Magnat monitor 1002 set 5.0 vs. Polk audio s50e

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 6. 2. 2020 19:01

Není tam potřeba. Můžu ti poslat fotky s nasazeným, protože máme dvě kočky :D
Jako cenově dostupnější variantu k Denonu mám Pioneera. Vše co požaduješ umí, S55E utáhne naprosto s přehledem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 6. 2. 2020 19:45

To je jaký model? Našel jsem ještě na bazaru za 11000,- Onkyo 8270. Kurňa to je pech :D.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod Filmaister 6. 2. 2020 22:50

V návodu přímo upozorňují na lepší kvalitu zvuku s bi-wire připojením.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2020 06:23

Slibem nezarmoutíš, papír snese všechno a obchodníkovi u kterého kupuješ repro uděláš kšeft nákupem dvojnásobné délky kabeláže.
Naposledy upravil martas38 dne 7. 2. 2020 10:56, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 7. 2. 2020 09:27

K těm polkům bych dodal jednu velmi podstatnou pozitivní vlastnost a to je, že jsou pouze takovým polotovarem.
Hraje to sice v defaultním stavu hezky ale jdou vylepšit na vyšší úroveň.
Mám americké S60ky a vnitřek jsem si trochu dotlumil, rozdělil na bassovou část (dva spodní repraky) a výško-středovou část, kdy je výškáč ještě oddělen svojí komorou od toho "středáku".
Do prostoru okolo basreflexu jsem dal sáčky s pískem aby se trochu utlumily rezonance ozvučnice a ještě někde mezi výškáč a "středák" jsem dal jednu vzpěru.
Přidám však ještě další vzpěru pač cítím při poklepu na ozvučnici v těch místech, že ozvučnice ještě není tak mrtvá jako dole s pískem.
Na všechny tři kovové konstrukce středobasů jsem napatlal plastelínu, která by měla trochu omezit rezonance z ozvučnice ale nevšiml jsem si, že by to mělo nějaký slyšitelný vliv. Asi je to tím, že ty koše repráků jsou celkem bytelné už tak.
Na předek bedny jsem přilepil vlnitý molitan aby omezil difrakci, která vzniká na hranách bedny a na výškáč jsem si z dřívka od nanuku udělal něco jako Damped Apex Dome jak mají výškáče beden Sonus Faber:D.
Doporučuji bednu připojit přes biwiring, osobně používám nějaký čtyř žilový instalační kabel, který má vodiče ve stínění.
Určitě ještě pomůže, když se bedny trochu zakloní...že směřují jakoby trochu do stropu. Já to mám asi o 4-5° natočené nahoru, trochu se tím časově sjednotí výškáč s basáky.
Mám to na kamenných deskách, které jsou ve předu podloženy gumovou podložkou co se dává pod pračky.
Určitě jsem na něco zapomněl, tak či onak tím vším jsem chtěl řící, že člověk si s těma bednama může hezky pohrát pokud chce.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 7. 2. 2020 09:38

Borci, nebo koupit stereo receiver bez HDMI a zvuk TV dát přes optiku? Jen potřebuji aby byl nachstaný na subwoofer.

-- 7. 2. 2020 10:42 --

Pixxel píše:K těm polkům bych dodal jednu velmi podstatnou pozitivní vlastnost a to je, že jsou pouze takovým polotovarem.
Hraje to sice v defaultním stavu hezky ale jdou vylepšit na vyšší úroveň.
Mám americké S60ky a vnitřek jsem si trochu dotlumil, rozdělil na bassovou část (dva spodní repraky) a výško-středovou část, kdy je výškáč ještě oddělen svojí komorou od toho "středáku".
Do prostoru okolo basreflexu jsem dal sáčky s pískem aby se trochu utlumily rezonance ozvučnice a ještě někde mezi výškáč a "středák" jsem dal jednu vzpěru.
Přidám však ještě další vzpěru pač cítím při poklepu na ozvučnici v těch místech, že ozvučnice ještě není tak mrtvá jako dole s pískem.
Na všechny tři kovové konstrukce středobasů jsem napatlal plastelínu, která by měla trochu omezit rezonance z ozvučnice ale nevšiml jsem si, že by to mělo nějaký slyšitelný vliv. Asi je to tím, že ty koše repráků jsou celkem bytelné už tak.
Na předek bedny jsem přilepil vlnitý molitan aby omezil difrakci, která vzniká na hranách bedny a na výškáč jsem si z dřívka od nanuku udělal něco jako Damped Apex Dome jak mají výškáče beden Sonus Faber:D.
Doporučuji bednu připojit přes biwiring, osobně používám nějaký čtyř žilový instalační kabel, který má vodiče ve stínění.
Určitě ještě pomůže, když se bedny trochu zakloní...že směřují jakoby trochu do stropu. Já to mám asi o 4-5° natočené nahoru, trochu se tím časově sjednotí výškáč s basáky.
Mám to na kamenných deskách, které jsou ve předu podloženy gumovou podložkou co se dává pod pračky.
Určitě jsem na něco zapomněl, tak či onak tím vším jsem chtěl řící, že člověk si s těma bednama může hezky pohrát pokud chce.


To už je na mě moc, ale díky :D :D.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod petison 7. 2. 2020 09:46

No taky možnost. Já mám zvuk TV řešený přes satelit a multimediální centrum do stereo zesilovače a spokojenost.Ty můžeš přes optiku do receiveru. Třeba tento receiver by nebyl špatný. Má i sítové funkce apod.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/114497 ... r-n500.php
v černé
https://elektro.bazos.cz/inzerat/115376 ... -radia.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 7. 2. 2020 09:53

Filmaister píše:Borci, nebo koupit stereo receiver bez HDMI a zvuk TV dát přes optiku? Jen potřebuji aby byl nachstaný na subwoofer.

-- 7. 2. 2020 10:42 --

Pixxel píše:K těm polkům bych dodal jednu velmi podstatnou pozitivní vlastnost a to je, že jsou pouze takovým polotovarem.
Hraje to sice v defaultním stavu hezky ale jdou vylepšit na vyšší úroveň.
Mám americké S60ky a vnitřek jsem si trochu dotlumil, rozdělil na bassovou část (dva spodní repraky) a výško-středovou část, kdy je výškáč ještě oddělen svojí komorou od toho "středáku".
Do prostoru okolo basreflexu jsem dal sáčky s pískem aby se trochu utlumily rezonance ozvučnice a ještě někde mezi výškáč a "středák" jsem dal jednu vzpěru.
Přidám však ještě další vzpěru pač cítím při poklepu na ozvučnici v těch místech, že ozvučnice ještě není tak mrtvá jako dole s pískem.
Na všechny tři kovové konstrukce středobasů jsem napatlal plastelínu, která by měla trochu omezit rezonance z ozvučnice ale nevšiml jsem si, že by to mělo nějaký slyšitelný vliv. Asi je to tím, že ty koše repráků jsou celkem bytelné už tak.
Na předek bedny jsem přilepil vlnitý molitan aby omezil difrakci, která vzniká na hranách bedny a na výškáč jsem si z dřívka od nanuku udělal něco jako Damped Apex Dome jak mají výškáče beden Sonus Faber:D.
Doporučuji bednu připojit přes biwiring, osobně používám nějaký čtyř žilový instalační kabel, který má vodiče ve stínění.
Určitě ještě pomůže, když se bedny trochu zakloní...že směřují jakoby trochu do stropu. Já to mám asi o 4-5° natočené nahoru, trochu se tím časově sjednotí výškáč s basáky.
Mám to na kamenných deskách, které jsou ve předu podloženy gumovou podložkou co se dává pod pračky.
Určitě jsem na něco zapomněl, tak či onak tím vším jsem chtěl řící, že člověk si s těma bednama může hezky pohrát pokud chce.


To už je na mě moc, ale díky :D :D.


A aky by bol rozpocet na ten stereo receiver? Nech ti podla toho vieme poradit...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 7. 2. 2020 11:02

Jsem si říkal kolem 10 tis..ale ono to bohužel moc není možné. Asi je to tím, že jsou to fakt receivery spíše na kvalitu zvuku a vše tomu podřizují a neřeší jiné věci. Proto použité dražší komponenty. Jinak si nevysvětlím že, AVR stojí třeba míň a má 100 kanálů pomalu :D. Pořád se mně jeví nejlíp ten Denon DRA800-H.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2020 13:53

On levný AV receiver taky podle té ceny hraje...
Ber to tak, že když chceš AV receiver aby hrál srovnatelně jako stereozesilovač, tak musí stát minimálně trojnásobek ceny toho sterea.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 7. 2. 2020 14:00

Takže ten Denon DRA800-H je jediná volba no :). A pozná to i laik, nebo jen ti co se tím zabývají, že to hraje líp? Jsem fakt zvědavý, po výplatě ho musím vzít :). Je fascinující, že jen krabička na zpracování zvuku stojí např 14 000,- a to jsou kousky i za mnohem větší obnosy :D.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2020 14:33

To je právě jen základ, krabičky o kterých se tady bavíme. Některé ty "krabičky" stojí i víc než třicetinásobek ceny toho Denonu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 7. 2. 2020 15:05

Otázka, zda to jde poznat. Jsou opravdu lidi co to raději ani nechtějí slyšet aby za to nemuseli utrácet :D. Já jediné bedny, co jsem měl bylo repro Genius a jo, sem tam to divně chrčelo :D.
Poznal bych jako laik rozdíl ve zvuku AVR a stereo receiveru ? Jaké je stereo 2.1 na filmy? Já radši kvalitnější toto, než jen abych měl 9 beden.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2020 15:12

Pokud bude AVR a stereoreceiver stát stejně, tak ten rozdíl poznáš. Levný AVR bude hrát do sterea ploše, bez dynamiky, nezáživný zvuk.
Stereo na filmy je celkem ok. Samozřejmě to není jako vícekanálový zvuk. Můj receiver umí Dolby ProLogic II, což je simulace prostorového zvuku do sterea a docela mile mě to překvapilo. Ani subwoofer nemám, s Polk není třeba.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 2. 2020 15:20

Rozdíl poznáš i když to nebude přímé srovnání. Stereo na filmy obecně není žádná katastrofa, protože stereo zvuk, jak se mnozí mylně domnívají, není jen cosi, co hraje uprostřed před posluchačem mezi bednama.
Dobře harající stereo má šířku i hloubku, je tzv. 3D v prostoru před posluchačem a dost hluboko za bednama, takže jako bys stál před pódiem s kapelou s slyšel zvuk přesně z míst, kde jsou muzikanti.
U filmů je to podobné, když jede auto zleva, slyšíš zvuk zleva směrem doprava, dialogy tam, kde stojí postava.
Jediné omezení je v těch efektech přicházejících primárně zezadu nebo shora. Není to o tom, že by chyběly úplně, ale jsou namixovány do stereo zvuku a jsou prostě vlevo, vpravo nebo všude.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků