2.0 | 5-7 000,- | AQ M24? DAC?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 9. 1. 2020 22:16

DAC bude připojen k notebooku ThinkPad viz první příspěvek a chtěl bych ho tedy použít k AQ M24. A HIDIZS mi doporučujete hned ve Vaší první reakci :-)) , tak proto jsem o něm uvažoval.
Mr.Bulldog
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 1. 2020 00:33

Vidíte, to jsem si nedal dohromady :) Každopádně pokud není problém cena, doporučuji tu D10 - získáte i sluchátkový zesilovač (dobrý, i když nijak úžasný). Jinak s DAC ve formě káblíku chybu neuděláte také a S2 (Sonata II HD) je naprosto dostatečné řešení.
Půjdete-li do Sonaty, stáhněte a aplikujte firmware D, který je určený pro co nejlepší hudební cestu - vedlejším efektem je vypnutí podpory pro telefonní funkce, ale to Vás u PC trápit nebude.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinzmarsu 11. 1. 2020 14:33

Emil Pastelka píše:Kurzweil KS-40A jsou hodně specifické reproduktory s velmi konkrétním zaměřením. Tomu také odpovídá jejich frekvenční odezva. Pokud jste je s AQ M23 srovnával přímo, pak změna musela být velmi zřetelná. Na něco takového si mozek zvykne nejdřív za týden. Chápu, že Vám zvuk musel připadat velmi "jiný". Každopádně podobně by vedle KS-40A působila většina reprobeden. Nicméně (a teď to neberte ve zlém), pokud pracujete v hlučném prostředí, nebo jste ve věkové skupině 50+, pak je vaše zkušenost pochopitelná.

Ano změna byla velmi zřetelná, protože středy na AQ M23 se nedaly poslouchat. Takže zpěv, mluvené slovo či kytara zněla hodně zkresleně. To ostatní jako příliš ostré výšky a horší podání prostoru, už byli naproti těm středům zanedbatelné detaily. Nesouhlasím s tím, že KS-40A má velmi specifický zvuk, protože Audioengine A5+ s kterými jsem je také přímo srovnával jsou svým projevem velmi podobné jen samozřejmě téměř ve všem o něco lepší.
Filo píše:Co ti na AQ tak vadilo, resp. v čem byly KS lepší? (kromě toho, že stojí půlku).
Jediné co bylo na AQ lepší byl vyšší výkon a o něco hlubší basy, jinak viz. výše.....
martinzmarsu
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 11. 1. 2020 17:40

Když jsem vyměnil aktivní monitory za sloupové repro, tak mi cca 14 dnů trvalo, než jsem si na rozdíl zvykl. Monitory byly velmi výrazné ve středovém pásmu a na první poslech jako by zvuku sloupů něco chybělo. První týden jsem měl problém rozumět mluvení ve filmu (angličtina). Psychoakustika je neřád :)
Po cca půl roce jsem monitory opět zapojil na zkoušku a musím přiznat, že jsem prve myslel, že jsou pokažené nebo co. Prostě jsem už jejich projevu odvykl a teď výrazněji slyším rozdíly a jejich omezené pásmo.
Tímto AQ M23 neobhajuji, jen přidávám vlastní zkušenost. Podobně je na tom i dispozice místnosti a umístění beden. S kamarádem jsme měli oba stejné repro a vzhledem k rozdílu rozvržení místností i konstrukčních materiálů zdiva zněly u obou jako naprosto jiné kusy.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinzmarsu 15. 1. 2020 12:36

Emil Pastelka píše:Když jsem vyměnil aktivní monitory za sloupové repro, tak mi cca 14 dnů trvalo, než jsem si na rozdíl zvykl. Monitory byly velmi výrazné ve středovém pásmu a na první poslech jako by zvuku sloupů něco chybělo. První týden jsem měl problém rozumět mluvení ve filmu (angličtina). Psychoakustika je neřád :)
Po cca půl roce jsem monitory opět zapojil na zkoušku a musím přiznat, že jsem prve myslel, že jsou pokažené nebo co. Prostě jsem už jejich projevu odvykl a teď výrazněji slyším rozdíly a jejich omezené pásmo.
Tímto AQ M23 neobhajuji, jen přidávám vlastní zkušenost. Podobně je na tom i dispozice místnosti a umístění beden. S kamarádem jsme měli oba stejné repro a vzhledem k rozdílu rozvržení místností i konstrukčních materiálů zdiva zněly u obou jako naprosto jiné kusy.

Vůbec se nepřu a vlastně souhlasím s tím co píšeš. Měl jsem oboje repro doma delší dobu, ale na AQ jsem si ani přesto nezvykl. Asi je to dáno také tím co převážně poslouchám a že preferuji spíše analytický zvuk. Možná jsou tedy AQ dobré reproduktory, ale jen mě svým projevem nevyhovují:)
martinzmarsu
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 15. 1. 2020 13:33

Když reaguješ na komentář, který je bezprostředně nad tvou reakcí, tak ho necituj!
viewtopic.php?f=1702&t=1044152
tombas
Pokročilý

Předchozí stránka