Jaké regálové repro k zesilovači Denon Avr x1000 do 10000Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viking81 5. 3. 2020 14:03

Tak určite..je to vyššia trieda. Aj cenový rozdiel je nezanedbateľný a porovnavas ešte trojpasmo s dvojpasmom ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Replayman 9. 4. 2020 17:04

Tak momentálně ještě přemýšlím, že bych pořídil centrální repro Wharfedale Diamond 11CS.
Má to smysl? Bude to znát? Nebo je lepší nechat sestavu 2.1
Dost koukám na filmy+hry a občas nějaká hudba.
Replayman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 9. 4. 2020 17:19

Na filmy aj áno. Repro by malo byť potom z rovnakej série. Ale ak máš ešte to staré tepro niekde, tak ho tam na skúšku pripoj ako center a uvidíš. Keď ta to osloví a uvidíš prínos, tak dokup ten center od Wharfedale..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Replayman 15. 4. 2020 15:27

A ještě dotaz....když budu mít 3.1 mohu nějak na zesilovači Denon AVR X1000 nastavit, aby hrály všechny repro (třeba při filmech a koukání na televizi) a pak to na muziku přepnout na STEREO, aby hrál jen pravý a levý přední reproduktor se subwooferem a nehrál jen ten středový?
Replayman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 15. 4. 2020 16:20

Pri sledovani filmu budes mit napr. zvukovy format Dolby Digital.
Receiver to automaticky rozhodi, ze centr bude hrat predni scenu, mluvene slovo.
Bocni repro budou hrat vse co se deje kolem - hudba, foukani vetru, dest atd.
Takze ti budou hrat vsechny, jen si kazdy vezme na praci to, co ma hrat.
Na muziku (ale i na filmy) muzes pouzit klasicke stereo nebo pokud to tvuj receiver umi, tak muzes pouzit multi stereo, to znamena, ze ti budou hrat vsechny 3 reproduktory.
Urcite ten centr porid, uvidis, ze to ocenis :-)
longie
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 16. 4. 2020 12:42

Ono to funguje totiz tak, ze kazdy vstup AVR ma nastavene svoje parametre prehravania. Takze ked budes pozerat film cez TV, set-top box, BDP... AVR pojde v rezime DTS, Dolby... "filmovom". Vtedy ti pojdu vsetky 3.1 reproduktory. Ked ho ale prepnes na hudobny vstup - CD, tuner, Spotify... automaticky sa prepne do stereo modu a center bude odpojeny. Da sa to aj znasilnit a stereo signal hrat do vsetkych 3 repro, ked to tak nastavis, ale to nechces.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Replayman 20. 4. 2020 12:11

Super, moc děkuju za tipy. Objednal jsem centr Wharfedale 11CS, tak snad budu spokojenej.
Ještě si hraju s myšlenkou udělat rovnou 5.1....ale surroundové repro by muselo být na zdi a nejlépe kompaktních rozměrů - kvalitativně něco jako Wharfedale 11.

Docela se mě zaujaly repra Wharfedale Diamond 10 DFS, ale nevím jak je to s jejich kvalitou. Jaké repro by jste mi doporučili jako surround k přední sestavě od Wharfedale (11.2+11CS)?
Zesilovač je Denon AVR-X1000.

A ještě k zesilovači...stačí k takovémuto domácímu kinu nebo by to chtělo něco lepšího, případně co?
Rád bych zachoval připojení přes HDMI, Airplay2, Wifi atd :-)

Díky
Replayman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 20. 4. 2020 17:56

Ahoj, hele ty surroundy
https://rpaudio.cz/product/dfs/
co sis vybral, tak z vlastni zkusenosti mohu doporucit.
Sam je mam doma (kino 7.0) a maximalni spokojenost, takze bych k tve sestave neresil nic jineho.
A co se tyce tveho AVR.
Jde o to, jak ses spokojeny se zvukem.
Neznam tvuj receiver, takze nemuzu rict.
Jestli se ti zvuk libi, tak nic neres, jestli mas pocit, ze by tve repro chtelo vic nakrmit ci ti neco schazi, tak je moznost vymenit.
Jde taky o to, kolik bys pripadne do noveho AVR chtel dat.
longie
Junior

Odeslat příspěvekod Replayman 20. 4. 2020 21:48

Super díky za info. Jakej máš zbytek sestavy domácího kina?

-- 20. 4. 2020 21:50 --

S receiverem jsem zatím spokojenej, ale časem bych chtěl něco s podporou Dolby Atmos a podobnejma funkcema, co mám teď.
Replayman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod longie 21. 4. 2020 07:06

Hele cela moje sestava je od Wharfedale Diamond (200 rada) sloupy 240, centr 240C, efekty DFS a regalovky 220
Ted jeste, asi tak pred mesicem jsem k tomu poridil novy AVR (Yamaha RX A880) a velika spokojenost :-)
longie
Junior

Předchozí stránka