"Téměř" Hi-Fi repro k PC

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 5. 2. 2020 10:36

Měl jsem u počítače a jako svoje hlavní „poslouchadlo“ hudby Genius 1800, bo jak se jmenujou, ty se přesunuli do obýváku k projektoru a chtěl bych tedy něco zpět na stůl k počítači.

Požadavek je něco s dobrým přednesem a hlavně aby to „nehuhlalo“ u kytarovek. Po procházení webu jsem skončil u pár adeptů:

- studiové odposlechy Presonus Eris 5 – podle všeho mají dobrý čistý zvuk i OK basy, ale jsou jen na poslech u stolu (near range, nebo jak se to jmenuje, ale asi to nebude problém, ne? Nemám s tímhle zkušenost.) – https://kytary.cz/…e5/HN141825/
- univerzály Edifier R2000DB – dražší než Presonus a zvuk možná krapet méně detailní, podle hrubého poslechu testů z youtube, umí i bluetooth – https://www.mironet.cz/…0w+dp365714/
- univerzály Edifier R2730DB – festovní basy i výkon, údajně místy možná až moc překrývají zbytek zvuku, jinak ale solidní plnotučnější zvuk, taky umí bluetooth, cena na úrovni Presonusu – https://www.mironet.cz/…6w+dp365713/
Nejvíc mně to táhne k těm studiovkám Presonus, recenze mají dobré, ale moc nevím, co si mám myslet o tom „near range“. Jestli to třeba hraje nějak nahovno, když to člověk poslouchá z druhého rohu místnosti nebo odněkud z větší vzdálenosti. U toho preonusu se taky trochu bojím, aby ten zvuk nebyl až příliš sterilní (což se mně podle poslechu youtube testů nezdálo...)

Máte někdo z výše jmenovanýma nějaké zkušenosti? Nebo nějaká jiná alternativní doporučení v cenovém rozmezí 5-7 tis. Kč?
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.c 5. 2. 2020 11:14

ahoj, taky pokoukávám po nějakých repro k PC, kde jsem omezený hlavně velikostí (především hloubkou).
Zatím mám vybrané tyto: https://www.thomann.de/cz/ik_multimedia ... onitor.htm

mrkni a uvidíš, ikdyž v tvém případě (neřešíš moc velikost) by se daly za tu cenu vybrat kvalitnější.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 5. 2. 2020 14:38

Tak sem s tipama na ± lepší 2.0 aktivní repro za podobnou cenu. V téhle sféře/segmentu nemám úplně přehled.
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 5. 2. 2020 17:07

Iloudy mám k PC já, jsem s nima spokojenej. Pokud budete mít dotazy, klidně pište.
Hlavním neduhem je zapínání a ovládání hlasitosti vzadu. Hlasitost řeším ovladačem na externí zvukovce/sw, zapínání dálkově ovládanou zásuvkou.
Hrajou pěkně, do menší místnosti stačí. Basujou slušně, ve chvíli kdy nestačí začne DSP ořezávat basy, ale na rock/metal v pohodě. Tuctucárny to občas (basově) nedává, když je dám nahlas.
Používám na filmy a muziku (rock/metal). Místnost mám na ně velkou, ca 30m2, tam už stačí spíš na podkres a střední hlasitost, rozhodně jí nevyplní.
U mě byl hlavním důvodem výběru naprosto omezený prostor. Kdybych nebyl tolik omezen, asi bych volil levnější edifiery nebo Eris 5 a nejlépe JBL 305, to už je ale opravdu moc velké.
Testy na youtube znáte, předpokládám ( https://www.youtube.com/user/skubny )
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 10. 2. 2020 00:17

Ještě mně došlo, že repro budu mít nejspíš(pokud nepřesunu stůl :D) relativně blízko u stěny. Takže asi bude lepší, pokud bude basreflex na přední straně. V tomto ohledu to asi padá na ten Presonus. Nebo jsou ještě nějaké další alternativy?
BTW. co Edifiery 2730? Údajně mají výrazný, až trochu neurvalý bas, což je trochu sráží, protože jinak prej mají potenciál.
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 10. 2. 2020 01:35

sx02 píše:Iloudy mám k PC já, jsem s nima spokojenej. Pokud budete mít dotazy, klidně pište.
Hlavním neduhem je zapínání a ovládání hlasitosti vzadu. Hlasitost řeším ovladačem na externí zvukovce/sw, zapínání dálkově ovládanou zásuvkou.
Hrajou pěkně, do menší místnosti stačí. Basujou slušně, ve chvíli kdy nestačí začne DSP ořezávat basy, ale na rock/metal v pohodě. Tuctucárny to občas (basově) nedává, když je dám nahlas.
Používám na filmy a muziku (rock/metal). Místnost mám na ně velkou, ca 30m2, tam už stačí spíš na podkres a střední hlasitost, rozhodně jí nevyplní.
U mě byl hlavním důvodem výběru naprosto omezený prostor. Kdybych nebyl tolik omezen, asi bych volil levnější edifiery nebo Eris 5 a nejlépe JBL 305, to už je ale opravdu moc velké.
Testy na youtube znáte, předpokládám ( https://www.youtube.com/user/skubny )


Resp., vyplatí se ještě JBL 305, pokud je o litr dražší, než Eris 5?
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 10. 2. 2020 09:15

Ještě mně napadla kacířská myšlenka, že bych pořídil Polk S15E a k tomu nějaký zesák, ideálně zesák s bluetooth. Když nad dovybavením pracovního stolu repro přemítám, tak docházím k tomu, že bych bletooth konektivitu u repráků asi docela ocenil. Což trochu odvrací mou pozornost od studiovaek Eris nebo JBL 305 ...ale při nejhorším bych mohl časem dokoupit nějaký bluetooth modul. Zase na druhou stranu bych radši měl nějaké kompaktní řešení a ne mít okolo stolu milión krabiček. Z tohohle důvodu si říkám, jestli není leší jít cestou nějakého Edifieru, nebo třeba regálovek doplněných o BT zesák.
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trnavák 10. 2. 2020 11:32

K PC ideálny lacný a dobrý zosilňovač je SMSL AD 18 (vstupy: optika, coaxial, BT a USB), doporučujem použiť USB vstup.
Regálovky by som kúpil z bazáru, niečo s predným basreflexom, alebo uzavreté, aby mohli byť na stole blízko steny.
trnavák
Junior


Odeslat příspěvekod trnavák 10. 2. 2020 15:10

Alebo tiež Tangent EVO E4i (170 eur)
https://www.akustik-projekt.at/en/acces ... eris?c=290
prípadne o kúsok väčšie Tangent Evo E5A (200 Eur)
https://www.realshop.sk/product/repro-t ... 5a-whitehg
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod sx02 10. 2. 2020 19:33

Rel8iveR: Imho JBL se nevyplatí. Moc jsem nestudoval aktuální ceny, sorry. Ad repro typu Polk - mysli na to že budeš mít ty reproduktory téměř u obličeje. Studiové monitory jsou na to imho stavěné, klasické repro počítají s nějakou vzdáleností posluchače od membrány.

Ad zesilovač/DAC - nejdřív jsem jel se Sound Blasterem E5 - výhodou je integrovaná baterie, bluetooth, mikrofony a další ptákoviny, použival jsem to jako zesík i k sluchátkům v křesle. Nevýhodou byl naprosto zmršenej FW, takže jednoho dne zdechl. Teď jedu přes Schiit fulla2 a jsem naprosto spokojený. Pokud budeš hledat k čemu to zapojit, věnuj tomu patřičnou pozornost. Jakkoliv SMSL vypadá pěkně a nadupaně, znamená to samotné zapínání a extra zdroj. Fulla se dá napájet i z mobilu, pokud chceš muziku poslouchat i v křesle na sluchátka, nemá ale nic navíc - jen DAC a zesík a cenově to máš i s reprákama x2
A ano, posun integrovaná zvukovka < SB E5 < Fulla 2 byl slyšitelný i pro mě a to mi slušně píská v uchu ;-)
Jinak BT mají ty iLoudy (taky je to při startu slyšet) ale nikdy jsem je nepoužil. Ještě jsem nenašel kodek který by přes bt zněl dobře.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod trnavák 11. 2. 2020 21:51

Dobrá kombinácia je SMSL AD18 s Klipsch RP 150M, ale to už je spolu cca 500 Eur.
https://www.youtube.com/watch?v=OvuXeWWy9ac
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 3. 3. 2020 22:41

Nakonec jsem teda pořídil JBL.
Leč po zapojení ke kompu je slyšet z repráků různé pazvuky. Když je počítač vypnutý, jde z repro jen šum, klasika. Ale jakmile zapnu počítač, line se z beden zvuk skoro jako takový tichý modem z dob vytáčeného připojení k internetu. Dokonce slyším zvuk při pohybu myší.
Z toho soudím, že je to způsobené integrovanou zvukovkou a jejím rušením komponentama v počítači.

Soudím, že si pomůžu pořízením externí USB zvukovky, je to tak? Případně, jak je to se zvukovýma kartama do PCI slotů, taky trpí rušením od okolních komponentů, nebo ty už jsou taky v pohodě?
Případně č.2, jako zvukovku by jste doporučili?
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 3. 2020 23:31

Integrovaná zvukovka bývá největší humus. PCI na tom bude líp. A externí DAC ještě líp. Mám plonkovní ESI Juli@, což už je starší muzikantská zvukovka s velice kvalitním zvukem (pro tvoje použití trochu kanon na vrabce, ale k maximální spokojenosti jsem to využíval stejně jako zamýšlíš), ale netuším jak je na tom podpora ze strany novějších windows, ale na stránkách se dají stáhnout drivery i pro win 10. Pod linuxem jsem to provozoval ještě před rokem k maximální spokojenosti. Má výstup na cinche, optiku a přes speciální konektor digi coax. Pokud bys byl z Brna či okolí, dalo by se to vyzkoušet, když tak SZ.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rel8iveR 4. 3. 2020 06:58

Tak jsem ještě zkusil přepnout citlivost vstupu z -10 na +4 a pomohlo to. 90 % ruchů je pryč, byť sem tam ještě něco zaznamenat lze, když se člověk snaží.
Rel8iveR
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků