Pískání v reproduktorech po připojení k TV

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Natascha 14. 12. 2019 23:09

Chtěla jsem připojit nové reproduktory Trust Tytan 2.1 k TV Samsung, nicméně po připojení přes jack levý i pravý reproduktor pískají a jedou "na půl plynu", subwoofer téměř nejde slyšet. Po připojení k notebooku vše funguje, jak má. Kdepak může být problém?
Natascha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 15. 12. 2019 01:59

ta tv má cinch výstup? nebo do čeho to máš zapojené, jestli do výstupu na sluchátka tak je to asi ten problém, ta tv by nejspíš měla mít optický výstup a ten přes převodník použít pro tvé bedny - např.
https://www.hifionline.cz/d-a-prevodnik ... ni-dac-ii/
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 15. 12. 2019 08:56

Pokud to mas pripojene pres sluchatkovy vystup, neni v menu TV nekde i nejake nastaveni hlasitosti na vystupu tech sluchatek..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Natascha 15. 12. 2019 20:31

Lybuna píše:ta tv má cinch výstup? nebo do čeho to máš zapojené, jestli do výstupu na sluchátka tak je to asi ten problém, ta tv by nejspíš měla mít optický výstup a ten přes převodník použít pro tvé bedny - např.
https://www.hifionline.cz/d-a-prevodnik ... ni-dac-ii/


Zapojené jsou skutečně do výstupu pro sluchátka. Nicméně se mi asi úplně nechce k reprákům za 1300 kupovat krabička za 850, takže uvažuju, že je vrátím a koupím jiné. Na co si mám při koupi dávat pozor, aby stačilo připojit přes vstup pro sluchátka? Minulé reproduktory s tím problém neměly (Evolve 2.0, přesný typ už nevím).

-- 15. 12. 2019 21:32 --

Abox píše:Pokud to mas pripojene pres sluchatkovy vystup, neni v menu TV nekde i nejake nastaveni hlasitosti na vystupu tech sluchatek..?


V nastavení jsem zkoušela dělat všechno možné a nic nepomohlo. A zvýšení hlasitosti by mě určiě nezbavilo toho pískání :)
Natascha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 16. 12. 2019 01:25

dá se sehnat i levnější
https://www.priceorcan.cz/iso-7472-prev ... gIie_D_BwE
jinak některé tv mají ten optický výstup řešený formou jacku 3.5mm jak u sluchátek a funguje i jako analogový, jen se v menu výstup musí nastavit na pcm
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 16. 12. 2019 06:21

Zcela zbytecne tu resite nastaveni, nataša pise, ze minule bedynky za stejnych okolnosti hraly ok. Doporucuju vratit a koupit jine.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lybuna 16. 12. 2019 13:04

jo ale taky píše, že na noťasu fungují
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Natascha 16. 12. 2019 22:37

Tak to vypadá, že problém je nakonec v TV :( Zkusila jsem tam prostě připojit sluchátka a výsledek byl obdobný jako u repráků...
Natascha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 17. 12. 2019 13:20

Jak to koresponduje s tim, co pises vyse? "Minule reproduktory s tim problem nemely."
Tedy, ze by se to v te tv pokazilo az s pripojenim tech novych?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Natascha 17. 12. 2019 13:47

Ty repráky, co tam byly předtím jely nějakou dobu přes jack úplně v pohodě. Jenže pak to začalo blbnout a protože ty repráky byly staré a jeté, tak mně ani nenapadlo, že by byl problém v TV. Prostě jsem myslela, že konečně odešly do věčných lovišť. Jestli je někde vykopu, tak asi zjistím, že jsou úplně v pořádku :D
Natascha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 17. 12. 2019 15:06

No jo, ale to musis napsat hned, ne az ted, nikdo neni preci věštec, pak se rady toci zcela zbytecne spatnym smerem.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Natascha 17. 12. 2019 15:13

Když mě to samotnou nenapadlo, tak to asi těžko budu psát, žejo ;) Prostě mi to nepřišlo relevantní, nakonec ale bylo...
Natascha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků