Dolby Digital vs DTS:X

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iphone4usa 23. 1. 2020 19:44

Ahoj,
Moc se nevyznam v tech zkratkach Dolby xxx.
Co to znamena kdyz maji reproduktory Dolby Digital vs DTS Digital Surround, DTS Virtual:X?

Predpokladam, ze to DTS:X je vic nez DD. Pro lajka, jaky je v tom rozdil? Je to znatelny na poslech?

Diky za info
iphone4usa
Junior


Odeslat příspěvekod iphone4usa 23. 1. 2020 22:09

Je to super, ale ted v praxi na me uziti.
DD vs DTS:X v pripade: Netflix film+Youtube+Spotify? Bude tam nejaky rozdil?
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 23. 1. 2020 23:45

Zvuk vo formate DTS:X je len na Bluray diskoch, aj to vacsinou UHD.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iphone4usa 24. 1. 2020 09:56

Takze, Netflix nic? Blu-ray nemam a neplanuji.Co jsem koukal na Netflix ( https://help.netflix.com/cs/node/110881 ) tak to vypada, ze maji jen DD Plus.
Dle toho clanku, kdyz bych mel soundbar pouze s optikou, tak ta tento format neprenese a je to jen pres HDMI. Takze mam kvuli tomu Netflixu chtit s HDMI vystupem (jak poznam ze LG SL5Y prehraje DD Plus?).

Diky
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 24. 1. 2020 10:46

Co som teraz pozeral, tak Netlfix by mal ponukat aj "studio quality". Navysovali bitrate zo 640 (DD Plus) na 768 pre Dolby Atmos pre premium userov. Co sa tyka toho soundbaru, tak ma hdmi 1.4, cize ma ARC a vies si dostat zvuk z TV cez HDMI do soundbaru. Zvlada DD aj DTS. Nie Atmos a DST X, ale kedze je to 2.1 system, tak ti je to v podstate jedno. Hrat to bude, ale necakaj neviem aku kvalitu zvuku z toho netflixu ;-).
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iphone4usa 24. 1. 2020 12:13

Viking81 diky za odpoved.
No ja prave resim dilema jestli vzit SL4Y (nema HDMI, ale po optice to lze spolehlive propojit-vyzkouseno u otce) nebo kvuli tomu HDMI (a lepsimu zvuku to je otazka?) koupit SL5Y. Jde mi o to zda to pri mem pouzivani (viz vyse) nejak poznam na zvuku nebo to bude sul nul s tou SL4Y. Jaky je tvuj nazor? (PS: vim ze ty saundbary jsou zaklad ale proste mam rozhodnuto a vybiram jestli 4 nebo 5.)
Dik
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 24. 1. 2020 12:54

Aj po optike vies poslat DD a DTS. Zvladne to komprimovany prenos aj viackanaloveho zvuku a kedze budes cez to pustat komprimovany zvuk z Netflixu, tak to bude jedno a nebudes pocut rozdiel. Ine by bolo, kebyze mas "5.1" soundbar, ktory zozerie aj True HD, alebo DTS HD, mas Blu-ray z ktoreho takyto zvuk ide a vdaka pouzitej optike by ti to degradovalo na obycajny DTS. Potom samozrejme ma HDMI zmysel. V tomto tvojom konkretnom pripade ani nie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iphone4usa 24. 1. 2020 17:43

Ok, takze to HDMI je takovy bonus, kdyz bych chtel v budoucnu koupit dva zadni repraky a pojstet tam 5.1. A kdyz ted koupim tedy jen optiku, tak nehrozi v budoucnu, ze TV prestanou mit opt vystup a me bude chybet HDMI propojeni?

Jeste se te zeptam, kdyz SL4Y ma (2x 50W + 200W) a ten SL5Y (2x 90W + 220W), lze rici ze bude hrat ten vykonejsi lepe i v beznem spektru nebo jen v maximalce to da lepe? Dik
iphone4usa
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 24. 1. 2020 20:40

Netuším ci sa k tomu dajú pridať ďalšie dva repraky. Nepoznám tie soundbary. Čo sa výkonu týka..tak je to jedno. Na kvalitu zvuku to vplyv mať nebude. A aj ten výkon je papierový. Reálne ani jeden nemá toľko W koľko píšu. Ideálne by bolo si ich niekde vypočuť a spraviť si na ne názor podľa vlastnych uší..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 24. 1. 2020 22:43

Nechci ti brát iluze, ale s tím " železem" co plánuješ koupit bych nějaké zvukové kodeky a přenosové rychlosti neřešil. To samé platí o optice/HDMI.
Jak psal viking výše, zkus si to někde poslechnout, když to bude vyhovovat, tak si to kup, ale nějaké multikanálové orgie nečekej.
Je to jenom marketingová masírka od výrobců, kteří na výrobek napíší co všechno to podporuje, jaký to má extrémní výkon, ale realita je jinde...
Koupil jsem si novou TV, kde také básnili o prostorovém zvuku, dvojici subwooferů atd. No realita byla taková, že jsem to vydržel poslouchat asi 30 sekund....
Ale pořád bude ten sounbar lepší, než zvuk z TV.
Možná by bylo lepší trochu přišetřit a koupit nějaké bazarové DK.
brrouk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků