Soundbar HT-XF9000 - TV + Xbox One X

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vecino 16. 12. 2019 13:23

Zdravím,

mohl by jste mě někdo prosím usměrnit jak se věci mají ohledně propojení HT-XF9000 + TV + Xbox One X ?

Moje dotazy jsou následující:

1) Nyní mám propojenou tv XF9005 se soundbarem XF9000 přes HDMI kabel (ARC). Podle příručky pokud využívám ARC, tak se ochuzuju o některé audioformáty viz níže. Pokud primárně přehrávám filmy z Kodi, tak chápu správně, že ten HDMI ARC pak nehraje žádnou roli a TV do soundbaru pošle co má nebo naopak prostě kabel / rozhraní hdmi arc nepošle například "Dolby® Atmos – Dolby TrueHD" viz. tabulka?

2) Xbox One X připojím HDMI kabelem "jen" do soundbaru (HDMI in) a obraz "jde" zase do TV přes ten ARC?

3) Není lepší varianta připojit ten Xbox přes samostatný HDMI přímo s TV a zvuk řešit optickým kabelem?

Díky
Přílohy
hdmi.PNG
Z příručky XF9000
hdmi.PNG (57.67 ) Zobrazeno 4612 krát
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 16. 12. 2019 13:53

Ak mas len jeden zdroj co potrebujes pripojit do TV, tak ten Xbox do soundbaru a HDMI zo soundbaru do telky. Kodi rozbehas aj na Xbox-e. Ak mas tych zdrojov viac, tak mas kusok problem :). Treba ich nastrkat do TV a z TV si stiahnut zvuk cez ARC. Je tam tych formatov podporovanych viac ako na optike. Pripadne nieco kde potrebujes najviac tych kodekov, tak to do soundbaru a tie ostatne (napr set-top box) do telky a opat odtial cez ARC zvuk do soundbaru…

Este to doplnim:

1. HDMI na TV su primarne vstupy. Jeden z nich je ale ARC a tym padom dokaze poslat po kabli spat nejaky zvuk z TV do AVR/Soundbaru (kodi, alebo TV po antene pripadne zvuk z ineho zdroja, kory je priamo napojeny na TV). Ako vidis, tak je ale limitovany len urcitymi kodekmi a nedokaze poslat spat do AVR/Soundbaru vsetky formaty.

2. Ano ale nie je to len ARC, to je normalny HDMI vystup so zvukom, ktory ale dokaze prijat nejaky zvuk z TV. Ak mas Xbox pripojeny priamo do soundabru, tak vyuziva vsetky kodeky naplno a do TV ide potom viacmenej len obraz (a aj zvuk, ale ten je uz nepodstatny)

3. Nie..nie je. Kedze Soundbar dokazecez optiku prijat opat len obmedzene mnozstvo kodekov, tak je lepsie ked mas Xbox napojeny do soundbaru (cita vsetky kodeky) a zo soundbaru posielas do telky len obraz...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 16. 12. 2019 15:00

@viking81 Moc ti děkuji - pěkně jsi mi to shrnul. :tleskani

Věděl by jsi mi ještě poradit jak si mohu například při přehrávání v Kodi ověřit v jakým kodeku to přehrává zvuk? Ano je to asi vidět v názvu přehrávaného souboru, ale jak například poznám jestli to je Dolby Atmos? Obávám se, že na svůj hudební / zvukovej "hluch" nemohu spoléhat. :lol:
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 12. 2019 16:05

Kodi to přímo píše v jakém to je formátu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 16. 12. 2019 17:41

vecino píše:@viking81 Moc ti děkuji - pěkně jsi mi to shrnul. :tleskani

Věděl by jsi mi ještě poradit jak si mohu například při přehrávání v Kodi ověřit v jakým kodeku to přehrává zvuk? Ano je to asi vidět v názvu přehrávaného souboru, ale jak například poznám jestli to je Dolby Atmos? Obávám se, že na svůj hudební / zvukovej "hluch" nemohu spoléhat. :lol:


Bohužiaľ nevedel..nepoužívam Kodi :-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 17. 12. 2019 11:44

@martas38 - V Kodi je jen třeba HVEC 4K HDR+ více podrobností tam nevidím.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 12. 2019 12:44

Mně to ukazuje i formát zvuku. Např DTS 5.1 Ale možná záleží na verzi Kodi, mám to na Raspberry Pi pod OSMC, verzi z hlavy nevím.
Naposledy upravil martas38 dne 17. 12. 2019 20:15, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 17. 12. 2019 13:06

Aha já mám klasický 18.5. Nemáš z repozitáře nainstalovanej nejakej plugin navíc?
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 12. 2019 22:03

Mám Kodi 18.5 a když zmáčknu během přehrávání na ovladači OK, ukáže se název filmu, ovládací prvky, kolik uběhlo času atd a je tam i v jakém je to rozlišení a jaký je formát zvuku. Nevím jak se sem vkládají obrázky, ale můžu ti poslat fotku na mail, když mně ho pošleš do SZ. Jo a na Kodi mám skin Confluence, to s tím může taky souviset.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 17. 12. 2019 22:22

v Kodi 18.4 stisknu OK a dole v liště je ikona nastavení a v ní je nastavení zvuku, kde je formát vidět. mám tam Estuary...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 18. 12. 2019 07:46

Aha tak to tam mám, ale jen stroze typu "HVEC 3840×2160".
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 12. 2019 12:52

A hned vedle mám uveden i formát zvuku.
Tady je to vidět cca v polovině článku jsou screeny, kde je vidět fotmát přehrávaného zvuku, je to červeně zakroužkované. Tak to mám taky:
https://www.ehome.com.ph/playing-dolby- ... ek-player/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 22. 12. 2019 17:32

OK díky

@viking81: Budu ještě pořizovat Nvidia Shield TV Pro 2019 (z něho pojede Kodi)... ideální tedy asi bude ... Shield připojit přímo do soundbaru do HDMI IN. A Xbox připojím přímo do TV ... nicméně tady asi přijdu o Atmos apod. když to je přes ARC - chápu to správně? Nebo dát před soundbar ještě nějakej HDMI switch?

Díky
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marauder002 14. 11. 2020 11:04

K tomuto tématu bych se rád zeptal jaký formát zvuku zvolit v nastavení Xboxu One X.

V nabídce mám:
Nekomprimované stereo,
Nekomprimované 5.1,
Nekomprimované 7.1,
Výstup bitového toku.

Při volbě výstup bitového toku se mi následně odemknou možnosti:
DTS Digital Surround,
Dolby Digital,
Dolby Atmos for Home theater
DTS:X pro domácí kino (pouze... (nedokončeno)

Sestava má konfiguraci 2.1, ale měla by toho umět víc, tak mě to mate. Xbox mám zapojen přes hdmi do Soundbaru Sony HT-XF9000, ten následně přes Hdmi do TV Sony KD-55XG8596.
Děkuji
Marauder002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 15. 11. 2020 07:18

No a je problém, si na zařízení cokoliv pustit, jednotlivé možnosti postupně přepínat a ponechat tu, která bude tobě a tvým uším nejpříjemnější? Atmos a jiné pokročilé fičuriny jsou u toho soundbaru samozřejmě pouze virtuálně naznačené, dále u spousty titulů nepřekročíš stín formátu, ve kterém jsou nahrané, dokonce se ti volba může podle takového formátu přepínat automaticky. Nicméně i obyč stereo zvuk nějaké online střílečky ti může soundbar v některých případech, při volbě Atmos na xboxu, trochu zatraktivnit. Každopádně to chce zkoušet, u některých her, hudby, filmů bude zlepšení rovno nule, jindy se ti může naopak zdát taková volba skokově vylepšující.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků