Ozvuceni terasy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 18. 11. 2019 23:26

Zdravim, chtel bych u domu ozvucit krytou, ale neuzavrenou venkovni terasu. Nechci tam tahat zadne kabely, tudiz mi jde o bluetooth prenos zvuku a bateriove prenosne modely. Koukal jsem se na ruzne testy, ale zabyvaji se temito reproduktory vetsinou z pohledu mladych nebo pouziti samostatnych reproduktoru, ze by nekdo resil ozvuceni terasy jsem nevidel.
Existuji prosim vas nejaka reseni, ktera umozni stereo poslech? Nebo jakym zpusobem to resit, kdyz kabely na zvuk ci napajeni vazne tahat ven nebudu.
Dekuji za radu Marpa
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 11. 2019 10:30

Máš v podstatě 2 možnosti (pro zjednodušení) wireless ozvučení /repro - bluetooth nebo Wifi. Bluetooth je více náchylné na rušení a také na kvalitu zdroje (nepíšeš, z čeho chceš ozvučení provozovat). Existují BT repro, které se dají spárovat do stereo. Mám s tím však poměrně špatné zkušenosti u levnějších řešení, neboť stereo vypadává, je velmi rušeno...atd. V případě BT přenosu mi však požadavek na stereo nedává moc smysl, vzhledem ke kvalitě přenosu (snad mimo LDAC a AptX HD; repro s těmito kodeky je však relativně málo). Dělá to třeba Sony, nebo JBL (connect+), neznačkové třeba DOCKIN D FINE+, Yenkee Suave...atd. Jak to hraje však těžko říct... U Wifi je kvalita přenosu již vyšší a tak stereo párování dává větší smysl. Tady lze využít již stávajících technologií - MusicCast, AirPlay...atd. nebo třeba aktivní repro s připojením na wifi díky nějakému "hubu" (ChromeCast audio...atd). Zajímavý mi však přijde přímo venkovní Sonos Move, který má dobrý zvuk, provoz na baterii, BT i Wifi a právě možnost spárování 2 repro do stereo. Nevýhodou všech zvukově kvalitních značkových TrueStereo repro je vždy poměrně vysoká cena, bohužel. Tak snad jsem aspoň naznačil možnosti... 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý