repro TV | Polk s60 vs Dynavoice DF-8 vs Magnat 2002 vs

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tspcz 16. 12. 2019 01:50

Dobrý den,

po dlouhe dobe jsem se rozhodl pro nejakou investici do ozvuceni k televizi jako receiver mam vyhlednuty:

Denon AVR-X2600H jako alternativu YAMAHA RX-V685

ale vubec nevim ohledne reproduktoru - mistost je ca 9x4m s tim, ze prostor k ozvuceni se sedaci soupravou je ca 4x4m od televize

v tuto vhvili netusim jak bych umistnil do tohtoo prostoru cele domaci kino a proto premyslim o 2 reproduktorech, maximalne basovy + stredovy k tomu, ale zakladni idea jsou 2 reproduktory

co jsem si nasel tak se mi jevi dobre v recenzich:

Polk S60e
Q Acoustics 3050i
DYNAVOICE Challenger M 65
Elac Debut F6.2
Dynavoice DF-8
Fyne Audio F303
Magnat Monitor Supreme 2002 (nejlevnejsi) (nebo jiny magnat v cenove relaci kolem 20+/-relaci)

je mozno poradit ? ty DYNAVOICE jsou nejdrazsi, osobne bych spis bral neco kolem 15-25k za 2 reproduktory s tim, ze zbytek bych "nekdy" eventuelne dokoupil

jako dalsi dotaz mam - jelikoz by se jednalo primarne o ty 2 reproduktory - ktere z nich je dostacujici aby se nemusel kupovat subwoofere a stredovy reproduktor, respektive jak to funguje pokud na tom chci sledovat filmy a mam pouze 2 reproduktory ? - chapu to tak, zy tyto reproduktory uz jsou schopny samy osobe utahnout basy a neni tak potreba subwoofer ? a co stredy ? pripadne se to nastavuje kompletne na stereo atd?

dekuji
tspcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 16. 12. 2019 02:33

Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 16. 12. 2019 07:37

Nooo tak v prvom rade by som si ujasnil, ci chces len 2.0 alebo chces neskor spominanych 3.1. Ak by to ostalo pri tych 2.0, tak je zbytocne kupovat receiver a staci ti integrovany zosilovac alebo stereo receiver. Neviem co vsetko mas v plane do toho zapajat ale ak potrebujes aj HDMI, tak Onkyo TX-8270 je v cenovej relacii ako mas tie vytipovane AVR.

https://www.eu.onkyo.com/en/products/tx ... 38381.html

Ak nepotrebujes HDMI, tak nejaky takyto stereo receiver.

https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html

A ak nepotrebujes ani wi-fi ci BT a neviem co vsetko, tak klasicky stereo zosik by ti posluzil viac ako dobre.

https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html

S tymi dvoma Yamahami sa dostanes aj pod 500 EUR (Amazon napr) a tym padom ti ostane viac na repro. Z tych co si vypisal, tak s Q Acoustic, Elac-om a ani tymi DF-8 nespravis krok vedla asi. Bolo by ale dobre si to vypocut niekde na vlastne usi. Hlavne kombinaciu vybrateho AVR/zosilnovaca a repro. Ci ti to zvukovo sadne.
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4 + Yamaha A-S701 + Yamaha CD-S700
Headphones + DAC/Amp: Cambridge Audio DacMagic Plus + Sennheiser HD650
DAP + Headphones: Shanling M2X + iBasso IT01s
TV + BD: Samsung UE55KU6472 + Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 16. 12. 2019 09:48

Dovolím si přidat nějaké tipy k zamyšlení. Především je nutné si rozmyslet, zda-li stereo (2.0. , 2.1) či multi-kanál (5.1 a více). Pro slušné stereo, s využitím na film, je vhodný Pioneer SX-S30DAB. Je to proto, že obsahuje na zvuk v multi kanálu funkci Front stage surround, která umí vytvořit virtuální zvukové pole z filmového multi kanálu (DD, DTS a jejich deriváty) pouze se 2 předními repro. Lze samozřejmě připojit subwoofer, nechybí potřebná konektivita (BT, WiFi, Tidal, Chromecast ...), má auto kalibraci prostoru a navíc stereo v této ceně hraje slušně, lépe než-li AVR. K již zmiňovaným sloupovým repro bych přidal ještě Klipsch, které jsou známé právě svým basem a vysokou účinností díky vysoké citlivosti (95-98dB). Ze starší řady třeba R-26F, R-28F nebo řada RF. Nová řada pak třeba R-620F, R-820F.
Pokud chceš hlavně domácí kino (a občas nějakou tu muziku) a to dokonce bezdrátové (zadní surround) je velmi zajímavý Sonos Beam 5.1 set, který řeší především nepřipravenou kabeláž k surroundům. Přitom také umožňuje streamování hudby včetně Tidal, Spotify...atd). Najdi si detaily a doporučuji poslech ! 8-)
Audio - Marantz PM8003, Pioneer N-50AE, Sony UBP-X800, Panasonic DVD-S52, Klipsch R-28F; Mobile - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron , Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9, Tv - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tspcz 16. 12. 2019 12:42

Dekuji moc za promptni a super odpovedi - z dlouhodobeho hlediska bych to smeroval na minimalne ted 3.1 a v budoucnu treba 5.1. kdyz uz to kupuji - vim, ze pro nektere tahle cena je jen zacatek, ale pro me to je celkem investice

z tohoto hlediska se mi libi nejvic co psal anton12345 a jeste kuknu na ty Klipsch co psal Tapir1 s tim, ze diky i za potvrzeni od vikinga ze s nektrymi neslapnu vedle

pak porad nevim jaky receiver a z tech reproduktoru si uz asi nejaky vyberu - chtel bych to nejenom k TV ale i na poslech muziky (hlavne house, tech-house, lounge, smooth trance, deep techno atd)

ohledne konektivity ano HDMI bych tam chtel

PS: jelikoz audio budu kupovat uprve prvne s tech treba zminovanch shop od Antona je to duveryhodne ?
PS2: zaujali me tyhle Monitor Audio Bronze 5 a Dali Spector 6
tspcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 16. 12. 2019 14:02

Doplnil si to opat o dobre repro, ale na ten zaner co pises, tak skor asi tie Dali. Idealne si precitaj recenzie na www.hifi-voice.com Tam je pekne popisane ako to asi hra a podla toho sa vies zorientovat, ktore repro ano a ktore nie. Tipnem za na ten styl co mas, tak to chce viac basov a tam by mali dobre posluzit tie Klipsch alebo Dali. Takto si pozri aj tie AVR-ka. Yamahy su dost neutralne, takze moc ten zvuk neprikraslia co by sa ti mozno ziadalo, preto by som sa mrkol inam… A rozpocet na zaciatok nemas vobec zly. S 15k na avr + 20-25k na repro (len stlpy) sa da spravit pekna zostava. Je dost mozno, ze ked zvolis dobre repro tak SW ani moc nebude treba a budes potom dokupovat len center a pripadne tie zadne, ale to uvidis casom :)
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 16. 12. 2019 16:49

Dali maju pekny basovy zaklad mbe sa ich charakter paci a k tomu neutralne av Yamaha je dobra volba aj ked tie ich av desingom neoslnia mne sa taky ideal javi marantz je blizsie k hudbe
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod tspcz 16. 12. 2019 17:46

dekuji - pokud by mel nekdo jeste nejaky postreh - myslim, ze na zaklade toho infa tady se da vybrat

ohledne muziky, kterou posloucham i kdyz ano basy jsou pro ten styl dulezite - uz jsem i krapet starsi a to je muzika meho mladi - takze ted je to vsechno spis vic chill/lounge/smooth nez do total duniveho techna - a tak je to i s temi basy - jako trosku dunivosti porad ocenim ale ne ze se tam vse ztrati -> ty basy spis k TV a filmum aby ten efekt byl dobry

pujdu cestou urcite 3.1

ale nemam ted aboslutne jasne v AV receiveru, dle recenzi jsem cekal/myslel, ze tenhle novy bude jasna volba, ale zatim mi tu spis doporucujete Yamahu ? (pripadne ten Marantz)

recenze spickova co jsem se dival (i kdyz na amazonu krapet smisene a hodne issues)
https://www.whathifi.com/reviews/denon-avr-x2600h
tspcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 17. 12. 2019 06:30

aby si to nemal lahke, tak si na zoznam zarad aj Onkyo TX-NR696 napr a celkom hojne v zahranici odporucane Sony STR-DN1080 kde je ale cenovka asi uz kosok vyssie ako mas rozpocet...aj ked na Amazone ho maju za 489 EUR... :)
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 12. 2019 08:07

S tím Onkyem opatrně, pořád ještě doznívá skandál s vadnými HDMI deskami, akce na výměnu desek zdarma i po záruce už ale skončila, přesto se tato závada pořád ještě vyskytuje a oprava je v ceně asi 7-8 tis. Narazit i na prakticky nové kusy někde v bazaru není problém a bez záruky je to velké riziko, stejně jako nákup ze zahraničí.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tspcz 23. 12. 2019 22:49

tak dam update: nakonec jsem se rozhodl pro stereo a vybral jsem si dle toho co doporucil Tapir1 Onkyo TX-L20D (kopie Pioneer SX-S30DAB, ktery je skoro vsude vyprodany uz) kde verim, ze jelikoz nemam kam dat zadni reproduktory bude jak pro filmy tak pro music lepsi varianta nez jit do 5.1 ci vyssiho s tim, ze bych mel jen 2 predni pripadne center a doufal, ze to elektroniky nejak dobre zmixuje (doufam ze jsme udelal spravne s timto rozhodnutim)

koupil jsem to na osobni odber a asi tam si necham doporucit reproduktory - z diskuse tady i PM mam docela hodne favoritu a asi nejvetsi z nich jsou ted:

Wharfedale Diamond 240
Q-acoustics-3050i
Dali Spektor 6

z nich netusim

PS: prvni odstavec upraven aby daval smysl (martas spravne reagoval, ale ma myslenak byla jina :-) ), pointa je, ze verim ze stero bude lepsi nez 5/ci vyssi.x kde bych mel doufat, ze to technologie v teto cenove relaci nejak dobre zmixuje
Naposledy upravil tspcz dne 23. 12. 2019 23:59, celkově upraveno 2
tspcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 12. 2019 22:58

Myslím, že budeš zvukem u filmů překvapenej. Mám SX-S30 s repro Polk S55E a je to paráda. Jen pozor, k tomu receiveru nepřipojíš centr. Má výstup pouze na subwoofer.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý