Adekvátní náhrada sloupových repro za regálové

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TommyKal 28. 10. 2019 11:45

Ahoj všem, v první řadě chci poděkovat zdejším diskutujcím při výběru mé první stereo sestavy, kdy jsem po přečtení vybraných témat vybral sestavu, kterou jsem přesně chtěl :-) Nyní bych ale potřeboval poradit s vhodným výběrem regálových repro, které budou náhradou za mé stávající sloupové Focal Chorus 726 se kterými jsem byl doteď velmi spokojený. Ke změně jsem donucen z důvodu rekonstrukce a změny prostoru.

Líbí se mi Focal Aria 906, které jsou na hranici mého rozpočtu (cca 25tis.). Jaké regálovky byste mi doporučili jako vhodnou náhradu za výše zmíněné? S úbytkem basu tak nějak počítám, ale nevylučuju, že bych v budoucnu nějaký sub dokoupil..

A ještě jedna věc. Jelikož mám ročního prcka, líbil by se mi nějaký vhodný stabilní stojan, trojnožka apod, případně umístění na zeď?? Je možné to skloubit dohromady? Bojím se, že repro na klasickém stojanu mi prcek může převrátit.. :-D
TommyKal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2019 12:19

Budeš asi shánět hodně těžko. Takovým repro bych podřídil interiér, případně manželku :)
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 10. 2019 12:51

Ja mam podstavec vo farbe a rozmeroch spodnej strany repro, je to celkom stabilne, ale premyslal som prilepit to obojstrannou paskou jednak stojan k repru a tiez stojan k nabytku. Nakoniec som to nechal tak a prezilo to vsetky navstevy deti, to moje bolo dorazne poucene :-) Druha vec, ze to nie je len o stabilite ale aj o tom, ze zvedave/nesikovne dieta moze ist prstom do samotneho repra a to uz je jedno, ci stlpy alebo regalove. Mriezky/sietky pomozu len ciastocne.
Naposledy upravil _daRK dne 29. 10. 2019 07:22, celkově upraveno 1
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04, AudioQuest NightOwl
Dragonfly Red ► iBasso IT01s, Moondrop Kanas Pro; SGS7 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: Hifiman HE400i, Tennmak Crazy Cello
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 29. 10. 2019 05:06

Focal Aria 906 je skvela regalovka ktora ti urobi radost. Focal k nim robi aj stojany ktore sa prisrubuju o reproduktor a nehrozi len tak pad. Ak si bol spokojny s Chorusmy budes aj s Ariami.
Este skus vypocut taky Monitor Audio silver 100. Tie idu hlbsie co do basu. A inac aj tak nerozumiem aky je rozdiel ak ti tam bude stat regalovka so stojanom namiesto stlpu. To mas to iste takmer.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 29. 10. 2019 08:38

Neviem prečo si nútený dať stĺpy preč, ak tie regály postavíš na stojan. To bude +- to isté na rozmery. Ale čo na tom. Regálovky sú občas dosť podceňované a pritom s regálmi je možné často dosiahnuť skvelé výsledky.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sozi 29. 10. 2019 10:12

Suhlasim s vyssie uvedenymi nazormi...
Co sa tyka deti, je to o tom, ako si ho od zaciatku naucis. Ja som mal 2 chlapcov a od malicka boli vyrazne vychovavany, ze techniky sa nesmiu chytat a nikdy nic neposkodili, ani sa nicoho nedotykali. A to mam AVR aj CD aj vsetko v policke pod TV. Aj dnes, ked uz maju 6 a 4 rok., stale sa vobec nechytia ani len ovladaca od TV.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyKal 29. 10. 2019 15:51

Po rekonstrukci došlo ke zmenšení poslechového prostoru a i změně nábytku a sloupy teď bohužel působí jako pěst na oko..Nejde ani tak o rozměry, ale myslim že vhodným rozmístěním regálu na stojany nebudou vizuálně zabírat tolik místa, alespoň v to doufám :D Nejraději bych neměnil, ale slíbil jsem manželce, že se pokusím o kompromis.. Proto bych rád sehnal regály, kterými bych se alespoň trošku příbližil těm stávajícím.. Díky za vaše tipy, ty Monitory určitě případně také zvážím :)
TommyKal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 30. 10. 2019 09:54

Sú veci, ktoré je manželky treba naučiť hneď od začiatku. Potom je už neskoro...
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý