pak vzal. No, spíš mi je dovezl. :-)
CA 650R, CA 651BD, CA 840C,Naim Nait XS2, Naim Ovator S-400, Swans Diva C3P, Swans DivaR3P, Velodyne Micro Vee, Sony KDL-46WE5, Dune HD Duo, Vu+ UNO 4K SE, AKG K701...
johanx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2019 22:32

Neslyšel jsem je, recenze mají dost dobré a na ozvučení TV naprosto dostatečné s velkou rezervou. Myslím, že ani na hudbu to nebude špatné v téhle cenové kategorii.
Přesto... za cenu kolem 17 tis. je nabídka mnohem širší.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vuLva 24. 10. 2019 00:03

Cantony budou určitě fajn, ale cena už je bohužel hodně mimo můj rozpočet.

Nechám si to zatím projít hlavou a mrknu ještě po bazarech. Zatím se mi celkem zamlouvají ty Dali Zensor 5.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 24. 10. 2019 08:04

vuLva píše:Člověk má vždycky nutkání posunout se zase o kus dál a koupit si něco lepšího. :-) Sám to znám.

Krmíš je tím Pioneer SX-S30DAB? Nebo máš jiný model? Je něco co bys jim vytknul?

Pořád si pokládám otázku jestli bych měl investovat do něčeho lepšího nebo mi tohle bude stačit. Přeci jen bydlet v králikárně nese určitá omezení a asi bych to ani nevyužil na plno.

Ano, mám zmiňovaný Pioneer SX-S30DAB. Popravdě zatím nemám moc sorvnání s jinými sestavami, ale já osobně jsem prostě spokojený s tím co mám. Ale chystám se zajít někam posledchnout právě ty QA 3050 / Polk S55e. Ani ne tak, že bych nutně potřeboval měnit, ale prostě mě zajímá, jak to hraje.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 24. 10. 2019 22:40

Na POP a el.hudbu je nej jakékoliv repro od Dali.Na recieveru zde skoro nezáleží.Dali si hraje to své.Důraz na basy a celkově líbivý zvuk.
MSI GT73,Ipad Pro 256GB,Yamaha RX A 1030,Naim Uniti Atom,Dali Rubicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 25. 10. 2019 09:34

A na čem ty Dali hraješ?
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 25. 10. 2019 20:22

Já? Na Naimu Atomu.( ale dražší Rubicony) Ale testoval jsem skoro celou výrobní řadu na různých zesilovačích a na POP je to TOP volba.Mají zdůrazněné basy i výšky.Takový líbívý zvuk.Hezky se to poslouchá.Já poslouchám 80tky a lepší bedny neseženeš na tuto hudbu.A že jsem poslouchal desítky reproduktorů za život.
MSI GT73,Ipad Pro 256GB,Yamaha RX A 1030,Naim Uniti Atom,Dali Rubicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 6. 11. 2019 12:37

Tak osud nejspíš rozhodnul za mě, podařilo se mi sehnat nové QA3050 za 8800. Tak jsem zvědavý na rozdil oproti T50
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod petison 6. 11. 2019 14:07

Tak to je supr cena. Napiš pak porovnání. QA jsou skvělé bedny. Myslím, že budeš spokojenej a posun tam bude.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marlo79 6. 11. 2019 20:54

Super cena za QA3050. Niekde bol vypredaj ci kde sa ti podarilo zohnat?
Marlo79
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 7. 11. 2019 04:34

Já čekám až mi dorazí Dali Zensor 5, nové s dvou letou zárukou za 7,2k z Německa. Tak snad mě němec nevojebe.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 7. 11. 2019 09:08

Ano, mám je z toho aukra, je to nějaký Black Friday výprodej hifi-guide.cz. Vyskočilo to na mě na facebooku, nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, protože to je vždy ojeb, ale napodruhé jsem to ze zvědavosti kliknul, no říkal jsem si za 8800 to beztak bude jen za jednu bednu, ale po telefonu mi potvrdili, že je to opravdu za pár. Ještě by měli 3 mít, kdyby měl někdo zájem.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2019 09:55

vuLva píše:Já čekám až mi dorazí Dali Zensor 5, nové s dvou letou zárukou za 7,2k z Německa. Tak snad mě němec nevojebe.

Tak to nejspíš bude cena za 1ks a ne pár, často se to stává a obchod na to neupozorňuje, musíš dát dotaz a ověřit to.
Pokud je to za pár, tak je to super cena.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marlo79 7. 11. 2019 10:15

Qa cena je super. Mam monitor audio bronze 2. Polepsil by som si qa3050?
Marlo79
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 7. 11. 2019 10:31

Myslím, že nepolepšil, ale záleží na tobě.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 7. 11. 2019 11:14

Zajímavý že na těch stránkách Hifi-Guide maj ceny vyšší. Třeba QA 3020 u nich stojí 6 790 Kč a na Aukru 3 700 Kč
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 7. 11. 2019 12:05

Je to jejich "Black Friday" akce, mají na to na aukru speciální účet. Po telefonu mi bylo sděleno, že neprovozují maloobchod, fungují pouze jako dodavatel pro ČR, proto tuto akci provozují na aukru.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod petison 7. 11. 2019 14:50

Aha no ceny fakt dost dobrý.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marlo79 15. 11. 2019 15:02

Vcera som skusal qa 3050. Oproti mojim MA bronze 2 mali o dost viac basov. Pre mna az moc. Moze to byt aj koli tomu ze pri teste som sedel od nich cca2m. Izba je 6x3,5. MA mam vzdialene cca 3m. Nie som nejaky audiofil tak nejaku extra recenziu necakajte.
Marlo79
Junior

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2019 00:44

No, tak já už mám repro asi týden doma, ale zjistil jsem, že jeden bude nejspíš mít nějakou vadu. Od určité hlasitosti v něm při nejnižších frekvencích začne jakoby dunivě drnčet/vibrovat. Zkoušel jsem předrátovat, posunovat, ale dělá to pořád.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 08:45

Tím předrátováním myslíš jen výměnu kabelů od zesilovače, ale pořád na stejném kanále?
Na zkoušku zkus ještě přehodit levý a pravý kanál, abys vyloučil závadu zesilovače. Pokud bude drnčet pořád stejná bedna, je to jasné, pokud ta druhá, je problém ve výkonové části jednoho kanálu zesilovače.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2019 09:51

Ano, tím myslím i přehození kanálů. Drnčí stále stejná bedna. Nicméně, zatím jsem nedovedl identifikovat konkrétní modelovou situace, kdy to děla, prakticky se jedná o jednu skladbu, kdy tu začně dělat při hlubokém tonu bass kytary nad určitou hlasitost, a potom jeden takový zvukový pseudotest na spotify. Nicméně, když pustím nějaký bass test (20-150HZ), tak se to zase neprojeví, kromě toho u těch dvou skladeb se to projeví jen někdy a vždy za různých hlasitostí. Nevím, jestli tam nemůže být jen někde něco uvolněné, nebo je vadný basový měnič. Nemá asi moc smysl spekulovat, sám s tím stejně nic nenadělám, takže mi nezbývá nejspíš, než odeslat repro k posouzení zpět, jenže co když se závada u prodejce neprojeví? Vzhledem k tomu, že to děla opravdu jen ve velmi specifické situaci.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 10:17

Syntetický frekvenční test s plynulou změnou frekvence by měl problém odhalit, pokud se dosáhne dané hlasitosti, ale opatrně, i tyhle testy mohou reproduktor poškodit.
Jak je ale známo, reproduktor nereprodukuje vždy pouze jednu frekvenci, ale přenáší v jednom okamžiku celé spektrum dané nahrávky. Právě ta určitá kombinace může způsobovat tebou popsaný problém.
Jaké testovací metody mají servisy nevím, ale zkus to nahrát, jestli se ti to podaří, abys mohl aspoň danou závadu prezentovat.
Na druhou stranu, pokud to dělá pouze jeden reproduktor a druhý ne, zcela jistě půjde o závadu daného kusu.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrajss 21. 11. 2019 14:33

Dnes to ještě pořádně otestuju, ale nejspíš mi nezbyde, než to opravdu odeslat zpátky....což mě docela štve.

Každopádně díky za zpětnou vazbu.
petrajss
Junior

Odeslat příspěvekod Adax 22. 11. 2019 14:12

Ahoj,

plánoval som taktiež ísť do 3050 a tak som si ich bol vypočuť. Avšak po nich som ešte počul nové Focal Chora 806 (regálovky) a úprimne, zvukový prednes sa mi páčil viac pri tých Focaloch. Lenže je to momentálne dosť dilema, nakoľko 3050 sa teraz dajú zohnať za necelých 9000 a Focal by som vedel mať za cca 12 800. Tak si nie som istý, či prekročiť svôj pomyselný budget strop a priplatiť, alebo sú tie 3050 fakt taký deal, že sa viac oplatí to? Pohyboval som sa v uplne iných hladinách doteraz - je možné, že za tu cenu viem focalov viem nájsť ešte niečo iné relevantné?
Hrali fakt super, navyše sa mi po designovej stránke aj dosť páčili.

Chcem to spojiť s ONKYO TX 8150.
Adax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 22. 11. 2019 14:46

A co stojany? pokud chceš využít potenciál těch Focal Chora, nemůžeš je položit jen tak na TV stolek. potřebuješ stojany a to je další investice minimálně 2000 Kč až 5000 kč pro originál stojany.
https://www.excelia-hifi.cz/focal-chora ... d/1509.php
Regálovky za cenu sloupů nabídnou čistší detailnější přednes, což většině může vyhovovat. Rozhodně bych si připlatil a koupil to co se ti líbí víc. Aby do budoucna červíček nehlodal.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adax 22. 11. 2019 14:56

Stojany samozrejme beriem do úvahy, dokonca by som ich vedel mať (originál k tomu, dosť solídne) za menej ako 1800. Takže by som išiel do nich.
Adax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 22. 11. 2019 15:31

Pokud máš takovou slevu, tak se to vyplatí.
petison
Mírně pokročilý