Sestava pro obývací pokoj. 20-30 m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 2. 4. 2020 15:02

Dobrý den,
vybírám ozvučení obýváku a po pročítání recenzí a vláken jsem došel ke kombinaci:

- DENON AVR-X1500H
- DYNAVOICE DF5

Cenově už nemám možnost jít nějak výše, center se satelity a případně i subwoofer bych přikoupil v druhé vlně až se budeme za rok stěhovat, teď na to nejsou peníze ani to stejně není kam dát.
Poslouchat budeme tak z 90% hudbu (hlavně DnB a jiné elektro styly) zbytek filmy.
Reciever musí umět airplay a zvládnout alespoň 3 HDMI. kdyby uměl hrát přes BT do sluchátek tak by to taky bylo super, ale to by mohlo jít vyrešit BT pojítkem. Někdo zkušenosti?

Co si o téhle kombinaci myslíte, máte někdo nějakou zkušenost nebo doporučte něco v této cenové kategorii.

Bohužel ještě asi nějaký čas nebude možnost si jít někam něco poslechnout do obchodu tak mi nezbyde než dát na recenze a doporučení.

Děkuji všem za reakce.
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 2. 4. 2020 16:23

Pri 90% na hudbu, neuvažoval si nad stereo receiverom s hdmi? Zvukovo by si sa dostal inde ako s avr..a koľko je ten rozpočet dokopy max?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 2. 4. 2020 17:45

Pokud je to z 90% na hudbu, tak by se vykašlal i na to hdmi. Které je ve finále stejně k ničemu u sterea. Je sice výhoda ovládat hlasitost ovladačem od TV, ale tím výhody aspoň pro mě končí. Osobně mám třeba dost funkci vyplých, protože nechci aby se avr pustil pokaždé s telkou a co více pokaždé s telkou vypl. Když chci třeba jen poslochat spotify, tak vypnu telku a tím pádem si vypnu i avr a musím ho znova zapnout. Konzolím zvyšuje avr input lag, čili je lepší ho úplně obejít. Takže bych vše zapojil do telky a z telky optika do zesáku a je po starostech.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrastyjebo 2. 4. 2020 19:00

Limit je +-25.000 celkem.
Jojo to jsem zvažoval při pohledu na ceny AV recieveru, koupit jen stereo reciverer a k němu dvě věže se subem, ale nerad bych ho za pak dával pryč jak bych chtěl postavit nějaké 5.1 I na filmy v budoucnu. Nebo existují vůbec sterea bez AV funkci co nevyuziju které umí třeba 6 kanálu? Sorry jestli je to blbý základní dotaz, nikdy jsem AV techniku nějak neřešil, max sluchátka =D
Ono ty AV funkce pro mě asi nejsou tak zásadní, mám TV a Playstation a víc bych tam stejně neměl připojené. Hlavně ta hudba občas nějaký film a seriály
Jaký by jste mi doporučili místo toho denona co by mi posloužilo a bylo za stejné prachy lepší volba?
A co myslíte o těch reproduktorech?
A díky za odpovědi, a rady =)
ondrastyjebo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 2. 4. 2020 19:15

Z nějakého důvodu se mi přihlásil nějaký prastarý účet, ta odpověď je má.
Teď na to koukám a jsou i vicekanalove stereo recievery, urco to zkusím projít.

Zeptám se, co přesně získám za výhody tím AV recieverem kromě toho že všechen obraz půjde skrz něj a půjde to vypínat a zapínat spolu. Domácí kino si můžu udělat i se stereo recem jestli tomu dobře rozumím, k TV připojím přes optiku a mám to vyřešené, správně?
Když mi doporučíte stereo který bude umět airplay, a dobře hrát budu spokojený, klidně za stejné peníze jako ten denon =) dikes
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2020 19:16

Mrkni na to, co mám v podpisu. Stereoreceiver jsem vychytal za nějakých 10.000Kč a Polk za 12.000Kč v CZC, ale všechno to byly akce, standardně se to prodává daleko dráž. A subwoofer teda rozhodně nepotřebuju, u filmů jde bas tak hluboko, že je mně líto sousedů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 2. 4. 2020 19:19

Noo tie zosiky vedia max A+B terminály, takze potiahnu 4 kanaly/repro ale len v stereo móde. To čo hra v predu by hralo aj vzadu. Normalne sa to používa na bi-wiring. Keď tie AV blbosti nepotrebuješ, tak si zbytočne za ne priplatíš. Obyc stereo zosik za rovnakú cenu ako avr hrá výrazne lepšie. V tej cene by si vedel kúpiť Yamahu A-S301-ku z Amazonu, kde je okolo 7,5k kc s poštovným. Čo sa repro týka, tak tie Dynavoice nie sú zlé. Za ten zvyšok by si vedel kúpiť ešte napr Monitor Audio Bronze 5, Dali Spektor 6 pripadne Wharfedale D330..treba pozrieť recenzie, a podľa popisu keď tak vybrať zvuk, ktorý ti sedí. Ta Yamaha je neutrálna, takže nebude nikde pridávať...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fotkyznovin 2. 4. 2020 19:39

Martas: asi to má nějak výplně ale nevidím podpis tvůj, co máš za zesik? Polk jsem přesně zvažoval ale pak jsem četl super recenze na tyhle a docela bych jim dal sanci

Viking: zrovna jsem koukal na jejího asi o stupeň výš verzi. Je mezi nimi zásadní rozdíl?
https://m.alza.cz/yamaha-r-n303d-cerny-d5122323.htm
Fotkyznovin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2020 19:41

Pioneer SX-S30DAB a repro Polk S55e.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 2. 4. 2020 19:46

Noo to nie je vyšší model. To je stereo receiver. 301-ka je integrovany stereo zosilňovač. A-s ko nema ziadne sietove funkcie, ale zosilivaciu časť ma lepšiu ako ta 303-ka. Co by som ešte možno odporučil, tak k tej A-S301-ke dokúpiť toto:

https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html

To ti pridá všetky sieťové funkcie...a aj airplay..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Denkez 2. 4. 2020 20:52

Fotkyznovin píše:Domácí kino si můžu udělat i se stereo recem jestli tomu dobře rozumím...

Domácím kinem se zpravidla rozumí multikanálová reprodukce, min. 5 (výjimečně 3) kanálů.
Stereo zůstane zase jen stereo.
Měl by sis rozmyslet, zda chceš v dohledné budoucnosti vybudovat multikanál (domácí kino), jak jsi uvedl v úvodním příspěvku, nebo jestli ti bude stačit stereo.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 2. 4. 2020 21:38

Ty polky mají ještě jednu velkou výhodu, jsou opravdu velmi pěkné a dílensky precizně vytvořené bedny. V bílé barvě se budou určitě líbit i drahým polovičkám, nebo minimálně nebudou moc protestovat :D Ale pozor už to nejsou žádné tintitka. Ale na nějaký analytický poslech se moc nehodí, jsou to jednoznačně efektní bedny. Basu je tam až moc a výšky jsou taky lehce zesílené, ale mám je zatím krátce, takže uvidím jak budou hrát po plném zahoření.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RME User 3. 4. 2020 07:59

Ty Polky doporučuji dobře poslechnout. Tahle jejich základní řada má klasický americký zvuk typu lavor a takový valivý plynoucí charakter. Plusem je, že takový zvuk neunavuje (pokud má člověk rád zvýrazněná krajní pásma), ale nemá razanci, detail, rozlišení, jemnost, vzdušnost. Rozsahem basů jsou to prostě malé sloupky se dvěma 6.5" basáčkama, takže pod 50 Hz toho moc nepředvedou.

Alternativou by mohly být (mezi mnohými dalšími, samozřejmě) třeba Elac Debut F5.2. Hrají velmi věrně na svou cenovku, krásně vyrovnaně, lehce a přitom samozřejmě, mají detail ale nejsou suše analytické.
Výborné jsou i Monitor Audio Bronze 5, Dali Spektor 6.

Jako horký tip na zesilovač k výše uvedeným slopkům bych měl Denon PMA-800NE. Za ty peníze vynikající dynamický živý zvuk.
Naposledy upravil RME User dne 3. 4. 2020 08:37, celkově upraveno 1
RME User
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 3. 4. 2020 08:28

Dobre tipy, len to by musel zdvihnúť rozpočet. Myslím Denon a Elac...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků