Denon avr x2600 a repro Jamo vs Magnat

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Oliver523 23. 1. 2020 00:05

Pokial by som si mal vybrať z tejto štvorice volil by som poradie c) d) b) a) tie Indiana sú v tejto cene najlepšie

-- 23. 1. 2020 01:06 --

Oliver523
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 1. 2020 13:02

pro ohen83 : Vřele doporučuji namísto žádostí o žebříček navrhovaných repro zorganizovat u prodejců poslech. Osobní preference a očekávání zvuku repro každého z nás jsou zcela jistě odlišné... 8-)
Mohl by Oliver523 uvést, na základě čeho usuzuje, že právě "tie Indiana sú v tejto cene najlepšie" ? Já si to třeba nemyslím !
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 1. 2020 15:11

Jak už tu psal někdo na začátku, rozumná cesta by byla začít s předním párem a postupně pořídit ostatní. Rozpočet máte na kvalitní stereo (například Indiana Line Tesi 661). Ty výhodné sety akorát ukazují, jak nadhodnocené jsou ty bedny samostatně. Pokud vám jde jen o film a efekty, pak vás uspokojí prakticky cokoli a je zbytečné za to vydávat vysoké částky. Například MAGNAT Supreme 1002 set 5.1 za cca 680 Eur bude prostě dokonalý - díky subwooferu bude hrát dobře i potichu.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 1. 2020 15:36

Emile a uz si niekedy pocul hrat tie dokonale Magnat Supreme 1002 ? Lebo ja ano a od dokonalosti (aj v domacom kine) to ma velmi velmi daleko... Kupit si takyto set k tomu AVR Denon AVR-X2600, ktory ma ohen83 je znacna degradacia zvukovej kvality. Ale to je na jeho rozhodnuti...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ohen83 23. 1. 2020 15:56

@Tapir1 - to by som rad, ale nemam, alebo aspon neviem o ziadnom predajcovi pobliz, preto zhanam rozum tu na fore.
Samozrejme som si vedomi, ze z rocpoctu 600-700 eur nemozem mat top, ale rad by som mal nieco, co bude dobre. Aj v tejto kategorii su urcite rozne kvalitne bedne. ale v podstate sa mi zda, ze je lepsie sledovat web a najst niekde akciu. napr som nasiel aj toto: https://www.trinasty.sk/tovar/cambridge-audio-aero-6/ z 1377 na 799 eur.
verim, ze mi tu nejakym sposobom dokazu ludia poradit, od toho ocakavam, ze forum je :-)
ako beriem, ze jamo a magnat basic asi su nie su v tej cenovej kategorii jedni z najlepsich.
minimalne som mudrejsi a aspon viem o indiana line, cambridge audio, monitor audio...
ohen83
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 1. 2020 16:17

Rozumím a jsem rád, že ti tato diskuze přinesla minimálně to poznání, že pro DK nejsou jenom Jamo a Magnat. ,-) Ten set CA pro DK, který jsi objevil, je za tu cenu vynikající... V roce 2013 to byl oceněný set What HiFi. Dokoupit sub a je vystaráno. Vážně ! Navíc tyhle sloupky zahrají skvěle i stereo. A ještě malá nápověda - pokud koupíš repro přes web, máš 14 dnů na vyzkoušení a případné vrácení. Bude to stát pouze to poštovné, a za tu cenu se to myslím, vyplatí. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 1. 2020 17:17

Jen se vyjadrim k větě " Navic tyhle sloupky zahraji skvěle i stereo ". Neni tomu tak. Poslechl jsem je v ramci hudebni produkce ihned po levnych regálech Dali Zensor 3. Zvuk okamzite bez detailu,dynamiky, zato hodne nabasovaný, plochý, poddekózní. Na filmy mozna fajn, ale to stereo opravdu jen pokud neni mozne srovnani s necim jinym.
Jinak me u DK zaujala jedna věc. Zatimco u sterea a poslechu hudby se kazdy snazi velmi peclive parovat komponenty s repro podle skutecne synergie tech kterych znacek tak, aby si spolu opravdu sedly, v ramci DK se koupí nejfrekventovanejsi AVR a vyber beden k receiveru proběhne vzdy jak pres kopírák, tedy co je zrovna v nejvetsi akci. Nikoho uz nezajima, ze treba prave ty AERO si mozna dobre porozumí s komponenty Cambridge, na kterych jsou vyvijeny, ale zrovna s Denonem to bude teda fakt nic moc. Jde o charaktery tech jednotlivych komponent, ne o cenu. Pak se prave musi vetsinou vracet.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ohen83 23. 1. 2020 19:06

zacinam sa trosku stracat... viem, ze kazdy ma ine naroky a poziadavky, ale da sa tu na niecom zhodnut?
inak samozrejme som poznal aj ine znacky, ale to jamo a magnum sa mi pozdavali, preto som medzi nimi vahal...
@houbickar co teda odporucis k tomu denonu v lacnejsej kategorii? teda cca 700 eur?
ohen83
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 1. 2020 19:39

No ak si rozmyslal o tych Cambridge Aero za 799 euro, tak zober ten set Dali Spektor, ta cena na Kohut Audio je vyborna, pozri za kolko sa ten set predava napr. v CR a Dali s Denonom je overena kombinacia.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 1. 2020 19:45

Ohýnku,
ja myslim, ze si to predstavujes trošku naivne. Preci pokud oslovis velkou skupinu hifíků na fóru, tak právě k té shodě nemůže z principu nikdy dojit. Muzes dostat tipy a je jen na tobě, co nakonec zvolíš, poslechneš. Urcitě bych procetl vlákna a hned bych zjistil, ze k tem denonům si vsichni vychvalují tu otrepanou klasiku, tedy např. Q Acoustics, Dali, Monitor Audio. Kazdy uvadi, ze zvuk parádní, bez pripominek. S denonem si samozrejme sednou vyborne bedýnky Polk. Pokud je cena vysoká, rozhodne doporucuji u techto znacek bazarovy prodej se stavem nových kousků. To se dá usetrit moc.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 1. 2020 19:46

@houbickar: Je velmi zajímavé, že tvůj názor na tato repro je v přímém rozporu i s renomovanými recenzenty...viz tady - https://www.whathifi.com/cambridge-audio/aero-6/reviews nebo tady laická recenze https://www.hifiroom.cz/reprosoustavy/c ... d249a9ff68 a taky tady od profesionála https://www.hifiporadna.cz/cambridge-audio-aero-6-p3583
Ať si každý udělá úsudek sám.
..
Naposledy upravil Tapir1 dne 23. 1. 2020 20:01, celkově upraveno 1
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 23. 1. 2020 19:52

A Tapíre, schválně, zajimaj mne recenze, nebo vlastni ucho?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ohen83 23. 1. 2020 20:54

@houbickar, samozrejme, ze necakam jednoznacnu odpoved. Ale jednu vec si mi pekne napisal a to, ze s denonom si sadnu q acoustic monitor audio a dali. to som nevedel. o tom polk som vedel, lebo to tusim robi jeden vyrobca, resp jeden s druhym velmi blizko spolupracuju. Ale neviem, ci to bude az tak velky krok vedla, ked sa kupi ina znacka.
@tapir- mam pocit, ze tie cambridge su riadne pod cenou a vyzeraju tiez dobre. Ale otazka je, ako budu spolupracovat s denonom... predpokaldam, ze to bude lepsie ako som doteraz pocul
kazdopadne beriem si kazdu radu a uz sa mi robi urcity obraz...:-)
a dam jeden stupidny dotaz. mysli si niekto, z k tomu mojmu denonu bude jedna z tych volieb uplne vedla? myslim cambridge, indiana, dali, pripadne aj ten monitor... magnat a aj jamo som uz vyradil...
ohen83
Junior

Odeslat příspěvekod brdko68 23. 1. 2020 22:35

Mám Denon avr x2500 + Polk s55e+ Polk s30e, hraje to fajne ,mám to krátko ,spokojnosť ,doporučujem!!!
brdko68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 24. 1. 2020 10:42

Žádný dotaz není stupidní... Jsem přesvědčen, že jakákoliv zmíněná repro sestava tě svým zvukem v režimu DK i multi kanálu ohromí a budeš překvapen. Tady chybu neuděláš s žádnou z nich. Pravdou však je, že každá z nich bude mít ve spojení s Denonem mírně jiný charakter zvuku a to, který z nich ti nejlépe vyhovuje, můžeš zjistit jedině sám a to poslechem.
Mám ještě jeden tip - z vlastní zkušenosti k Denonu mohu doporučit repro Canton. Měl jsem AVR Denon 4-kové řady (hlavně kvůli stereu) a k tomu sadu tvořenou Canton GLE a hrálo to skvěle. Energický, plný zvuk s pevným basem, výborným prostorovým podáním a jasnými výškami. Máš-li ještě trpělivost, zkus pohledat i tuto značku. Myslím, že bazar by plně postačil. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků