2.0 | 5-7 000,- | AQ M24? DAC?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 20. 12. 2019 15:30

Ahoj,
vybírám nové repro k ozvučení menší soukromé kanceláře (cca 15m²). Budou připojené k NTB ThinkPad.
Za TOP kandidáta jsem vybral AQ M24 existuje případně nějaká vhodnější alternativa?
https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/acoustique-quality-m24/#
Zdrojem zvuku bude především Spotify, případně Tidal. Žánrově hlavně Indie rock.

Dále by mě zajímala vhodnost DACu, ať už formou integrovaného v repro (M24DAC za 7250,-) nebo externího (nevím, DragonFly Red?). Nebo to v této kategorii neřešit a koupit klasické M24 a spoléhat na integrovanou zvukovku NTB?

Díky moc za pomoc!
Mr.Bulldog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 12. 2019 00:49

V podobné ceně je Adam Audio T5V a jako zdroj zvuku třeba https://www.aliexpress.com/item/32881933145.html
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 21. 12. 2019 15:12

Obecně ty sluchátkové výstupy z NTB a standardních PC nejsou moc kvalitní, přece jen asynchronní USB výstup by mohl dost pomoct, ale taky to není se standardním NTB žádné Hifi.
Záleží na nárocích. Ty aktivní reprosoustavy jsou nejjednodušší řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 22. 12. 2019 00:28

Díky za tip na monitory, ale už mi přijdou na pracovní stůl poměrně velké. Šel bych raději cestou klasičtějších "bedniček", průzvučná tkanina se může hodit (na stole jsou papíry, nůžky apod. :-) ). Sám mám doma monitory (Tapco S5), ale v tomto případě by přehnaná analytičnost byla spíše ke škodě. Bude stačit kvalitní, příjemný zvuk (náhrada za M-Audio AV30).
A díky za tip na DAC, té krabičce z Číny za pár dolarů se dá věřit? Nebude spíš zvuk "deformovat" :-)) ?
Mr.Bulldog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 12. 2019 12:06

Deformovat určitě nebude, za těch pár korun to nadělá spoustu parády :D Sam jsem ho měl a dal jsem ho bráchovi k mobilu kde opravdu výrazně pomohl.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 12. 2019 12:45

Pokud bude hlavním parametrem velikost, pak bych ještě doporučil klasické Klipsch R-51M + zesilovač/DAC SMSL AD18 (ebay cca 3000 Kč). Získáte kombinaci, kterou hned tak něco nepřehraje a která má potenciál k růstu. Pokud by na to někdy přišlo, lze pořídit i SW, např. Klipsch R-8SW. AD18 má pro SW výstup a umí vhodně nastavit dělení.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trnavák 23. 12. 2019 13:12

Som rád, že nie som jediný, kto SMSL AD18 doporučuje. Pri nižšom rozpočte,
je to teraz asi tá najlepšia voľba kvalitou aj konektivitou.
Neviem kam to repro pôjde postaviť, ale ak na stôl, doporučil by som menšie bedničky
Tangent EVO 4 , Tangent EVO 5, Scansonic S4, Scansonic S5.
Všetko malé bedničky, ale budeš prekvapený čo a ako to dokáže zahrať.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 12. 2019 14:50

Klipsch R-51M s rozměry š. 178, v. 338, h. 215 jsou podle mě malé, ale uznávám, to je relativní. Jinak, narazil jsem ještě na chválu Klipsch R-15PM, ale ty (ani jiné aktivní Klipsch) jsem neslyšel. Každopádně to je už výrazně mimo rozpočet naznačený výše :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 29. 12. 2019 07:54

Pokud by byla absolutni priorita mala velikost, pak doprucuju iLoud Micro+ zvukovka/dac Schiit Fulla. Dohromady je to ca 11k ale nic mensiho a lepe znejiciho jsem nenasel.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod martinzmarsu 30. 12. 2019 16:04

Nevím jak AQ M24, ale měl jsem AQ M23 a byla to taková hrůza, že jsem si zpočátku myslel, že jsou vadné, proto vůbec nechápu ty pochvalné recenze, které se dají na netu najít. Souběžně s nimi jsem měl Kurzweil ks-40a, které jsem chtěl původně těma AQ nahradit, ale nakonec jsem prodal AQ a Kurzweil ks-40a si nechal. Takže za mě bych do AQ určitě nešel a raději se poohlédl někde jinde......
martinzmarsu
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 12. 2019 16:58

Kurzweil KS-40A jsou hodně specifické reproduktory s velmi konkrétním zaměřením. Tomu také odpovídá jejich frekvenční odezva. Pokud jste je s AQ M23 srovnával přímo, pak změna musela být velmi zřetelná. Na něco takového si mozek zvykne nejdřív za týden. Chápu, že Vám zvuk musel připadat velmi "jiný". Každopádně podobně by vedle KS-40A působila většina reprobeden. Nicméně (a teď to neberte ve zlém), pokud pracujete v hlučném prostředí, nebo jste ve věkové skupině 50+, pak je vaše zkušenost pochopitelná.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo 5. 1. 2020 17:56

Ahoj, našel jsem tohle fórum, když jsem hledal info o AQ M24. Mám je objednané a shodou okolností mám doma taky Kurzweil KS-40A, což mě mě spolu s příspěvkem Emila vybídlo k reakcím.

Mr.Bulldog píše:Za TOP kandidáta jsem vybral AQ M24 existuje případně nějaká vhodnější alternativa?

Emil Pastelka píše:V podobné ceně je Adam Audio T5V ....

To by bylo fajn, ale cena u Adama je za kus, u AQ za pár ;)

martinzmarsu píše: nakonec jsem prodal AQ a Kurzweil ks-40a si nechal. Takže za mě bych do AQ určitě

Co ti na AQ tak vadilo, resp. v čem byly KS lepší? (kromě toho, že stojí půlku).

Emil Pastelka píše:Kurzweil KS-40A jsou hodně specifické reproduktory s velmi konkrétním zaměřením.

Můžu se zeptat, čím by měly být specifické? Mi přijdou jako normální slušná repra odpovídající ceně, s EQ z nich jde dostat i krásných 60Hz při na minimum staženém superbass poťáku.
Filo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 1. 2020 22:59

Kurzweil KS-40A jsou sice studiové monitory a ne špatné, ale primárně nejsou určeny k obecnému poslechu (byť je tak použít lze). Jsou to tzv. nástrojové monitory určené svým rozsahem (10–10000 Hz) pro připojení k digitálním piánům a klávesám.
Narážka na věk pak byla právě na ty vyšší frekvence, kdy v obecné rovině lze říci, že 50+ už frekvence nad 10000 Hz moc neslyší. Samotného mne to přimělo si uši proměřit a rozdíl je už znatelný, ve svých 39 letech končím u cca 15700 Hz.To, že mé bedny hrají i kolem 20000 Hz mi potvrdila dcera, která přišla z vedlejší místnosti že co za nepříjemný zvuk to dělám :)

Jinak ano, ta cena za T5V mi nějak utekla :)

Generátor tónů, použijte sluchátka.
https://www.szynalski.com/tone-generator/

A z jiného soudku. Narazil jsem na dobrou cenu Polk Audio T15 (2115 Kč/pár)
(eshop vypadá na Heurece důvěryhodně)
https://www.doobchodu.cz/Polk-Audio-T15-2ks-d29191.htm

A k tomu zesilovač, který rovněž v recenzích sbírá chválu - LOXJIE A10 (60 USD)
https://www.aliexpress.com/item/4000141082410.html

Recenze pana Březiny na Polk Audio T50 / T15
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... io-t50-t15

Vznikne kombinace, na kterou se menší aktivní AQ prostě chytnout ani nemohou. A kdybyste měl místo, ve stejném šopu mají bezvadnou cenu na větší sloupy T50 (2×2823 Kč).
Jinak, kdybyste hledal i DAC/sluchátkový zes., pak podobně chválený je i LOXJIE D10 (jsou navrženy s A10 jako duo).
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 9. 1. 2020 10:38

Díky všem za velké množství tipů a diskuzi.

Opravdu mě zaujala kombinace Klipsch R-51M a SMSL AD18, bohužel cenově je to už poměrně nad limit, ale v budoucnu bych to viděl jako ideál domů do obývacího pokoje :-) .
Nakonec jsem i v kombinaci tlaku před Vánoci (dárek do rodiny) koupil AQ a musím uznat, že jako kancelářské bedýnky jsou víc než OK. Zatím jsem je slyšel pouze v provizoriu (nerozehrané, Spotify free - 160 kbps, interní zvukovka), ale i tak mě během pár tónů zaujaly. Svým projevem mi připomínají moje Hifiman HE400i. Možná mírně světlejší projev na můj vkus, ale zatím těžko soudit. Jako zvuková kulisa do kanceláře v pořádku :-)) .

Ještě bych Vás poprosil o pomoc s výběrem DACu.
Na Aliexpress je teď sleva na Hidizs: Sonata S2 za $25.74, S3 za $55.29. Jak už to vidím, ocenil bych mírně tmavší projev, řekněme do 60USD. Který zvolit?

Děkuju!
Mr.Bulldog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 1. 2020 13:11

Ten DAC chcete pro telefon, nebo proč vybíráte mezi uvedenými? Pokud to bude pro stolní využití, pak viz výše, doporučuji LOXJIE D10. Aktuálně nemá konkurenci.

A nebo https://elektro.bazos.cz/inzerat/114258 ... ck-v15.php
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků