Regálové repro k lossless poslechu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jacobsson 28. 11. 2019 19:48

Prosím zdejší odborníky o doporučení regálových repro, ať už verze aktivních repro (univerzálnější využití, např. možnost připojení přes bluetooth apod.), či kombinace zesilovače + pasivních beden (vyšší zvuková kvalita, zde uvítám současně doporučení vhodného stereo zesilovače/receiveru, výhodou výstup pro subwoofer). Použití převážně k poslechu skladeb a připojení k PC, převážně lossless nahrávky. Mám i DAC, předpokládám lepší zvukový výsledek?
Žánr převážně Pop, Rock. Velikost repro nerozhoduje.
První nástřel Kef LSX (varianta ve výsledku mnohem levnější) / kef LS50 (vysoký potenciál na základě zesilovače, avšak cenově celkově už někde jinde).

Cena kompletní sestavy ke zvážení dle nabídky.

Prosím o Vaše názory, díky.
Jacobsson
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 11. 2019 14:02

Přestože nepíšeš jaké prostorové možnosti máš k dispozici, tak si dovolím nějaký tip. Jsem zastáncem "klasiky" a tak to bude na stereo receiver a pasivní repro. Osobní zkušenost mám především s Onkyo TX-8270 a považuji ho za vynikající jak po stránce konektivity, tak zvukově. Vhodné repro k němu je především záležitostí osobní preference a očekávání, nicméně tento receiver je v podání zvuku velmi neutrální. Jistě bude mnoho dalších tipů na repro, ale za mne třeba tato : Monitor Audio Silver 100, Q Acoustics 3020i, Klipsch RP-600M, Fyne Audio F500. Nutností je určitě poslech. 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jacobsson 1. 12. 2019 22:57

" Velikost repro nerozhoduje "
Jinak díky za reakci.
Jacobsson
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 2. 12. 2019 08:41

Co třeba kombinace Bluesound Powernode 2i + např. Monitor Audio Silver 100?
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 2. 12. 2019 14:13

Neviem kolko je ten rozpocet tak nejak dokopy ale skus sa pozriet napr aj po Yamahe A-S501 (ma SW pre-out) a k tomu napr Wharfedale Diamond 11.2. Repro celkom chvalene a aj pekne vzhladovo.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/1724-wharfedale-diamond-11-2

Tomu zosiku chyba BT alebo Wi-Fi konektivita, ale na druhej strane je za super cenu na Amazone teraz.

https://www.amazon.de/dp/B00MYDLJ1K/ref=sr_1_1?keywords=a-s501&qid=1575292489&sr=8-1
Wharfedale Diamond 11.4
Yamaha A-S701
Yamaha CD-S700
Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD598
Shanling M2X + iBasso IT01s
Samsung UE55KU6472
viking81
Junior