Sestava pro obývací pokoj. 20-30 m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 3. 4. 2020 14:27

Jasný tomuhle rozumím,
takže když je u bedny psáno zatížitelnost 180W tak to je nějaká špička kterou snese než bychom ho odpálili (tj teoretický max výkon) a reálně při normální hlasitosti by těch 3OW těm reprakum stačilo?

Sliboval jsem si od toho takové to naplnění zvukem ze všech stran když už nebudu řešit multikanál a dolby apod. když občas dáme i nějaký film tak aby to bylo takový ze všech stran, a u hudby to samé =D
Ze stylu toho jak se ptáš to takhle asi úplně v praxi nefunguje viď?

Případně pokud to takhle nefunguje na co je tam další pár konektorů? to je jakoby pro další místnost kde máš další 2 repro?
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RME User 3. 4. 2020 14:42

martas38 píše:Nemám místnost s perfektní akustikou (ostatně kdo ji v obýváku má, pokud ho sdílí s manželkou) a Polk mám především k ozvučení TV. Měl jsem obavy, že budu ještě muset dokupovat subwoofer, ale absolutně to není potřeba. Nízkých basů je víc než dost. Kalibrovaným mikrofonem dozvuky neměřím v žádném pásmu, výkonem 200W to taky nezatěžuju, protože nechci vysklít okna, ani štvát sousedy, jen na tom tak z 80% sleduju filmy a z 20% poslouchám hudbu. Srovnat to můžu v téže místnosti akorát s předchozími stařičkými Jamo Cornet 175 a Polk jsou zvukem o vesmír jinde, což se dalo čekat.


Vždyť v pohodě, důležité je, že jsi spokojený.
Jen jsem chtěl trochu osvětlit, že pokud doma v nezatlumenémn (modální oblast) obýváku slyšíš u podobně malých bedýnek výrazné frekvence 30, 40 Hz, je to především rezonance místnosti.
Ale znovu, není to chyba Polků, je to obecná vlastnost malých sloupků s malými basáčky.

Takhle hrají v akusticky dobře vyřešené poslechovce dovozce. Domácí podmínky nejsou k bednám na basech tak nekompromisni, jako takhle dobrá akustika (kdo jste tam byl, tak víte), takže tam ten subjektivní propad na basech nebude tak výrazný (i když to nejsou basy, ale spíš hučení místnosti).
Obrázek
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 3. 4. 2020 15:50

Fotkyznovin píše:Sliboval jsem si od toho takové to naplnění zvukem ze všech stran...

Tak proč si nedopřát za podobné peníze plnohodnotný multikanál, s možností streamování a bezdrátových připojení?
https://www.czc.cz/onkyo-tx-nr575e-stri ... 79/produkt
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 3. 4. 2020 15:54

90% hudby počúva..tak či onak by mu z toho multikanalu liezlo len stereo ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 4. 2020 15:56

Navíc v podstatně horší kvalitě jak z toho stereozesilovače :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 3. 4. 2020 16:21

Rme kde jsi je teda porovnával s těmi elacy a Monitory bronze 5? V kterém studiu konkrétně.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 4. 2020 16:41

Pánové nic ve zlém, ale putíte li si testovací CD nebo soubor s frekvencemi tak poznáte co ty Polk zahrají. Když pustíte 20 Hz nebo 30 Hz, a uslyšíte nějaký zvuk tak klobouk dolu. :roll:
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 3. 4. 2020 16:49

Leony5 píše:Pánové nic ve zlém, ale putíte li si testovací CD nebo soubor s frekvencemi tak poznáte co ty Polk zahrají. Když pustíte 20 Hz nebo 30 Hz, a uslyšíte nějaký zvuk tak klobouk dolu. :roll:

O to snad ty elacy nebo bronze 5 zahrají? Nebo o čem je tu řeč, že nějaké x krát dražší 3 pasmovky dokáží zahrát níže?

Já to tady vůbec nechápu. Malá ozvučnice, malé basáčky a obratem se doporučí bronze 5, ktere mají krom poloviční váhy podobny HW??
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 4. 2020 16:56

Samo sebou nezahrají.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RME User 3. 4. 2020 17:01

neis píše:O to snad ty elacy nebo bronze 5 zahrají? Nebo o čem je tu řeč, že nějaké x krát dražší 3 pasmovky dokáží zahrát níže?

Já to tady vůbec nechápu. Malá ozvučnice, malé basáčky a obratem se doporučí bronze 5, ktere mají krom poloviční váhy podobny HW??


Kdybys nejdriv cetl a az potom mudroval, chapal bys ;-) :

Ale znovu, není to chyba Polků, je to obecná vlastnost malých sloupků s malými basáčky.


Vzdy je lepsi venovat energii snaze o chapani napsaneho nez hledani domnelych rozporu.
Naposledy upravil RME User dne 3. 4. 2020 17:05, celkově upraveno 1
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod neis 3. 4. 2020 17:03

Už mi napíšeš kde jsi je teda srovnával?To je bez rypani, protože očividně podle toho jak se prezentujes je máš všechny naposlouchane a já kdyz chtěl najít studio na přímé srovnání, tak nikde společně nebyly, tak se ptám kde jsi je poslouchal ty..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RME User 3. 4. 2020 17:10

Už mi napíšeš kde jsi je teda srovnával?


S kym mluvis, ze mas dojem, ze muzes jednat takhle? Nejdriv se prosim nauc jednat slusne a s respektem, bez ofenzivniho stylu, ktery v tomhle vlaknu prezentujes a bez zdimani svych domenek z ostatnich (viz vyse) a potom muzes cekat, ze ti odpovim. Takhle se muzes bavit se spoluzakama na zakladce.
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod neis 3. 4. 2020 17:14

Takže chceš vykat? Pak to bude ok? Takže už mi prosím můžete napsat, kde jste je poslouchal?

Celou dobu se jen snažím zjistít, jestli mám tu čest s člověkem, který výše zmíněné bedny opravdu zná, nebo jen tlumočí názory recenzentů, už ty některé spojení jako typicky americký zvuk apod. jsou jako výtažky z hifi voice.

Jinak pro mě jste jen nic neříkající RME user a nemůžu vědět, zda jste nějaky expert, nebo třeba i za tímto jménem ukrytý pan Březina. Takže se klidně rád omluvím pokud jste někdo takový a máte zkušenosti a jen si nevymyšlite nějaké domněnky. Ale ty řeči o zakladkach si odpusťte, to zase něco svědčí o vás. Vyčitate mi ze s vama jednám bez respektu, za to tohle je jednání na úrovni středoškoláka mysliciho o sobě, že už je velký chlap.

Jsou tady ohromné kapacity jako L.U.K apod. tzn. se omluvám pokud jste někdo takový, ale z vašich prizpevku se nemůžu zbavit dojmu, že to jsou jen obecné řeči, ještě když z vás nemůžu dostat, zda máte s těmi bednami osobní zkušenost..
Naposledy upravil neis dne 3. 4. 2020 18:24, celkově upraveno 4
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 3. 4. 2020 17:28

RME User píše:Subwoofer připojíš pomocí reprokabelů.


No ako ktory, vacsinou nie...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 4. 4. 2020 07:19

Neis,
uz jsi tady dost dlouho na to, abys poznal nezamenitelny styl nejvetsiho chytrolina napric fóry a to sice tisickrat zabanovaneho Pitrs Praha, Bubak Praha, Petulda, naposledy Palpat. Zvlastni je, ze na druhych si cvičí vyšetřovací metody typu: "co, kdy, jak, na čem, s čím jsi osobně poslouchal, porovnaval?, jinak jsou to jen vygůgleniny" a sam se vyjadřuje k věcem, které doma nikdy neměl, neporovnával a evidentně si o nich jen četl. Čili typické pokrytectví. Pri udelovani banů se tu do krve hádá s moderátory, ze nic neprovedl a nechape za co, ale nikdy vlastně nebude schopen ten důvod pochopit a to sice to, ze ho tu proste nikdo nechce.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků