Magnat monitor 1002 set 5.0 vs. Polk audio s50e

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 12. 2. 2020 08:37

V pohodě. Dej vědět jak to hraje.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 12. 2. 2020 14:01

Filmaister píše:Sorry chlapci, mám ten Denon, dnes to zapojím. Díky za rady.

No tak sláva :tleskani, můžeme si tě odškrtnout a posunout se dál. :D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rhades 12. 2. 2020 18:24

Zdravim, tak repráky mi přišli dnes, receiver včera a byl sem ve třech elektro obchodech v mém okolí a nejvíce mají kabel průměr 1,5... když sem zmínil 4mm tak na mě koukali jak na svatý obrázek, ale ani 2,5 nemají, takže si ho stejně budu muset objednat
Rhades
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 12. 2. 2020 19:14

To je teda divné, že by nikde neměli repro dvojlinku 2,5mm. To je naprosto běžný kabel.
Jinak ho samozřejmě mají i v Obi, Baumaxu, Hornbachu, GESu, GE apod. prodejnách.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rhades 12. 2. 2020 19:33

A ještě teď tu na to tak koukám a promiňte jestli vypadám blbější než syn vesnického idiota a televizní rosničky, ale ty kabely nemají žádné konektory? nebo nemusí mít? to jenom prostrčím tou dírou a dotáhnu a je to? Nejbližší obi, baumax atd. mám 30km.
Rhades
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 2. 2020 20:04

Buď prostrčíš dírkou, nebo se prodávají banánky či vidličky. Jinak metráž repro kabelů bývá i v různých Datartech, Elektro Spáčil a podobných obchodech.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 12. 2. 2020 21:06

Přesně to by měli mít všude. Stačí 2x2,5 mm. Pokud nebudeš často odpojovat, tak bez banánků.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filmaister 13. 2. 2020 07:29

Ahoj borci, tak mám zapojeno od včera, děkuji. Chtěl jsem bi-wiring a v euforii jsem ***** (blbě odměřil) jeden kabel a už mi nevyšlo :D. Jinak super, funguje i ARC i když jsem si na to musel dojít sám a znovu přenastavit Denona. Bylo večer, bedny jsem dal max. na 50 db. 20 sekund. Díky za rady.

Poslední dotaz prosím: Když potřebuju repro"zahrát", mám pouštět různé žánry pár desítek hodin? Údajně se rozehrají i běžným poslechem. Spíš mě zajímá, zda jim může ublížit větší hlasitost na začátku? Samozřejmě únosná pro moje uši a místnost, ne na plno. Děkuji.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 2. 2020 07:55

https://www.youtube.com/watch?v=xUxQ3O7h69M
nastav smyčku, přiměřenou poslechovou hlasitost a běž do práce.
Když to takhle budeš dělat týden, máš rozehráno, ale jinak stačí i normální basovější hudba na běžnou poslechovou hlasitost, nebo trochu vyšší, ale moc to nepřeháněj.
Výškáče se "zajíždět" nepotřebují a ty trpí hlasitou hudbou nejvíce. U basáků a středů jde hlavně o mechanické uvolnění závěsů a aby si to celé spolu sedlo.
50-100 hodin by mělo stačit.
Receiver je samozřejmě potřeba zajet úplně stejně, ale tomu stačí, když je prostě jen zapnutý v provozním režimu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palpat 13. 2. 2020 08:30

tombas píše:https://www.youtube.com/watch?v=xUxQ3O7h69M
Výškáče se "zajíždět" nepotřebují a ty trpí hlasitou hudbou nejvíce.


Pokud se nehraje na hlasitost vyšší, než je přípustné zatížení beden, výškáče ani jiné reproduktory netrpí, ale jen dělají to, k čemu byly vyrobeny a k čemu jsou určeny.

Se zbytkem souhlas.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 2. 2020 08:35

Já jsem to zahořoval za normálního provozu. Z počátku mě přišlo, že byly u s55e dominantní a velice ostré výšky a málo basů (ale to může být i zvykem na předchozí repro). Pak jako by výšky ustoupily a bylo to naopak přebasované. Tak po třech týdnech normálního používání pět hodin denně si to sedlo a teď je zvuk super.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 13. 2. 2020 08:42

Jasné, takže Denon má 100W/ ch. při 8 ohm, bedny mají mít 20-150W příkon, takže bych je ani neměl na max. nikdy dát. Je zarážející, že pokud je to tak důležité, že nikde ani v návodu není zmínka. Dobře takže když dám max. 60 db bo tak, tak bych bednám snad blížit neměl. Bohužel chlapci nemohu nechat takto celý den hrát :).

Conclusion: Bedny i receiver tedy po včerejších 3 hodinách cca neukázaly co umí, ano? Tak se těším :). Jinak receiver je takový robustní a je radost s těma čudlíkama frčet :). Jen mě trochu se*e, že Tidal přes Heos zvládá jen Hi-fi (CD kvalitu) a masters tam nejedou :/. Že to asi neumí rozbalit ten soubor do 96/24 a výš.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 2. 2020 08:51

Ono to tak důležité není, protože se zahoří běžným provozem sami. Ale bude to trvat déle, než když to necháš hrát nepřetržitě. Co vím, tak se to dělalo i tak, že se u jedné bedny prohodila fáze, bedny se postavili repro k sobě, hodila se přes to deka a prý to pak ani není skoro slyšet. Ale vlastní zkušenost s tímto postupem nemám.
Mimochodem ty na takových repro slyšíš rozdíl mezi CD kvalitou a Master? To je podle mě jen pro pocit při poslechu na takových repro. Na dobrých in-earech bych to poznal. Ale tady tohle je takový entry level do světa sloupů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filmaister 13. 2. 2020 09:04

Aha, OK, tak je budu normálně používat :). Lidi si je velmi chválili a i v rezenzích dopadly dobře. Jsem nevěděl, že bedny za 15 tis. jsou málo :D. Doma si klepou na čelo :D. U toho videa se zahořením jsou brutální komenty :D. (Used this to burn in my car speakers but ended up running over a whole bunch of people.)

Tak alespoň ta CD kvalita, zatím hráli excelentně čistě. Close my eyes forever (Ozzy a Lita Ford) atd. Slipknot jsem ještě neoroštoval. Nevím, zda ty nejdražší bedny nejsou spíš na klasickou hudbu, mám jiný žánr :D.
Filmaister
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 13. 2. 2020 09:08

Já neříkám, že jsou špatné. Sám jsem z nich víc než nadšený. Ale tyhle věci jsou prostě drahé. Ber to tak, že v řeči aut jsme si pořídili Fabii.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků