Soundbar k Sony XE9005 5000-10000kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stetha 14. 11. 2019 10:37

Ahoj,

další ze stovek podobných dotazů, ale rád bych si o něco vylepšíl zvuk z Sony XE9005.
Televize se používá ze 60 % k sledování Netflixu, 20 % sledování seriálů/filmů přehrávaných z notebooku, připojeného k televizi, zbytek klasické televizní vysílání nebo hraní na PS4.
Jako kandidáty mám zatím Sony HT-XF9000 a Yamaha YAS-207, ale bude s těmito soundbary zvuk výrazně lepší?
Trochu problém mám s místem, viz obrazek (omlouvám se, ale v práci jsem nenašel jinou fotku, než screenshot videa :), nevím tedy, jestli bych soundbar mohl dát napravo od středu, jelikož uprostřed mám stojan.
Klasické bedny zavrhuji z důvodu, že byt je celkem malý a nechce se mi po něm tahat kabely, taktéž z důvodu místa (napravo od televize je skříň, nalevo je asi 20cm místa) a taky protože to mám zakázané od přítelkyně, protože máme citlivé sousedy :) Soundbaru by si teoreticky nemusela všimnout :D

Díky,
Petr
Přílohy
IMG-1394.jpg
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 11. 2019 13:52

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 14:19

Ty cantony jsou jeste bez HDMI,ze? Moc toho nepodporují,ten soňák je preci jen o dost dál. Tahle lifestylova technika moralne zastarava hrozne rychle.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 14. 11. 2019 14:50

Běžně na propojení TV a soundbaru stačí optika, mám to u LG taky tak a ničemu to nevadí. Pokud by chtěl připojit nějaký BD přehrávač, tak lze normálně do TV přes HDMI a opět půjde zvuk do soundbaru přes optiku.
Jinak HDMI zdaleka není běžné ani v nových soundbarech, je to spíše záležitost těch dražších, bez ohledu na značku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 15:59

Tak ja to pisu spis s ohledem na ten Stethovo samovyběr sony/yamaha. Hdmi v zakladu,cena vicemene shodna,navic subwoofery,sony dokonce podporu (byt treba usmevnou) dolby atmos, yamaha dts virtual,android aplikace.....zkratka vyvoj nezastavis.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 14. 11. 2019 18:31

Máš pravdu, kodeky, apka... ale co zvuk? Moderní TV zvládne zpracovat všechny zvukové formáty a poslat do soundbaru jen to, co potřebuje. Soundbar je v podstatě pouze stereo reproduktor a veškeré prostorové efekty vytváří virtuálně pomocí odrazů a zpoždění.
Pokud jde o externí subwoofer, tak to nemusí být vždy nejlepší řešení, pokud nemáš dostatek prostoru. Jednak se musí dobře nastavit jeho hlasitost ve vztahu ke zvukové liště a především není úplně jedno, kam ho umístíš. Taky jsem s ním docela dlouho běhal po obýváku, aby byl zvuk spojitý a v místě poslechu tak akorát.
Samozřejmě to nechci dramatizovat, má to spousta lidí, vhodné umístění našli a jsou spokojeni.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stetha 21. 11. 2019 17:35

Moc děkuji za tipy!
Koukám teď ještě na CANTON - DM 75 (http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3064), vyplatí se za něj těch 700 připlatit, jaký je tam vlastně rozdíl?

Díky,
Petr
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2019 18:44

Největší rozdíl je ve velikosti, resp. délce soundbaru a ty větší mají 4 basové reproduktory místo třech u verze 55.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stetha 25. 11. 2019 11:04

Ok, moc děkuji za tip Tombas, soundbar je objednán, snad splní má očekávání :)
Díky,
Petr
Stetha
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2019 12:42

Pokud je to z Hifibazaru, je tam myslím možnost vrácení, ale nákup s poslechem na vlastní uši je nejlepší.
Jinak samozřejmě přeju spokojenost a ať dobře slouží.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků